Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 sierpnia 2011, 12:17

autor: Adrian Werner

Lista najlepiej sprzedających się gier na Wii w historii

W najnowszym raporcie finansowym firmy Nintendo znalazła się lista najlepiej sprzedających się gier na Wii w historii. Bezkonkurencyjne okazało się Wii Sports z wynikiem 76 milionów egzemplarzy.

Kilka dni temu firma Nintendo podzieliła się ze światem wynikami finansowymi. W obszernym dokumencie znalazła się mała perełka w postaci listy najlepiej sprzedających się gier na konsolę Wii w historii.

Lista najlepiej sprzedających się gier na Wii w historii - ilustracja #1

Wii Sports

Co godne pochwały, japońska korporacja podała konkretne wyniki każdej z wymienionych produkcji. Lista prezentuje się następująco:

 1. Wii Sports - 76,76 milionów egzemplarzy
 2. Wii Play - 28,02 mln egzemplarzy
 3. Wii Sports Resort - 27,68 mln egzemplarzy
 4. Mario Kart - 27 mln egzemplarzy
 5. Wii Fit - 22,67 mln egzemplarzy
 6. New Super Mario Bros. Wii – 21,94 mln egzemplarzy
 7. Wii Fit Plus - 18,49 mln egzemplarzy
 8. Super Smash Bros. Brawl - 10,27 mln egzemplarzy
 9. Super Mario Galaxy - 9,31 mln egzemplarzy
 10. Mario Party 8 - 8,22 mln egzemplarzy
 11. Super Mario Galaxy 2 - 6,36 mln egzemplarzy
 12. The Legend of Zelda: Twilight Princess- 5,82 mln egzemplarzy

Patrząc na powyższe liczby warto pamiętać o kilku rzeczach. Wii Sports dołączane było dawniej do każdej konsoli Wii w Stanach Zjednoczonych oraz Europie. Podobnie było w przypadku Wii Sports Resort i czarnej edycji Wii. Natomiast od maja 2011 roku to Mario Kart sprzedawany jest w zestawie z konsolą. Zaskoczonym stosunkowo niskim wynikiem The Legend of Zelda: Twilight Princess przypomnijmy, że gra ukazała się również na Gamecube, podczas gdy powyższa lista obejmuje jedynie wersję na Wii.

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej