Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 czerwca 2010, 08:52

autor: Jiker

Raport Take-Two: wielomilionowa sprzedaż Red Dead Redemption i GTA IV, demo Mafia II na PC i opoźniony Max Payne 3

Koncern Take-Two podzielił się najświeższymi wynikami finansowymi, dotyczącymi drugiego kwartału roku fiskalnego 2010 (okres od 1 lutego do 30 kwietnia). Firma podjęła również temat sprzedaży kilku swoich największych hitów, a także poruszyła kwestię planu wydawniczego na cały 2010 rok.

Koncern Take-Two podzielił się najświeższymi wynikami finansowymi, dotyczącymi drugiego kwartału roku fiskalnego 2010 (okres od 1 lutego do 30 kwietnia). Firma podjęła również temat sprzedaży kilku swoich największych hitów, a także poruszyła kwestię planu wydawniczego na cały 2010 rok.

Finanse Take-Two

W drugim kwartale T2 zdołało w sposób znaczny zwiększyć przychody osiągane z tytułu sprzedaży gier. Wyniosły one we wziętym pod uwagę okresie aż 268 milionów dolarów i były o blisko 95 milionów dolarów wyższe aniżeli w analogicznym okresie roku ubiegłego. W największej mierze była to zasługa sporej popularności takich gier, jak BioShock 2, Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City na PlayStation 3 i PC, Major League Baseball 2K10, a także ciągle sporego zainteresowania jakim cieszyło się NBA 2K10. W całym pierwszym półroczu roku fiskalnego 2010 firmie udało się wypracować sprzedaż na poziomie 431 milionów dolarów (w zeszłym roku były to „jedynie” 323 miliony dolarów). T2 zmniejszyło również straty z 64 milionów dolarów do niecałych 17 milionów dolarów.

Raport Take-Two: wielomilionowa sprzedaż Red Dead Redemption i GTA IV, demo Mafia II na PC i opoźniony Max Payne 3  - ilustracja #1

BioShock 2

Miliony Red Dead Redemption i GTA IV

W ramach konferencji poświęconej raportowi finansowemu poznaliśmy najświeższe wyniki sprzedaży bestsellerowego Grand Theft Auto IV (PC, X360, PS3), a także wydanego przed zaledwie trzema tygodniami Red Dead Redemption (X360, PS3). Okazuje się zatem, że przygody Niko Belica w przeciągu dwóch lat zostały zakupione przez ponad 17 milionów osób na całym świecie, co czyni je jedną z najpopularniejszych gier w historii. Nie gorzej radzi sobie RDR, czyli sandboksowa, niezwykle dopracowana gra, osadzona w realiach Dzikiego Zachodu. Historia Johna Marstona znalazła w przeciągu zaledwie 21 dni aż 5 milionów nabywców (mimo kłopotów z dostępnością na wielu rynkach, w tym w Polsce). Jeśli produkcja utrzyma dotychczasowe tempo – w przyszłości pomoże w tym w pewnym stopniu również jesienna premiera w Japonii – uda jej się pokryć koszty produkcji, które sięgnęły podobno 100 milionów dolarów. Pewni siebie są przedstawiciele firm T2 oraz Rockstar Games. Według nich gra będzie się cieszyć niesłabnącą popularnością przez cały bieżący rok, w czym mają pomóc m.in. regularne publikacje dodatków DLC.

Raport Take-Two: wielomilionowa sprzedaż Red Dead Redemption i GTA IV, demo Mafia II na PC i opoźniony Max Payne 3  - ilustracja #2

Red Dead Redemption

Max Payne 3 opóźniony

Jednym z tematów poruszonych na konferencji Take-Two była również kwestia planu wydawniczego na resztę roku fiskalnego 2010 (kończącego się 31 października). Wśród tytułów, które zawitają w tym okresie na sklepowe półki wymienione zostały: L.A. Noire, Mafia II, NBA 2K11, NHL 2K11, New Carnival Games oraz Civilization V. Z listy wypadły zatem trzecie przygody Maksa Payne’a, wcześniej anonsowane na październik. Wątpliwym jest niestety, aby kwestia debiutu Max Payne 3 została rozwiązana w trakcie targów E3 (Rockstar Games się na nich nie pojawi). Liczymy na to, że stanie się to na specjalnym spotkaniu z dziennikarzami, do którego ma dojść kilka tygodniu po zakończeniu imprezy odbywającej się w Los Angeles.

Raport Take-Two: wielomilionowa sprzedaż Red Dead Redemption i GTA IV, demo Mafia II na PC i opoźniony Max Payne 3  - ilustracja #3

Max Payne 3

Demo Mafia II

Przedstawiciele Take-Two potwierdzili również na koniec, że w sierpniu opublikowana zostanie demo gangsterskiej gry akcji Mafia II. Zagrają w nią posiadacze wszystkich trzech platform: PC, Xboksa 360 i PlayStation 3. Debiut pełnej wersji dzieła 2K Czech odbędzie się 27 sierpnia.

Raport Take-Two: wielomilionowa sprzedaż Red Dead Redemption i GTA IV, demo Mafia II na PC i opoźniony Max Payne 3  - ilustracja #4

Mafia II

gry