Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka ArmA: Queen's Gambit (PC)
OkładkaArmA: Queen's Gambit (PC)

ArmA: Queen's Gambit PC

ArmA: Queen's Gambit jest pierwszym oficjalnym rozszerzeniem taktycznej gry akcji, zatytułowanej ArmA: Armed Assault i wydanej w roku 2006.

To jest dodatek do gry ArmA: Armed Assault.

Akcji | FPP | współczesne konflikty

ArmA: Queen's Gambit Premiera PC

28września2007

pudełko PL

5października2007

producent: Bohemia Interactive Studio wydawca: 505 Games wydawca PL: Licomp Empirical Multimedia Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

ArmA: Queen's Gambit jest pierwszym oficjalnym rozszerzeniem taktycznej gry akcji, zatytułowanej ArmA: Armed Assault i wydanej w roku 2006. Podobnie jak podstawową wersję, dodatek opracowali specjaliści z czeskiej firmy Bohemia Interactive Studio (autorzy Operation Flashpoint), a w developingu wspomogli ich jeszcze ludzie z Black Element Software – twórcy chociażby Alpha Prime.

Autorzy zaimplementowali przede wszystkim dwie zupełnie nowe kampanie. Pierwsza (Rahmadi Conflict) stanowi zwieńczenie historii, przedstawionej w Armed Assault. Uczestniczymy więc w działaniach zbrojnych na wyspie Rahmadi i Porto. Z kolei w drugim zestawie scenariuszy (Royal Flush), których akcja została umiejscowiona osiemnaście miesięcy po konflikcie bazowym, do akcji wkracza grupa najemników z zadaniem w rodzaju "mission impossible". Nie wszystko rozgrywa się jednakże tak, jak powinno, a zatem bohaterowie maja przed sobą wyjątkowo trudny szlak bojowy.

Ponadto pojawiły się nigdzie nie prezentowane wcześniej mapy multiplayerowe, czyli Urban Raid (misja typu kooperacyjnego dla sześciu osób) i Battle of Porto (plansza z gatunku capture and hold dla czterdziestu chętnych). Całości dopełnia zintegrowany z omawianym rozszerzeniem patch 1.08, wprowadzający do zabawy nowe rodzaje broni, postaci i militarnych maszyn, jak również mnóstwo pomniejszych poprawek.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-64  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,1 / 10 na podstawie 154 głosów czytelników.

ArmA: Queen's Gambit cena w dniu premiery: 49,99 PLN

Klasyfikacja PEGI ArmA: Queen's Gambit

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

ArmA: Queen's Gambit Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 3 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • Windows 2000/XP