Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWii
Okładka New Super Mario Bros. Wii (Wii)
OkładkaNew Super Mario Bros. Wii (Wii)

New Super Mario Bros. Wii Wii

New Super Mario Bros. Wii to specjalna wersja znakomitej platformówki 2D, stworzona z myślą o technicznych możliwościach stacjonarnej konsoli firmy Nintendo.

Zręcznościowe | platformówki | Mario | kooperacja | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

New Super Mario Bros. Wii Premiera Wii

15listopada2009

pudełko PL

20listopada2009

producent: Nintendo wydawca: Nintendo wydawca PL: Stadlbauer Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

New Super Mario Bros. Wii to platformówka z mocno rozbudowanym trybem rozgrywki wieloosobowej. Produkcja powstała na bazie gry New Super Mario Bros. wydanej na konsolę Nintendo DS w połowie 2006 roku. Dzieło zostało opracowane i wydane przez koncern Nintendo.

New Super Mario Bros. Wii stanowi niecodzienną mieszankę trybów kooperacji i rywalizacji pomiędzy graczami. Osoby dzierżące kontrolery nie tylko ze sobą walczą – zrzucając się ze skarp lub podkradając zebrane monety – ale również współpracują, co w wielu fragmentach poziomów jest nieodzowne. W innym wypadku gracze nie będą bowiem w stanie pokonać przygotowanych przez twórców przeszkód. W grze wcielamy się w Mario, Luigiego, a także dwóch Toadów. W późniejszych etapach każdy może również dosiąść Yoshiego w kilku odmianach kolorystycznych.

W New Super Mario Bros. zamieszczonych zostało kilka nowych elementów w temacie wyposażenia postaci. Od czasu do czasu pojawia się możliwość wskoczenia w tzw. propeller suit, dzięki któremu unikniemy upadku w przepaść. Warta wzmianki jest także obecność stroju pingwina, którego przyodzianie uchroni nas przed zamarznięciem po wpadnięciu do lodowato zimnej wody w etapach zimowych. Na końcu każdego poziomu wszyscy gracze otrzymują wgląd do statystyk, pozwalających ocenić który z nich poradził sobie najlepiej.

Gra wspiera oczywiście Wiimote’a. Potrząśnięcie kontrolerem umożliwia nam m.in. dotarcie na wyżej położone półki oraz wyswobodzenie z uchwytu innego gracza.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 8,6 / 10 na podstawie 207 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.2 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI New Super Mario Bros. Wii

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.