Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka ArmA: Queen's Gambit (PC)

ArmA: Queen's Gambit PC

ArmA: Queen's Gambit jest pierwszym oficjalnym rozszerzeniem taktycznej gry akcji, zatytułowanej ArmA: Armed Assault i wydanej w roku 2006.

To jest dodatek do gry ArmA: Armed Assault.

Akcji | FPP | współczesne konflikty

PC Windows
Okładka ArmA: Queen's Gambit (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

28września2007

5października2007

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

ArmA: Queen's Gambit jest pierwszym oficjalnym rozszerzeniem taktycznej gry akcji, zatytułowanej ArmA: Armed Assault i wydanej w roku 2006. Podobnie jak podstawową wersję, dodatek opracowali specjaliści z czeskiej firmy Bohemia Interactive Studio (autorzy Operation Flashpoint), a w developingu wspomogli ich jeszcze ludzie z Black Element Software – twórcy chociażby Alpha Prime.

Autorzy zaimplementowali przede wszystkim dwie zupełnie nowe kampanie. Pierwsza (Rahmadi Conflict) stanowi zwieńczenie historii, przedstawionej w Armed Assault. Uczestniczymy więc w działaniach zbrojnych na wyspie Rahmadi i Porto. Z kolei w drugim zestawie scenariuszy (Royal Flush), których akcja została umiejscowiona osiemnaście miesięcy po konflikcie bazowym, do akcji wkracza grupa najemników z zadaniem w rodzaju "mission impossible". Nie wszystko rozgrywa się jednakże tak, jak powinno, a zatem bohaterowie maja przed sobą wyjątkowo trudny szlak bojowy.

Ponadto pojawiły się nigdzie nie prezentowane wcześniej mapy multiplayerowe, czyli Urban Raid (misja typu kooperacyjnego dla sześciu osób) i Battle of Porto (plansza z gatunku capture and hold dla czterdziestu chętnych). Całości dopełnia zintegrowany z omawianym rozszerzeniem patch 1.08, wprowadzający do zabawy nowe rodzaje broni, postaci i militarnych maszyn, jak również mnóstwo pomniejszych poprawek.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-64  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 154 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,99 PLN

Klasyfikacja PEGI ArmA: Queen's Gambit

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe ArmA: Queen's Gambit

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 3 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • Windows 2000/XP
ArmA: Queen's Gambit - recenzja gry
ArmA: Queen's Gambit - recenzja gry

Recenzja 30 października 2007, 11:30

Najemnicy tworzą paczkę zgranych przyjaciół. Wicks jest dowódcą z krwi i kości. W życiu i na polu walki kieruje się prostymi regułami. Larson z wyglądu przypomina Johna Rambo w wieku osiemdziesięciu lat. Chusta na głowie, długa broda i KM na plecach to jego cechy rozpoznawcze. Fawaz i de Jong lubują się w zabijaniu przeciwników z dystansu. Robinson to najmłodszy członek ekipy, dlatego też jemu dostaje się najwięcej. Alternatywą dla wszystkich jest właśnie nasz Kurt, czyli opanowany i roztropny zastępca Wicksa. Oprócz sześciu standardowych misji pchających fabułę do przodu, twórcy zamieścili jeszcze cztery bonusowe. To w nich otrzymujemy szansę dozbrojenia się u handlarza bronią. Ceny są bardzo wysokie, dlatego radzę uważać, co się kupuje oraz w jakich ilościach. Na zakup sprzętu mamy ograniczony czas. Miejsce spotkania z kupcem zaznaczone jest na mapie, ale możemy być pewni, że po drodze czyhają na nas patrole nieprzyjaciela. Bardzo dobry pomysł, podkreślający rolę psa wojny w nowym świecie.