Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWii
Okładka Wii Fit Plus (Wii)

Wii Fit Plus Wii

Rozbudowana wersja znanego hitu firmy Nintendo. Tytuł prezentuje szereg mini-gierek i ćwiczeń, w których spalamy kalorie, oczywiście przy wykorzystaniu dodatkowego urządzenia Wii Balance Board.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka Wii Fit Plus (Wii)

producent: Nintendo

wydawca: Nintendo

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

1października2009

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wii Fit Plus to ulepszona i wzbogacona wersja wielkiego hitu firmy Nintendo, czyli Wii Fit. Oryginał został wydany w 2008 roku i sprzedał się doskonale na całym świecie. Do obsługi tego produktu wymagane jest posiadanie urządzenia Wii Balance Board (specjalnego kontrolera przypominającego wagę lub deskę).

Wii Fit Plus jest aplikacją starającą się zachęcić graczy to aktywności fizycznej. Program sprawdza wagę użytkownika i pozwala wybrać zestaw ćwiczeń. Są one prezentowane przez wirtualnego trenera, który wspiera i motywuje do działania. Oprócz tego pojawia się mnóstwo mini-gierek, w których musimy wykazać się wyczuciem równowagi i tężyzną fizyczną. W każdej z nich gracz musi wykonywać szereg czynności (np. balansować ciałem na Wii Balance Board).

Nową, odświeżoną wersję Wii Fit wzbogacono przede wszystkim o zestaw 15 mini-gierek polegających na balansowaniu ciałem, 6 ćwiczeń na siłę oraz aktywności związane z jogą. Dodano również wiele ciekawych elementów, jak np. licznik spalanych kalorii oraz opcję założenia konta dla swojego zwierzaka, którego możemy przykładowo zważyć.

Ponadto, użytkownicy mogą stworzyć swój własny trening lub wybrać jeden z gotowych zestawów, trwających od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Niektóre z nich skupiają się na spełnieniu pewnego określonego celu (np. ćwiczeniu określonej partii ciała). Oczywiście szczegóły wielu z nich możemy dopracować samemu, wybierając ulubioną mieszankę ćwiczeń z zakresu balansowania, siły lub jogi.

Wśród nowych aktywności pojawiają się takie mini-gierki jak: jazda na deskorolce, rytmiczne Kung Fu i wiele innych. Warto dodać, że autorzy poprawili w znacznym stopniu interfejs aplikacji oraz sprawili, że działa ona nieco szybciej. Dzięki temu przestoje pomiędzy kolejnymi ćwiczeniami są znacznie mniejsze. Dzieło wykorzystuje przyjemną stylistkę i prezentuje się naprawdę ładnie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 6.7 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Wii Fit Plus

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Lista najlepiej sprzedających się gier na Wii w historii

wiadomość8 sierpnia 2011

W najnowszym raporcie finansowym firmy Nintendo znalazła się lista najlepiej sprzedających się gier na Wii w historii. Bezkonkurencyjne okazało się Wii Sports z wynikiem 76 milionów egzemplarzy.

Najlepiej sprzedające się gry w Europie - Call of Duty na szczycie

wiadomość17 czerwca 2011

Serwis MCVUK.com wraz z firmą Media Control GfK International opublikował raport podejmujący tematy sprzedaży gier na terenie Europy*, popularności poszczególnych wydawców oraz rozwoju segmentu elektronicznej rozrywki w każdym z badanych krajów w 2010 roku.

Gry Nintendo nadal popularne w pierwszej połowie 2010 roku

wiadomość21 lipca 2010

Wyniki sprzedaży opublikowane przez NPD Group pokazują, że firma Nintendo zdominowała pierwszą połowę roku w USA. Według serwisu Gamasutra najlepiej sprzedającą się grą na jedną platformę był New Super Mario Bros., który trafił do ponad 2 milionów graczy. Z grami koncernu mogły mierzyć się tylko największe hity – Red Dead Redemption, czy God of War III.

Red Dead Redemption wciąż liderem amerykańskiego rynku konsol
Red Dead Redemption wciąż liderem amerykańskiego rynku konsol

wiadomość16 lipca 2010

Organizacja analityczna NPD opublikowała sprawozdanie z wyników amerykańskiego rynku konsolowego w czerwcu tego roku. Interaktywny western autorstwa studia Rockstar Games okazał się bezkonkurencyjny już drugi miesiąc z rzędu.

Pierwsza połowa tego roku w Japonii należała do New Super Mario Bros. Wii
Pierwsza połowa tego roku w Japonii należała do New Super Mario Bros. Wii

wiadomość15 lipca 2010

Famitsu, czyli największy japoński magazyn dla graczy opublikował zestawienie najlepiej sprzedających się gier w Kraju Kwitnącej Wiśni w pierwszej połowie tego roku.