Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWii
Okładka Kirby's Epic Yarn (Wii)
OkładkaKirby's Epic Yarn (Wii)

Kirby's Epic Yarn Wii

Popularna maskotka Nintendo powraca do platformówkowych korzeni cyklu, choć jednocześnie oferuje ciekawą innowację. Kirby potrafi bowiem zmieniać kształty i przeobrażać się np. w łódź podwodną, robota bojowego czy sportowy samochód.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kirby's Epic Yarn Premiera Wii

17października2010

producent: Nintendo wydawca: Nintendo Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Epic Yarn jest powrotem na konsole popularnego bohatera platformówek, słodkiej, różowej kulki Kirby, która ma tendencję do zmieniania swojej postaci pod wpływem różnych okoliczności.

Unikalną cechą gry są zdolności bohatera, który potrafi zmieniać kształty i dostosowywać się do różnych potrzeb. Nurkujący Kirby zmienia się w łódź podwodną, walczący w robota bojowego, a pędzący przed siebie w sportowe auto. Wszystkie te cechy pozwalają mu lepiej pokonywać przeszkody, odkrywać sekrety i radzić sobie z wrogami. Bohater dysponuje także zestawem standardowych ataków, które pozwalają mu nie tylko eliminować wrogów, ale i połykać ich i zamieniać w pomocne przedmioty.

Autorzy umożliwili grę w trybie kooperacji z wykorzystaniem dwóch wiilotów i dwóch różnych postaci, które wzajemnie pomagają sobie na planszach. W takich sytuacjach jedna osoba steruje Kirbym, a druga Prince Fluffem.

Cała gra jest zbudowana w specyficznej stylistyce, która przypomina rysunki z książek. Tytuł został przedstawiony w 2.5D i cechuje się dużą liczbą barw oraz efektów stylizujących świat gry na bardziej bajkowy. Część przygotowanych przez twórców poziomów ma elementy podatne na zniszczenia oraz rozwidlenia dróg, które pozwalają odkrywać liczne sekrety.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 7,6 / 10 na podstawie 39 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Kirby's Epic Yarn

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.