Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 maja 2010, 11:32

autor: Piotr Doroń

20 najpopularniejszych gier w historii wg. Księgi Rekordów Guinnessa

Brytyjska redakcja serwisu Tech & Gadgets należącego do grupy MSN.com opracowała, wspólnie z wydawcą Guinness World Records 2010 – Gamer's Edition listę dwudziestu najlepiej sprzedających się gier w historii rynku elektronicznej rozrywki.

Brytyjska redakcja serwisu Tech & Gadgets, należącego do grupy MSN.com, opracowała wspólnie z wydawcą Guinness World Records 2010 – Gamer's Edition listę dwudziestu najlepiej sprzedających się gier w historii rynku elektronicznej rozrywki.

20 najpopularniejszych gier w historii wg. Księgi Rekordów Guinnessa - ilustracja #1

Wii Sports

Zestawienie zostało oczywiście zdominowane przez firmę Nintendo. Wystarczy wspomnieć, że produkcje wydane na poszczególne konsole japońskiego wydawcy zajęły trzynaście pierwszych miejsc w notowaniu. Bezapelacyjnym zwycięzcą okazał się zestaw gier sportowych Wii Sports, z 62 milionami sprzedanych egzemplarzy, który wyprzedził kultowe Super Mario Bros. na Nintendo Entertainment System (40 milionów egzemplarzy) oraz Pokemon Blue/Red/Green na czarno-białego Game Boy’a (31 milionów egzemplarzy).

Warto w tym momencie zauważyć, że twórcy rankingu pod uwagę brali sprzedaż danej produkcji wyłącznie na jednej platformie (uwzględniając przy tym egzemplarze dodawane do konsol oraz różne wersje tej samej gry). Z tego też powodu Grand Theft Auto: San Andreas zajęło dopiero 13 pozycję (gdyby wziąć pod uwagę sprzedaż edycji wydanych na Xboksa i PC dzieło Rockstar Games zajęłoby miejsce w granicach 10-11), a największego bestsellera ostatnich miesięcy – strzelaniny Call of Duty: Modern Warfare 2 – w ogóle zabrakło (najlepszy wynik osiągnął na Xboksie 360 – ok. 11 milionów sprzedanych sztuk).

Lp.

Tytuł

Platforma

Sprzedaż

1.

Wii Sports

Wii

62 miliony egzemplarzy

2.

Super Mario Bros.

NES

40 milionów

3.

Pokémon Blue/Red/Green

GB

31 milionów

4.

Tetris

GB

30 milionów

5.

Duck Hunt

NES

28 milionów

6.

Wii Play

Wii

27 milionów

7.

Nintendogs

DS

24 miliony

8.

Pokemon Gold/Silver

GBC

23 miliony

9.

Wii Fit

Wii

23 miliony

10.

Mario Kart Wii

Wii

22 miliony

11.

New Super Mario Bros.

DS

22 miliony

12.

Super Mario World

SNES

21 milionów

13.

Brain Age: Train Your Brain in Minutes a Day

DS

19 milionów

14.

Grand Theft Auto: San Andreas

PS2

18 milionów

15.

Super Mario Land

GB

18 milionów

16.

Mario Kart DS

DS

18 milionów

17.

Super Mario Bros. 3

NES

17 milionów

18.

Pokémon Diamond/Pearl

DS

17 milionów

19.

The Sims

PC

16 milionów

20.

Pokemon Ruby/Sapphire

GBA

15 milionów

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W GRYOnline.pl od 2004 roku. Zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do Newsroomu i już tam pozostać. Obecnie szef tego działu, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak i ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki oraz pracy na najwyższych obrotach. Były redaktor niezapomnianego emu@dreams, gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, a także recenzent magazynu GB More. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej

gry