Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lipca 2010, 10:00

autor: Sarge

Demo Mafii II potwierdzone również na PC

Wczoraj informowaliśmy Was o dacie premiery wersji demonstracyjnej gry Mafia II, o której dowiedzieliśmy się za sprawą prasowej reklamy zawartej między innymi w najnowszym numerze magazynu MCV. Niepokojący był fakt, że mówiło się w niej tylko o demie na konsole – na szczęście dziś już wiemy, że także właściciele komputerów osobistych mogą się go spodziewać.

Wczoraj informowaliśmy Was o dacie premiery wersji demonstracyjnej gry Mafia II, o której dowiedzieliśmy się za sprawą reklamy prasowej zawartej między innymi w najnowszym numerze magazynu MCV. Niepokojący był fakt, że mówiło się w niej tylko o demie na konsole – na szczęście dziś już wiemy, że także właściciele komputerów otrzymają swoją wersję.

We wspomnianej reklamie pojawiła się wzmianka tylko o edycjach na PlayStation 3 oraz Xboksa 360, co mogło sugerować, że na pecetach próbka wyjdzie w późniejszym terminie. Jakby nie patrzeć, półtora miesiąca temu mówiło się o tym, że ukaże się ona na wszystkich trzech platformach, ale nikt się nie deklarował, że nastąpi to tego samego dnia.

Firma 2K Games postanowiła szybko przerwać milczenie i uciąć wszelkie spekulacje potwierdzając, że wersja demonstracyjna drugiej części Mafii trafi 10 sierpnia na PlayStation 3, Xboksa 360 oraz pecety. Jedynie właściciele konsoli Sony muszą pamiętać, że europejski PlayStation Store otrzymuje swoje aktualizacje w środy, więc demo wyląduje tam 11 sierpnia.

Demo Mafii II potwierdzone również na PC - ilustracja #1

Jak dowiedzieliśmy się przedwczoraj, pecetowa edycja gry będzie wspierać platformę Steamworks. Dzięki temu dzieło studia Illusion Softworks zostanie wzbogacone między innymi o automatyczne aktualizacje, DLC oraz osiągnięcia. Oznacza to też, że wersja demonstracyjna tej pozycji będzie dostępna tylko przez Steama.

Wraz z udostępnioną informacją prasową dowiedzieliśmy się przy okazji, jak będzie wyglądać zawartość próbki. Weźmiemy w niej udział w etapie Buzzsaw, w którym Vito oraz jego kumple (Joe i Henry) mają zlikwidować przestępcę znanego jako The Fat Man. Całość będzie rozgrywała się latem w latach pięćdziesiątych, co jest o tyle ważną informacją, że w pełnej wersji akcja podzielona jest na dwa okresy czasowe – każdy z nich rozgrywający się w innej dekadzie.

Mafia II ukaże się 27 sierpnia na europejskich półkach sklepowych. Twórcy już teraz zapowiadają wsparcie gry po premierze odpowiednimi dodatkami typu DLC. Jeden z nich stanie się dostępny już w dniu premiery tylko dla użytkowników PlayStation 3, a drugi ukaże się na wszystkich platformach w bliżej nieokreślonej przyszłości.