Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 czerwca 2011, 12:32

autor: Ender

Nowe gry od Nintendo na konsole 3DS i Wii U

Na wczorajszej konferencji Nintendo na targach E3, firma zapowiedziała szereg nowych produkcji na konsole 3DS i Wii U, przygotowanych we własnych studiach deweloperskich.

Na wczorajszej konferencji Nintendo na targach E3, firma zapowiedziała szereg nowych produkcji na konsole 3DS i Wii U, przygotowanych we własnych studiach deweloperskich.

Wii U

Nintendo jak na razie bardzo oszczędnie informuje o przygotowywanych przez siebie tytułach przeznaczonych na nową konsolę Wii U. Na targach pokazywano głównie dema prezentujące funkcje nowego kontrolera. W tej chwili znamy jedynie nazwy dwóch gier od Nintendo, które na pewno zmierzają na nowy system.

Super Smash Bros.

Nowe gry od Nintendo na konsole 3DS i Wii U - ilustracja #1

Pierwszą z nich jest kolejna część bijatyki Super Smash Bros., w której naprzeciw siebie stają najjaśniejsze gwiazdy gier Nintendo. Gra powstaje równocześnie na 3DS, a jej obydwie wersje mają ze sobą współpracować, co może wskazywać na wspólny dla obu platform tryb multiplayer. Poza tą wstępną zapowiedzią, deweloper nie ujawnił na razie więcej szczegółów.

Pikmin 3

Nowe gry od Nintendo na konsole 3DS i Wii U - ilustracja #2

Drugą z nich jest Pikmin 3, który może być jedną ze startowych gier nowej konsoli. Poza zapewnieniami Shigeru Miyamoto, który potwierdził, że produkcja tytułu jest w toku, a jej twórcy mają w pełni wykorzystać możliwości jakie daje grafika HD, nie mamy więcej informacji.

Super Mario Mii

Nowe gry od Nintendo na konsole 3DS i Wii U - ilustracja #3

Przy okazji Wii U, można jeszcze wspomnieć o Super Mario Mii, demie technologicznym, które było pokazywane dziennikarzom w czasie konferencji. Gra będąca wariacją na temat klasycznego platformowego Super Mario Bros, przeznaczona dla maksymalnie 4 graczy, umożliwia równoczesną rozgrywkę zarówno na ekranie nowego kontrolera jak i na telewizorze.

3DS

Dosyć małą bibliotekę gier na 3DS Nintendo wzbogaci przede wszystkim o tytuły, które są kolejnym odsłonami najbardziej lubianych serii firmy.

Super Mario 3D

Super Mario 3D to zbliżona do Super Mario Galaxy platformówka, która jest tworzona od podstaw z myślą o konsoli 3DS. Gra przygotowana w całości w 3D, oferować będzie szereg wyzwań zarówno dla początkujących jak i weteranów przygód wąsatego hydraulika.

Luigi's Mansion 2

W grze wcielimy się w niezdarnego brata Mario, który uzbrojony w specjalny odkurzacz będzie starał się pozbyć duchów z kilku nawiedzonych posiadłości. Gra jest sequelem pierwszej części gry wydanej w 2001 roku na GameCube’a.

Paper Mario

W Paper Mario, podobnie jak w Epic Yarn, dużą rolę odgrywać ma materiał, z którego stworzono otoczenie i postaci, ponieważ świat gry wykonany będzie w prawie całości z papierowych wycinanek. W czasie rozgrywki Mario będzie kolekcjonował naklejki, które nie tylko odblokują mu drogę do nowych lokacji, ale będą miały wpływ na spotkania z przeciwnikami.

Star Fox 64 3D

Port popularnej na konsoli Nintendo 64 trójwymiarowej zręcznościowej strzelanki, w której zasiadamy za starami pojazdów kosmicznych. Nowością, poza wprowadzeniem prawdziwego obrazu 3D i poprawionej grafiki, będzie rozbudowany tryb multiplayer oraz sterowanie za pomocą żyroskopu.

Mario Kart 3DS

Mario Kart 3DS, to kolejna odsłona lubianej przez graczy serii Mario Kart, w której na torze wyścigowym rywalizują ze sobą bohaterowie różnych gier Nintendo. Oprócz tras znanych już z poprzednich części, twórcy obiecują dodanie całkiem nowych, w tym poprowadzonych częściowo pod wodą, a także możliwość dowolnego budowania i składania własnych gokartów.

Kid Icarus: Uprising

Wiemy już, że zapowiedziany na poprzednich targach E3 Kid Icarus: Uprising pojawi się w sklepach w tym roku. Nowością jaką pokazano na prezentacji był tryb multiplayer, w którym maksymalnie 6 graczy może walczyć na przygotowanych do tego arenach.

Animal Crossing

Animal Crossing 3D to przenośna wersja gry znanej z Wii i GameCube`a. Przyglądamy się codziennemu życiu i opiekujemy mieszkańcami małego miasteczka.

The Rolling Western

Nowe gry od Nintendo na konsole 3DS i Wii U - ilustracja #4

To jedyny w tym towarzystwie tytuł, nie będący sequelem lub spin-offem istniejących już gier. The Rolling Western czerpać będzie inspiracje z gier z serii Sonic, oferować całkowicie otwarte środowisko 3D, sporo zagadek i przeciwników do pokonania.