Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWii
Okładka Kirby's Epic Yarn (Wii)

Kirby's Epic Yarn Wii

Popularna maskotka Nintendo powraca do platformówkowych korzeni cyklu, choć jednocześnie oferuje ciekawą innowację. Kirby potrafi bowiem zmieniać kształty i przeobrażać się np. w łódź podwodną, robota bojowego czy sportowy samochód.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka Kirby's Epic Yarn (Wii)

producent: Nintendo

wydawca: Nintendo

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

17października2010

Epic Yarn jest powrotem na konsole popularnego bohatera platformówek, słodkiej, różowej kulki Kirby, która ma tendencję do zmieniania swojej postaci pod wpływem różnych okoliczności.

Unikalną cechą gry są zdolności bohatera, który potrafi zmieniać kształty i dostosowywać się do różnych potrzeb. Nurkujący Kirby zmienia się w łódź podwodną, walczący w robota bojowego, a pędzący przed siebie w sportowe auto. Wszystkie te cechy pozwalają mu lepiej pokonywać przeszkody, odkrywać sekrety i radzić sobie z wrogami. Bohater dysponuje także zestawem standardowych ataków, które pozwalają mu nie tylko eliminować wrogów, ale i połykać ich i zamieniać w pomocne przedmioty.

Autorzy umożliwili grę w trybie kooperacji z wykorzystaniem dwóch wiilotów i dwóch różnych postaci, które wzajemnie pomagają sobie na planszach. W takich sytuacjach jedna osoba steruje Kirbym, a druga Prince Fluffem.

Cała gra jest zbudowana w specyficznej stylistyce, która przypomina rysunki z książek. Tytuł został przedstawiony w 2.5D i cechuje się dużą liczbą barw oraz efektów stylizujących świat gry na bardziej bajkowy. Część przygotowanych przez twórców poziomów ma elementy podatne na zniszczenia oraz rozwidlenia dróg, które pozwalają odkrywać liczne sekrety.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 9.0 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Kirby's Epic Yarn

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Wielomilionowa sprzedaż największych hitów Nintendo
Wielomilionowa sprzedaż największych hitów Nintendo

wiadomość31 stycznia 2011

Ujawnione kilka dni temu wyniki finansowe firmy Nintendo pokazały, że mimo znacznego spadku zysków, nadal potrafi ona bardzo dobrze sobie radzić. Potwierdzają to zresztą właśnie udostępnione dane dotyczące gier wydanych przez japońskiego giganta.

Wybrano najlepsze gry targów gamescom 2010
Wybrano najlepsze gry targów gamescom 2010

wiadomość23 sierpnia 2010

Za nami kolejna edycja targów gamescom – zapowiedziano na nich nowe tytuły, pokazano te już znane, a o wszystkim informowaliśmy Was na przestrzeni ostatnich kilku dni. Tradycyjnie nadszedł więc czas na podsumowanie konwentu i przyznanie nagród dla najlepszych produkcji zaprezentowanych w Kolonii.

Wieści ze świata (Rock Band 3, Doom 4, Epic Games) 12/08/10
Wieści ze świata (Rock Band 3, Doom 4, Epic Games) 12/08/10

wiadomość12 sierpnia 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. W tej odsłonie mówimy o atrakcjach w Rock Band 3, czasie potrzebnym na stworzenie Dooma 4, aktualizacji do Team Fortress 2 i planach Epic Games oraz Nintendo odnośnie targów gamescom 2010.