Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka ArmA: Combat Operations (PC)

ArmA: Armed Assault PC

ArmA: Combat Operations

Program bezpośrednio nawiązujący do Operation Flashpoint, słynnej produkcji grupy Bohemia Interactive Studio z roku 2001. Po raz kolejny mamy więc do czynienia z taktycznym shooterem oglądanym z perspektywy pierwszej osoby.

Akcji | FPP | współczesne konflikty | strzelanki

PC Windows
Okładka ArmA: Combat Operations (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

10listopada2006

15grudnia2006

pudełko PL

Armed Assault to program bezpośrednio nawiązujący do Operation Flashpoint, słynnej produkcji grupy Bohemia Interactive Studio z roku 2001. Po raz kolejny mamy więc do czynienia z taktycznym shooterem oglądanym z perspektywy pierwszej osoby, przy okazji wspartym niewątpliwym doświadczeniem i renomą czeskich programistów.

W porównaniu z pierwowzorem, Armed Assault wyposażony został w zupełnie nowy silnik umożliwiający m.in. jeszcze większą swobodę działania oraz spotęgowanie symulacyjnego podejścia do operacji wojskowych. Do jego stworzenia wykorzystano technologie stosowane w szkoleniu rzeczywistych żołnierzy (m.in. amerykańskich oddziałów marines). Dzieło naszych południowych sąsiadów, cechuje ponadto wysoki poziom sztucznej inteligencji komputerowych żołnierzy, a obszary na których przychodzi nam uczestniczyć w konfliktach zbrojnych, osiągają powierzchnie nawet ponad dwustu kilometrów kwadratowych. Oczywiście do naszej dyspozycji oddany został szeroki wachlarz pojazdów, zarówno tych wojskowych jak i cywilnych, przy czym nie zapomniano o amatorach klasycznego uzbrojenia.

Akcja Armed Assault, zainspirowana została wydarzeniami, które miały miejsce w czasach współczesnych, wdrażając tym samym do programu realistycznie odwzorowane tereny zmagań, jak również aktualne strategie i doktryny militarne. Stosownej symulacji poddano także na pozór mało istotną aurę, wskutek czego gracz doświadcza najrozmaitszych warunków pogodowych, a to się przedkłada rzecz jasna na odbierane bodźce i ich wpływ na podejmowane decyzje. Co więcej, każdy miłośnik astronomii, na wirtualnym niebie może znaleźć swój znak zodiaku, jako, że postarano się o zaaplikowanie nawet tego typu szczegółów. Naturalnie poza unikaniem własnej śmierci, należy zwracać baczną uwagę również i na swoich kompanów, koniec końców miejsce bohaterów wojennych jest w filmach.

Armed Assault poza oferowaniem m.in. złożonej kampanii jednoosobowej, umożliwia także rozgrywkę skierowaną do ponad sześćdziesięciu graczy z krwi i kości, biorących równoczesny udział w potyczce. Dodatkowo, to owego grona zaprosić można jeszcze kolejnych przeciwników, których sterowaniem zajmie się komputer.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 64  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 764 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.2 / 10 na podstawie 107 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI ArmA: Armed Assault

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe ArmA: Armed Assault

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane: Pentium 4 3 GHz, 1 GB RAM, karta graficzna 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza), 3 GB HDD, Windows 2000/XP
ArmA: Armed Assault - recenzja gry
ArmA: Armed Assault - recenzja gry

Recenzja 18 grudnia 2006, 13:20

Dla miłośników uzbrojenia mam dobrą wiadomość. Do dyspozycji gracza oddano ponad 40 rodzajów broni i wehikułów. Co dziwne, nie mamy swobody wyboru karabinów podczas briefingu, co było nieodłączną opcją w Operation Flashpoint.