Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWii
Okładka Wii Fit Plus (Wii)
OkładkaWii Fit Plus (Wii)

Wii Fit Plus Wii

Rozbudowana wersja znanego hitu firmy Nintendo. Tytuł prezentuje szereg mini-gierek i ćwiczeń, w których spalamy kalorie, oczywiście przy wykorzystaniu dodatkowego urządzenia Wii Balance Board.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wii Fit Plus Premiera Wii

1października2009

producent: Nintendo wydawca: Nintendo

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Wii Fit Plus to ulepszona i wzbogacona wersja wielkiego hitu firmy Nintendo, czyli Wii Fit. Oryginał został wydany w 2008 roku i sprzedał się doskonale na całym świecie. Do obsługi tego produktu wymagane jest posiadanie urządzenia Wii Balance Board (specjalnego kontrolera przypominającego wagę lub deskę).

Wii Fit Plus jest aplikacją starającą się zachęcić graczy to aktywności fizycznej. Program sprawdza wagę użytkownika i pozwala wybrać zestaw ćwiczeń. Są one prezentowane przez wirtualnego trenera, który wspiera i motywuje do działania. Oprócz tego pojawia się mnóstwo mini-gierek, w których musimy wykazać się wyczuciem równowagi i tężyzną fizyczną. W każdej z nich gracz musi wykonywać szereg czynności (np. balansować ciałem na Wii Balance Board).

Nową, odświeżoną wersję Wii Fit wzbogacono przede wszystkim o zestaw 15 mini-gierek polegających na balansowaniu ciałem, 6 ćwiczeń na siłę oraz aktywności związane z jogą. Dodano również wiele ciekawych elementów, jak np. licznik spalanych kalorii oraz opcję założenia konta dla swojego zwierzaka, którego możemy przykładowo zważyć.

Ponadto, użytkownicy mogą stworzyć swój własny trening lub wybrać jeden z gotowych zestawów, trwających od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Niektóre z nich skupiają się na spełnieniu pewnego określonego celu (np. ćwiczeniu określonej partii ciała). Oczywiście szczegóły wielu z nich możemy dopracować samemu, wybierając ulubioną mieszankę ćwiczeń z zakresu balansowania, siły lub jogi.

Wśród nowych aktywności pojawiają się takie mini-gierki jak: jazda na deskorolce, rytmiczne Kung Fu i wiele innych. Warto dodać, że autorzy poprawili w znacznym stopniu interfejs aplikacji oraz sprawili, że działa ona nieco szybciej. Dzięki temu przestoje pomiędzy kolejnymi ćwiczeniami są znacznie mniejsze. Dzieło wykorzystuje przyjemną stylistkę i prezentuje się naprawdę ładnie.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Wii Fit Plus

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.