Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lipca 2010, 09:08

Zapowiedziano pierwsze DLC do ArmA II: Operation Arrowhead

Studio Bohemia Interactive niedawno ukończyło prace nad ArmA II: Operation Arrowhead, ale Czesi nie zamierzają jednak udawać się na zasłużony urlop. Właśnie ogłosili, że już pracują nad pierwszym DLC rozszerzającym zawartość tej gry.

Studio Bohemia Interactive niedawno ukończyło prace nad ArmA II: Operation Arrowhead, ale Czesi nie zamierzają jednak udawać się na zasłużony urlop. Właśnie ogłosili, że już pracują nad pierwszym DLC rozszerzającym zawartość tej gry.

 

Zapowiedziano pierwsze DLC do ArmA II: Operation Arrowhead - ilustracja #1

 

Dodatek zatytułowany zostanie British Armed Forces i zgodnie z nazwą pozwoli wcielić się w żołnierzy brytyjskich sił zbrojnych. Wraz z nimi zawartość ArmA II rozszerzona zostanie o sześć nowych broni, dwa pojazdy oraz dwa dodatkowe helikoptery (wielozadaniowy AH11 Wildcat oraz transportowy HC3 Merlin). Ponadto otrzymamy dostęp do jednego samochodu terenowego oraz brytyjskich wersji śmigłowców Apache AH1 i Chinook HC2. Całe to żelastwo wykorzystamy w krótkiej kampanii, w której będziemy toczyć boje z oddziałami takistańskich rebeliantów.

Misje mają zaprezentować asymetryczne działania wojenne (a więc siły po obu stronach nie będą wyrównane). Twórcy obiecują ponadto rozszerzenie roli inżyniera oraz umożliwienie graczom wykorzystania moździerzy i artylerii (zarówno osobiście, jak i poprzez wydawanie rozkazów). Zgodnie z tradycją serii pojawi się również rozbudowany tryb kooperacyjny. British Armed Forces zostanie wydane 26 sierpnia tego roku w cenie 8,99 euro, czyli w przeliczeniu około 37 złotych. DLC do działania wymagać będzie oczywiście zainstalowanego ArmA II: Operation Arrowhead.

 

Zapowiedziano pierwsze DLC do ArmA II: Operation Arrowhead - ilustracja #2

ArmA II: Operation Arrowhead

 

Warto dodać, że nie jest to pierwsze DLC w historii Bohemia Interactive. Choć w ostatnich latach Czesi preferowali opracowywanie pełnowymiarowych rozszerzeń, to do pierwszej części Operation Flashpoint wydany został w 2002 roku mini dodatek Red Hammer, który sprzedawany był wyłącznie za pośrednictwem internetu. Można więc stwierdzić, że pracownicy studia Bohemia to prawdziwi pionierzy DLC.

Przypomnijmy, że Operation Arrowhead to samodzielny dodatek do ArmA II. Rozszerzenie miało światową premierę 29 czerwca tego roku. W naszym kraju gra pierwotnie miała się ukazać tego samego dnia, ale z powodów problemów technicznych polska edycja zaliczyła poślizg. Zniecierpliwionym graczom pozostaje na razie zając się wersją demonstracyjną. Teoretycznie, zawsze można nabyć grę w serwisie Steam, ale za tę przyjemność zapłacimy 29,99 euro, czyli około 123 złote, podczas gdy sugerowana cena detaliczna w Polsce to 69,99 zł. W tym wypadku warto więc uzbroić się w cierpliwość.