Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGGCNWii
Okładka The Legend of Zelda: Twilight Princess (GCN)
OkładkaThe Legend of Zelda: Twilight Princess (GCN)

The Legend of Zelda: Twilight Princess

The Legend of Zelda: Twilight Princess jest kolejną metroidvanią, należącą do bestsellerowej serii, zapoczątkowanej jeszcze w latach osiemdziesiątych XX wieku. Akcja opowieści ma miejsce w krainie Hyrule, po raz kolejny zaatakowanej przez mroczne siły.

RPG | TPP | fantasy | elementy RPG | elementy logiczne | The Legend of Zelda | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Legend of Zelda: Twilight Princess Premiera

19lis2006

Wii

13gru2006

GCN

producent: Nintendo wydawca: Nintendo Strona oficjalna

Gry podobne do The Legend of Zelda: Twilight Princess

KAO the Kangaroo: Round 2

The Hobbit

Harvest Moon: Magical Melody

The Legend of Zelda: Twilight Princess jest kolejną grą z gatunku action-adventure należącą do bestsellerowej serii, zapoczątkowanej jeszcze w latach osiemdziesiątych XX wieku. Tym razem korporacja Nintendo zdecydowała się na równoległe wypuszczenie na rynek dwóch wersji gry – jednej dla GameCube i drugiej dla Wii. Ta ostatnia została udoskonalona pod względem trójwymiarowej oprawy graficznej, a także wyposażona w opcje wykorzystujące unikalne cechy tej platformy sprzętowej.

Potagonistą jest Link. Tym razem bohater występuje nie tylko w formie humanoidalnej, gdyż w pewnym momencie zostaje przemieniony w wilka i wtedy może mu towarzyszyć Midna – mieszkanka Królestwa Zmierzchu. Ponadto w wirtualnej rzeczywistości pojawia się Księżniczka Zelda, aczkolwiek w nieco mniej tradycyjnej roli. Warto zauważyć, iż Link ma do dyspozycji wierzchowca, na którego grzbiecie przemierza fantastyczny świat. Podczas jazdy konnej można też atakować przeciwników, korzystając z przewagi wysokości. Wśród oponentów pojawiają się m.in. ożywione szkielety, pająki i kreatury, przypominające smoki. Developerzy nie zapomnieli również o szeregu bossów, stających bohaterowi na drodze w kluczowych momentach scenariusza.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,8 / 10 na podstawie 1026 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,4 / 10 na podstawie 37 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI The Legend of Zelda: Twilight Princess

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

The Legend of Zelda: Twilight Princess Wymagania sprzętowe

Nintendo GameCube

GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
GCN
Wii