Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePSPPS3WiiPS1PSV
Okładka Klonoa: Door to Phantomile (PSP)
OkładkaKlonoa: Door to Phantomile (PSP)

Klonoa: Door to Phantomile

Klonoa: Door to Phantomile to platformówka stworzona przez japońską firmę Namco, w której trójwymiarowe postacie poruszają się po dwuwymiarowej płaszczyźnie.

Zręcznościowe | platformówki | 2.5D

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Klonoa: Door to Phantomile Premiera

11gru1997

PS1

4gru2008

Wii

27gru2011

PS3 PSP PSV

Gry podobne do Klonoa: Door to Phantomile

LittleBigPlanet

Daxter

Exit

Gra ukazała się pierwotnie w roku 1997 na konsoli PlayStation i dostępna jest wyłącznie w formie cyfrowej, w ramach usługi PSOne Classics.

Klonoa: Door to Phantomile to przygotowana przez japońską ekipę Namco gra platformowa 2,5D na PS3, PSP itd., w której sterujemy antropomorficzną postacią tytułowego stworka będącego w posiadaniu pierścienia z zaklętym w nim pomocniczym duszkiem Huepow. Produkcja powstała w 1997 roku, stając się hitem sprzedażowym w Kraju Kwitnącej Wiśni. Niestety, na rynkach zachodnich Klonoa pozostała wydawnictwem niszowym, nie znajdując wielu klientów.

Klonoa: Door to Phantomile to przygotowana przez japońską ekipę Namco gra platformowa 2,5D na PS3, PSP itd., w której sterujemy antropomorficzną postacią tytułowego stworka będącego w posiadaniu pierścienia z zaklętym w nim pomocniczym duszkiem Huepow. Produkcja powstała w 1997 roku, stając się hitem sprzedażowym w Kraju Kwitnącej Wiśni. Niestety, na rynkach zachodnich Klonoa pozostała tytułem niszowym, nie znalazłszy wielu klientów.

Fabuła

Akcja Klonoa: Door to Phantomile rozgrywa się w tajemniczej krainie, w której gromadzona jest energia zapomnianych przez ludzi snów. Nadaje ona formę pięciu lokacjom wchodzącym w skład świata przedstawionego, wśród których jest na przykład wioska ulokowana w koronach drzew czy Świątynia Słońca lewitująca w chmurach. Jednym z mieszkańców miasteczka Breezegale jest przypominający wyglądem antropomorficznego kota, tytułowy stworek Klonoa, któremu pewnej nocy śni się statek powietrzny rozbijający się o pobliską górę. Okazuje się, że wkrótce faktycznie dochodzi do podobnego zdarzenia. Klonoa wraz z przyjacielem o imieniu Huepow, który zamieszkuje w zaklętym pierścieniu noszonym przez głównego bohatera, udają się na miejsce katastrofy, aby zbadać, w jaki sposób mogło do niej dojść. W ten sposób rozpoczyna się ich przygoda.

Mechanika

Klonoa: Door to Phantomile jest typową platformówką, w której główny bohater skacze pomiędzy różnymi obiektami, pokonuje zabawnych przeciwników, wskakując im na głowy, a także zbiera różnokolorowe kryształki. Choć wszystkie obiekty pojawiające się na ekranie są trójwymiarowe, postać protagonisty porusza się tylko na dwuwymiarowej płaszczyźnie, bez możliwości wchodzenia w głąb lokacji.

Kwestie techniczne

Gra cechuje się bardzo przyjemną dla oka, kreskówkową grafiką. Nie brakuje w niej także wielu przerywników przypominających wręcz filmy animowane, w czasie których przybliżana graczom jest opowieść o tajemniczej krainie. Produkcja cechuje się także bardzo przyjemną, niezwykle melodyjną i dynamiczną ścieżką dźwiękową, która w dużym stopniu dopinguje do pokonywania kolejnych etapów.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 2,7 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Klonoa: Door to Phantomile

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Wii
PS1
PS3
PSP
PSV