Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWii
Okładka Wario Land: Shake It! (Wii)

Wario Land: The Shake Dimension Wii

Wario Land: Shake It!

Wario Land: Shake It jest kolejną odsłoną przygód czarnego charakteru o imieniu Wario, który po raz kolejny próbuje wprowadzić w życie swe nikczemne plany.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka Wario Land: Shake It! (Wii)

producent: Nintendo

wydawca: Nintendo

wydawca PL: Stadlbauer

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

26września2008

29września2008

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wario Land: Shake It jest kolejną odsłoną przygód czarnego charakteru o imieniu Wario, który po raz kolejny próbuje wprowadzić w życie swe nikczemne plany.

Świat, w którym się poruszamy, nosi nazwę Yuretopia i składa się z pięciu kontynentów, a na każdym z nich czeka na nas dwadzieścia niezwykle trudnych poziomów. Na końcu każdego etapu następuje walka z potężnym bossem. Nierzadko skorzystać możemy z tajnych przejść, dzięki którym bez większych komplikacji docieramy do zakładanego przez siebie miejsca. Głównym zadaniem Wario jest uratowanie księżniczki Mereldy oraz odzyskanie bezcennego skarbu.

Sterowanie odbywa się za pomocą pilota, a postacią kierujmy nie tylko za pomocą przycisków, ale również poprzez system gestów. Możemy się dzięki temu świetnie bawić, likwidując przeciwników, zbierając złote monety, czy trzęsąc ziemią. Grafika utrzymana została w dwuwymiarowej stylistyce i już na pierwszy rzut oka wywołuje pozytywne reakcję. Całość trzyma klasyczny platformówkowy klimat.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,4 / 10 na podstawie 49 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 175 PLN

Klasyfikacja PEGI Wario Land: The Shake Dimension

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Wario Land: The Shake Dimension - recenzja gry
Wario Land: The Shake Dimension - recenzja gry

Recenzja 28 października 2008, 10:54

W sumie natkniemy się na sześciu tego typu wrogów – ostatnim będzie sam Shake King, do którego dostaniemy się, zdobywając artefakty chronione przez pozostałych. Trzeba przyznać, że każdy z bossów został wykonany wzorcowo – zarówno pod kątem projektu, jak i umiejętności. Przebieg walk jest ciekawy i w większości wypadków zabawny (przeciwnicy oraz Wario dysponują wieloma rozbrajającymi animacjami).