Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiWii
Okładka Mario Kart (Wii)
OkładkaMario Kart (Wii)

Mario Kart Wii

Mario Kart to seria, która towarzyszy nam od czasów SNES-a. Ścigają się w niej gokartami najbardziej znane maskotki Nintendo. Oczywiście nie ma to nic wspólnego z realizmem – model jazdy jest typowo zręcznościowy.

Wyścigi | gokarty | Mario | crossover | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mario Kart Premiera Wii

11kwietnia2008

pudełko PL

11kwietnia2008

producent: Nintendo wydawca: Nintendo wydawca PL: Stadlbauer Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Mario Kart to seria, która towarzyszy nam od czasów SNES-a. Ścigają się w niej gokartami najbardziej znane maskotki Nintendo. Oczywiście nie ma to nic wspólnego z realizmem – model jazdy jest typowo zręcznościowy. Cechą charakterystyczną dla tego tytułu jest też obecność różnego rodzaju power-upów, przy pomocy których możemy uprzykrzyć życie naszym przeciwnikom, jak i poprawić własne osiągi (na przykład używając przyspieszenia).

Poprzednia część Mario Kart na stacjonarnych konsolach (Mario Kart: Double Dash!! wydana na Gamecube) odbiegała nieco założeniami od wcześniejszych standardów. W jednym bolidzie zasiadały tam bowiem dwie postacie, pomiędzy którymi można się było zmieniać. Wielu graczom nie przypadło to do gustu, więc w Mario Kart na Wii ponownie wracamy do starego schematu: jednego (go)karta dosiada jedna postać. Oczywiście pojazdy różnią się od siebie osiągami, więc należy rozsądnie wybrać swojego ulubieńca. Do wyboru dostajemy szeroki wachlarz maskotek Nintendo: Mario, Luigi, Princess Peach, Toad, Yoshi, Baby Mario – to tylko część z nich.

Rozgrywka opiera się w głównej mierze na rywalizacji, więc niezbędne jest wykorzystywanie wspomnianych wcześniej power-upów jak i wykorzystywanie sprytnie poukrywanych na trasach skrótów. Można również wykonywać różnego rodzaju akrobacje (na przykład w długim locie da się zrobić obrót wokół własnej osi), które pomagają nam w szybszej jeździe (przyspieszając nasz bolid po udanym tricku).

Oprócz trybu zabawy dla samotnego gracza, w Mario Kart na Wii umieszczono też opcję multiplayer, która pozwala nam zmagać się z innymi graczami w trybie online. To właśnie rywalizacja z innymi osobami jest najważniejszą częścią rozgrywki, co przy każdej okazji powtarzają twórcy. Warto dodać, że razem z grą ukazał się też specjalny gadżet – oficjalna kierownica Nintendo, w której da się umieścić Wii-mote’a i tym samym sterować naszą postacią niczym prawdziwym bolidem (kręcąc kierownicą). To na pewno znacznie ułatwi zabawę początkującym graczom.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / podzielony ekran   Liczba graczy: 1-8  

Ocena użytkowników: 8,7 / 10 na podstawie 196 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Mario Kart cena w dniu premiery: 175 PLN

Klasyfikacja PEGI Mario Kart

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.