Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 stycznia 2011, 09:20

autor: Marcin Skierski

Wielomilionowa sprzedaż największych hitów Nintendo

Ujawnione kilka dni temu wyniki finansowe firmy Nintendo pokazały, że mimo znacznego spadku zysków, nadal potrafi ona bardzo dobrze sobie radzić. Potwierdzają to zresztą właśnie udostępnione dane dotyczące gier wydanych przez japońskiego giganta.

Ujawnione kilka dni temu wyniki finansowe firmy Nintendo pokazały, że mimo znacznego spadku zysków, nadal potrafi ona bardzo dobrze sobie radzić. Potwierdzają to zresztą właśnie udostępnione dane dotyczące gier wydanych przez japońskiego giganta.

Wynika z nich, że w ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy ubiegłego roku (a więc pierwszych trzech kwartałów 2011 roku fiskalnego) aż 18 takich produkcji przekroczyło barierę miliona sprzedanych egzemplarzy. Jednym z największych hitów tego okresu była debiutująca na świecie w maju platformówka Super Mario Galaxy 2, którą zakupiło 6.15 milionów posiadaczy Wii.

Wielomilionowa sprzedaż największych hitów Nintendo - ilustracja #1
Super Mario Galaxy 2

Wśród ostatnio wydanych tytułów o sporym sukcesie można mówić także w przypadku Wii Party (5.07 milionów), Donkey Kong Country Returns (4.21 miliony) oraz Kirby’s Epic Yarn (1.38 miliona). Warto dodać, że ten ostatni dopiero czeka na swoją lutową premierę w Europie.

Nadal bardzo dobrze sprzedają się starsze, flagowe propozycje Nintendo. Wystarczy tu wspomnieć o Mario Kart Wii (2.8 miliony w ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy 2010 roku), Wii Fit Plus (5 milionów), czy New Super Mario Bros. Wii. Ta wysoko oceniana platformówka od swojej premiery trafiła już do domów 21.28 milionów użytkowników, zbliżając się do rezultatu ponad 26 milionów osiągniętego przez swój pierwowzór na NES-a.

Wciąż najlepiej sprzedającą się serią na Wii jest są dwie części „sportówek” – Wii Sports oraz Wii Sports Resort. W ostatnich dziewięciu miesiącach ubiegłego roku rozeszły się w sumie ponad 22 miliony sztuk, łącznie dobijając już do imponującej liczby 102 milionów. Warto w tym momencie jednak dodać, że zdecydowana większość z nich to płyty dodawane do każdej zakupionej konsoli.

Wielomilionowa sprzedaż największych hitów Nintendo - ilustracja #2
Wii Sports Resort

Jeśli chodzi o DS-a, najbardziej okazale prezentuje się wynik gry Pokemon Black/White, która w samej Japonii sprzedała się w liczbie 5.26 milionów kopii. Niewiele gorzej poradziły sobie poprzednie odsłony – Pokemon HeartGold/SoulSilver to 3.32 miliony nowych użytkowników.

Łącznie w pierwszych trzech kwartałach bieżącego roku fiskalnego Nintendo, na Wii sprzedano ponad 150 milionów egzemplarzy produkcji od wszystkich wydawców. Nieco gorszy wynik zanotował DS ze swoimi niemal 100 milionami, ale w tym przypadku w najbliższym czasie będziemy mówić zapewne tylko o tendencji spadkowej. Już niedługo na rynku zadebiutuje przecież długo oczekiwany 3DS, będący nadzieją japońskiej firmy na kolejny wzrost zysków.