Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka ArmA: Combat Operations (PC)
OkładkaArmA: Combat Operations (PC)

ArmA: Armed Assault PC

ArmA: Combat Operations

Program bezpośrednio nawiązujący do Operation Flashpoint, słynnej produkcji grupy Bohemia Interactive Studio z roku 2001. Po raz kolejny mamy więc do czynienia z taktycznym shooterem oglądanym z perspektywy pierwszej osoby.

Akcji | FPP | współczesne konflikty | strzelanki

ArmA: Armed Assault Premiera PC

10listopada2006

pudełko PL

15grudnia2006

producent: Bohemia Interactive wydawca: 505 Games wydawca PL: Licomp Empirical Multimedia Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Armed Assault to program bezpośrednio nawiązujący do Operation Flashpoint, słynnej produkcji grupy Bohemia Interactive Studio z roku 2001. Po raz kolejny mamy więc do czynienia z taktycznym shooterem oglądanym z perspektywy pierwszej osoby, przy okazji wspartym niewątpliwym doświadczeniem i renomą czeskich programistów.

W porównaniu z pierwowzorem, Armed Assault wyposażony został w zupełnie nowy silnik umożliwiający m.in. jeszcze większą swobodę działania oraz spotęgowanie symulacyjnego podejścia do operacji wojskowych. Do jego stworzenia wykorzystano technologie stosowane w szkoleniu rzeczywistych żołnierzy (m.in. amerykańskich oddziałów marines). Dzieło naszych południowych sąsiadów, cechuje ponadto wysoki poziom sztucznej inteligencji komputerowych żołnierzy, a obszary na których przychodzi nam uczestniczyć w konfliktach zbrojnych, osiągają powierzchnie nawet ponad dwustu kilometrów kwadratowych. Oczywiście do naszej dyspozycji oddany został szeroki wachlarz pojazdów, zarówno tych wojskowych jak i cywilnych, przy czym nie zapomniano o amatorach klasycznego uzbrojenia.

Akcja Armed Assault, zainspirowana została wydarzeniami, które miały miejsce w czasach współczesnych, wdrażając tym samym do programu realistycznie odwzorowane tereny zmagań, jak również aktualne strategie i doktryny militarne. Stosownej symulacji poddano także na pozór mało istotną aurę, wskutek czego gracz doświadcza najrozmaitszych warunków pogodowych, a to się przedkłada rzecz jasna na odbierane bodźce i ich wpływ na podejmowane decyzje. Co więcej, każdy miłośnik astronomii, na wirtualnym niebie może znaleźć swój znak zodiaku, jako, że postarano się o zaaplikowanie nawet tego typu szczegółów. Naturalnie poza unikaniem własnej śmierci, należy zwracać baczną uwagę również i na swoich kompanów, koniec końców miejsce bohaterów wojennych jest w filmach.

Armed Assault poza oferowaniem m.in. złożonej kampanii jednoosobowej, umożliwia także rozgrywkę skierowaną do ponad sześćdziesięciu graczy z krwi i kości, biorących równoczesny udział w potyczce. Dodatkowo, to owego grona zaprosić można jeszcze kolejnych przeciwników, których sterowaniem zajmie się komputer.

Ostatnia modyfikacja 21 listopada 2014

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 64  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 770 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.2 / 10 na podstawie 107 głosów czytelników.

ArmA: Armed Assault cena w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI ArmA: Armed Assault

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

ArmA: Armed Assault Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 3 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta graficzna 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows 2000/XP