Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiGCN
Okładka Paper Mario: The Thousand-Year Door (GCN)

Paper Mario: The Thousand-Year Door GCN

Paper Mario 2 to kontynuacja przygód słynnego hydraulika. Ponownie stajemy przed zadaniem uratowania księżniczki z rąk podłego Koopy. Sequel posiada dosyć silne akcenty cRPG oraz liczne zagadki i elementy zręcznościowe.

Akcji | Mario | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo GameCube
Okładka Paper Mario: The Thousand-Year Door (GCN)

wydawca: Nintendo

wydawca PL: Lukas Toys

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GCN:

11października2004

15listopada2004

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Paper Mario 2 to kolejna odsłona przygód popularnego hydraulika, tym razem w wydaniu na GameCube’a. Pierwsza część to klasyka znana z konsoli Nintendo 64, którą pamiętają zapewne wszyscy starsi gracze. Dzięki drugiej odsłonie mogą oni odświeżyć sobie miłe wspomnienia.

Nie jest to zwykły Mario, jakiego zna większość fanów klasyki, gdyż gra została wzbogacona o elementy cRPG. Reszta jest już klasyczna – mamy skakanie po kolejnych kwiatkach, rurach itp. Głównym celem gry jest uratowanie popularnej księżniczki, która wpadła w ręce podłego Koopy. Centralnym miejscem w zawartym tu świecie jest miasto Hoodlum. Z niego Mario udaje się do kolejnych miejsc. Po drodze napotykamy na sklepy czy tawerny, w których możemy uzupełniać zapasy i kupować niezbędne przedmioty. W trakcie rozgrywki odwiedzamy różnorodne lokacje – lasy, wioski, a nawet przestrzeń kosmiczną. Nie podróżujemy sami, gdyż do Maria mogą dołączyć inne postacie.

System walki przypomina między innymi ten, który znamy z serii Final Fantasy. Widzimy arenę walki, na niej naszą drużynę i przeciwników, a postaciami kierujemy za pomocą przycisków. Poza walką zajmujemy się również eksploracją świata, rozwiązywaniem zagadek oraz zbieraniem leżących tu i ówdzie kosztowności. We wszystkim pomagają nam wspomniani towarzysze.

Paper Mario 2 opatrzono bardzo ciekawie zrealizowaną oprawę graficzną. Wszystkie postacie zostały utworzone w 2D, jak w klasycznym Mario, podczas gdy otoczenie prezentuje swe wdzięki w trójwymiarze. Co chwilę na ekranie widzimy ciekawe efekty, dla przykładu przewijanie fragmentu ekranu niczym stron w książce. Poruszać można się we wszystkich kierunkach, nawet po elementach odległego otoczenia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 162 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 249,90 PLN

Gry podobne do Paper Mario: The Thousand-Year Door

Klasyfikacja PEGI Paper Mario: The Thousand-Year Door

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Paper Mario: The Thousand-Year Door

Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Nowe gry od Nintendo na konsole 3DS i Wii U

wiadomość8 czerwca 2011

Na wczorajszej konferencji Nintendo na targach E3, firma zapowiedziała szereg nowych produkcji na konsole 3DS i Wii U, przygotowanych we własnych studiach deweloperskich.

Paper Mario zasilił ofertę europejskiej wersji Virtual Console
Paper Mario zasilił ofertę europejskiej wersji Virtual Console

wiadomość13 lipca 2007

Zgodnie z oczekiwaniami graczy, Nintendo przeprowadziło aktualizację europejskiej wersji usługi Virtual Console, dzięki której posiadacze Wii mogą wzbogacać się o leciwe, aczkolwiek wciąż grywalne tytuły ze stajni wielkiego „N”. Najnowszy update sieciowego sklepu wniósł do jego oferty dwa produkty: kultową grę Paper Mario oraz 15-letnią produkcję o nazwie Air Zonk.

Paper Mario w ofercie Virtual Console?
Paper Mario w ofercie Virtual Console?

wiadomość21 maja 2007

Być może już wkrótce mieszkańcy Stanów Zjednoczonych będą mogli przypomnieć sobie grę Paper Mario, opublikowaną na rynku elektronicznej rozrywki ponad siedem lat temu. Produkt ten prawdopodobnie poszerzy ofertę usługi Virtual Console, dostępnej dla użytkowników konsoli Nintendo Wii.

Super Paper Mario ukaże się jedynie Wii?
Super Paper Mario ukaże się jedynie Wii?

wiadomość8 września 2006

Jak zapewne dobrze wiecie, zanim The Legend of Zelda: Twilight Princess została zapowiedziana na Wii, powstawała jedynie z myślą o poprzedniej stacjonarnej konsoli Nintendo, czyli GameCube. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że podobny los spotka RPGa pod tytułem Super Paper Mario.