Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lipca 2010, 11:45

autor: Sarge

Polska premiera ArmA II: Operation Arrowhead w przyszłym tygodniu

Wciąż czekamy na polską premierę samodzielnego dodatku do gry taktycznej ArmA II. W większości krajów europejskich jest on dostępny już od 2 lipca, ale jak wynika z najnowszej wiadomości udostępnionej przez wydawcę (Licomp Empik Multimedia), nasze oczekiwanie już niedługo się zakończy.

Wciąż czekamy na polską premierę samodzielnego dodatku do gry taktycznej ArmA II. W większości krajów europejskich jest on dostępny już od 2 lipca, ale jak wynika z najnowszej wiadomości udostępnionej przez dystrybutora (Licomp Empik Multimedia), nasze oczekiwanie już niedługo się zakończy.

Polska firma informuje, że ArmA II: Operation Arrowhead pojawi się w naszych sklepach na przestrzeni przyszłego tygodnia. Choć konkretny termin nie został podany, możemy oczekiwać, że debiut nastąpi najpóźniej w piątek, czyli 6 sierpnia. Jeśli chodzi o premiery w krajach Starego Kontynentu, to właśnie ten dzień tygodnia jest zazwyczaj obowiązujący.

Polska premiera ArmA II: Operation Arrowhead w przyszłym tygodniu - ilustracja #1

Jak nam wcześniej tłumaczono, opóźnienie było spowodowane problemami na polu kompatybilności rozszerzenia z „podstawką”. Pomimo że dodatek można uruchomić samodzielnie, to w połączeniu z pełną wersją ArmA II oferuje on sporo zmian dla starej kampanii. Wygląda więc na to, że uporano już się z tą kwestią i wszystko działa jak należy.

ArmA II: Operation Arrowhead ukaże się u nas w kinowej polskiej wersji językowej na komputerach PC. Oznacza to, że pozostawiono w niej angielskie głosy, a tłumaczenie obejmuje wszelkie teksty występujące w grze. Cena detaliczna tej produkcji została ustalona na poziomie 69,99 złotych, choć w wybranych sklepach produkt będzie można dostać taniej (również w Sklepie GRY-OnLine).

W oczekiwaniu na premierę polecamy zapoznać się z wersją demonstracyjną dodatku, dostępną do ściągnięcia między innymi w naszym serwisie. Próbka waży niemal 3 GB, ale równie okazała jest też jej zawartość. Możemy zagrać w misję Coltan Blues wyciągniętą z kampanii dla jednego gracza, a także wziąć udział w dwóch samodzielnych scenariuszach (Benchmark oraz Little Bird).

Polska premiera ArmA II: Operation Arrowhead w przyszłym tygodniu - ilustracja #2

Znalazło się też miejsce dla trzech zadań treningowych (Basic, Driving i Helicopter) oraz sieciowego trybu wieloosobowego (misje Hike In The Hills i One Shot One Kill, a także tryb Team Deathmatch). Jakby tego było mało, dodano też edytor z opcją zapisywania swoich dzieł. Demo starcza przynajmniej na kilka godzin solidnej rozgrywki i pozwala wyrobić sobie zdanie na temat tego, co znajdziemy w końcowym produkcie.

Akcja w ArmA II: Operation Arrowhead została umiejscowiona trzy lata po wydarzeniach z drugiej części. Tym razem z fikcyjnej Czarnorusi przenosimy się do równie nierealnego Takistanu, gdzie walczymy o pokój w rejonie Morza Zielonego jako żołnierze wojsk koalicji kierowanej przez Stany Zjednoczone. Tradycyjnie możemy spodziewać się realizmu rozgrywki, rozległych pól walki oraz dużego wyboru jednostek, zaczynając od piechoty, a kończąc na różnorodnych pojazdach wojskowych.