Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Joint Operations: Typhoon Rising (PC)

Joint Operations: Typhoon Rising PC

Wieloosobowa taktyczna gra akcji z widokiem z perspektywy pierwszej osoby o nazwie Joint Operations przygotowana przez ekipę developerską z firmy NovaLogic (autorzy m.in. Delta Force: Black Hawk Down).

Akcji

PC Windows
Okładka Joint Operations: Typhoon Rising (PC)

producent: Novalogic Inc.

wydawca: Novalogic Inc.

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15czerwca2004

30czerwca2004

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wieloosobowa taktyczna gra akcji z widokiem z perspektywy pierwszej osoby o nazwie Joint Operations przygotowana przez ekipę developerską z firmy NovaLogic (autorzy m.in. Delta Force: Black Hawk Down). Fabuła przenosi nas w niezbyt odległą przyszłość (okolice 2006 roku) i przedstawia konflikt zbrojny, umiejscowiony w Indonezji. Podłożem działań wojennych są liczne powstania ludności o charakterze separatystycznym, przeciwko którym wysłane zostają sprzymierzone siły kilku państw zachodnich. Zadaniem żołnierzy koalicji jest nie tylko zapobieżenie rzezi ludności cywilnej i zaprowadzenie pokoju, lecz także zabezpieczenie interesów państw pod sztandarami których służą.

Developerzy umożliwią nam pokierowanie żołnierzem koalicji pokojowej lub dalekowschodnim rewolucjonistą. Operacje militarne odbywają się równocześnie na lądzie i wodzie oraz w powietrzu, poruszamy się więc nie tylko pieszo, ale także przy pomocy ponad 15 rozmaitych wehikułów, m.in. pilotujemy śmigłowce, kierujemy łodziami, prowadzimy różnego rodzaju samochody, czy pojazdy opancerzone. Do transportu całego oddziału wraz ze sprzętem ciężkim na duże odległości wykorzystujemy również śmigłowce Chinook oraz poduszkowce LCAC's (Landing Craft Air Cushioned).

Programiści zaimplementowali w Joint Operations unowocześniony „silnik” graficzny Black Hawk (Vertex, Pixel shaders) i bogaty wachlarz wariantów zabawy w trybie multiplayer (maksymalnie 64 osoby w sieci lokalnej albo na internetowym serwerze z grupy NovaWorld). Wśród zaimplementowanych trybów znajdziemy takie jak: Deathmatch, Team Deathmatch, Capture the Flag oraz Attack and Defend. W tytule tym zaimplementowano też kampanię single-playerową złożoną z dziesięciu misji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 100  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 363 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 149,90 PLN

Gry podobne do Joint Operations: Typhoon Rising

Klasyfikacja PEGI Joint Operations: Typhoon Rising

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Joint Operations: Typhoon Rising

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 512MB RAM
  • karta grafiki 64MB (GeForce 2 lub lepsza)
  • 1.5 GB HDD
Joint Operations: Typhoon Rising - recenzja gry
Joint Operations: Typhoon Rising - recenzja gry

Recenzja 27 lipca 2004, 12:39

Trzeba przyznać, że zwłaszcza ten drugi tekst, napisany w instrukcji w formie komunistycznej odezwy do narodu, brzmi przerażająco aktualnie...