Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Joint Operations: Escalation (PC)
OkładkaJoint Operations: Escalation (PC)

Joint Operations: Escalation PC

Joint Operations: Escalation to pierwszy oficjalny dodatek do jednej z najbardziej popularnych gier akcji 2004 roku.

To jest dodatek do gry Joint Operations: Typhoon Rising.

Akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Joint Operations: Escalation Premiera PC

16listopada2004

pudełko PL

16listopada2004

producent: Novalogic Inc. wydawca: Novalogic Inc. wydawca PL: Cenega S.A.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Joint Operations: Escalation to pierwszy oficjalny dodatek do jednej z najbardziej popularnych gier akcji 2004 roku. Mamy tu do czynienia z produktem, w którym silny nacisk nałożony został na taktyczny aspekt zabawy, a całość powstała w głównej mierze z myślą o rozgrywkach sieciowych. Za produkcję Escalation ponownie odpowiedzialna jest firma Novalogic, która w przeszłości zasłynęła dzięki licznym FPS-om z serii Delta Force.

Akcja dodatku nie rozgrywa się już w ogarniętej wojnie Indonezji, aczkolwiek terenem działań w dalszym ciągu jest kontynent azjatycki a dokładnie jego południowo-wschodnia część. Dostępne mapy pozwalają na toczenie walk między innymi na terenach lotnisk, stacji radarowych czy też podziemnych baz, autorzy gry w sumie przygotowali aż 25 plansz.

Opisywany dodatek doczekał się również wielu nowych środków transportu, które stanowiły już sporą atrakcję podstawowej wersji. Gracze mogą korzystać między innymi ze śmigłowców bojowych, profesjonalnie wykonanych czołgów czy też mobilnych wyrzutni rakiet SAM. Kolejna istotna nowość to możliwość używania spadochronów w celu zaskoczenia przeciwników z powietrza. Sporą ciekawostką wydaje się również wprowadzenie do zabawy specjalnej odmiany kamizelek kuloodpornych, dzięki którym dłużej można pozostać przy życiu.

Gracze po raz pierwszy mogą skorzystać z widoku z perspektywy trzeciej osoby (TPP), ale wyłącznie w sytuacji użycia określonych typów pojazdów. Dodatek w znaczący sposób poszerza ponadto dostępny arsenał, co ciekawe, tyczy się to także samych baz, które mogą być chronione przy użyciu nowych stacjonarnych modeli broni. W opisywanym add-onie pojawiają się dwa zupełnie nowe tryby zabawy – trening oraz kooperacja. Escalation zachowuje skalę działań wojennych i podobnie jak podstawowa wersja gry umożliwia zabawę nawet stu pięćdziesięciu osobom jednocześnie. Również oprawa wizualna add-onu prezentuje identyczny poziom, przez co jego wymagania sprzętowe są bardzo zbliżone.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-150  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 86 głosów czytelników.

Joint Operations: Escalation cena w dniu premiery: 149,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Joint Operations: Escalation

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Joint Operations: Escalation Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 512MB RAM
  • akcelerator 3D 64MB (GeForce 3 lub lepsza)