Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 października 2015, 13:05

autor: Draug

Wieści ze świata (Guild Wars 2, Need for Speed, Vivendi, The Legend of Zelda: Twilight Princess HD) 15/10/2015

Dziś piszemy m.in. o przesłankach odnośnie powstawania odświeżonej wersji The Legend of Zelda: Twilight Princess, nowej e-sportowej lidze Guild Wars 2, debiucie samochodu BMW M2 w grze Need for Speed oraz wykupieniu przez Vivendi akcji w firmach Ubisoft i Gameloft. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Promocja dnia (do czwartku 15.10 do godz. 19:00):

Promocja dnia (do piątku 16.10 do godz. 19:00):

Szaleństwo w środku tygodnia (do piątku 16.10 do godz. 19:00):

  • Forced (Slightly Better Edition) – obniżka 85% – 2,10 euro (ok. 9 zł), WWW

STEAM STEALTH SALE – wyprzedaż skradanek (do piątku 16.10 do godz. 19:00) – WWW – więcej informacji tutaj

Oferta tygodniowa (do poniedziałku 19.10 do godz. 19:00) – przecena 195 gier – WWW

The Legend of Zelda: Twilight Princess HD w produkcji?

Ostatnimi czasy w cyfrowym sklepie Nintendo (eShop) pojawiły się sygnały wskazujące, że w produkcji może być odświeżona wersja gry The Legend of Zelda: Twilight Princess – jednej z najbardziej uznanych odsłon przygód Linka, wydanej pierwotnie na konsole Wii i GameCube w 2006 roku. Po pierwsze, na nieoficjalnej liście kodów identyfikacyjnych produktów na serwerach Wii U pojawiło się ID noszące podpis The Legend of Zelda Twilight Princess HD. Po drugie, w eShopie zaobserwowano widoczną poniżej charakterystyczną ikonę (choć nie była ona aktywna, a dociekliwi użytkownicy nie byli w stanie określić jej dokładnego pochodzenia). Niestety, poproszone o komentarz, Nintendo tradycyjnie odcięło się od komentowania plotek. Szanse na to, że japoński gigant faktycznie szykuje się do odświeżenia jednego ze swoich największych hitów ostatniej dekady, wydają się jednak spore.

Wieści ze świata (Guild Wars 2, Need for Speed, Vivendi, The Legend of Zelda: Twilight Princess HD) 15/10/2015 - ilustracja #1

Guild Wars 2 doczeka się nowej e-sportowej ligi z ESL

Guild Wars 2 jako jedna z niewielu gier MMORPG na rynku ma związek z e-sportem – i jak się okazuje, ArenaNet zamierza dalej pogłębiać tę relację. Deweloper nawiązał współpracę z organizacją ESL i zapowiedział ESL Guild Wars 2 Pro League. Kwalifikacje rozpoczną się w listopadzie bieżącego roku, potem zaś nastąpią dwa sezony rozgrywek, które zostaną zwieńczone wielkim finałem na mistrzostwach świata (World Championship). Na każdy sezon przypada po 200 tysięcy dolarów w puli nagród. Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie odbędą się poszczególne fazy turnieju.

Schemat rozgrywek w ESL Guild Wars 2 Pro League. - Wieści ze świata (Guild Wars 2, Need for Speed, Vivendi, The Legend of Zelda: Twilight Princess HD) 15/10/2015 - wiadomość - 2015-10-15
Schemat rozgrywek w ESL Guild Wars 2 Pro League.

Vivendi kupuje udziały w firmach Ubisoft i Gameloft

Francuska firma Vivendi – niegdysiejszy potentat rynku gier wideo – wraca do branży. Korporacja zainwestowała ostatnio ok. 160 milionów euro, kupując 6,6% akcji Ubisoftu (za 140 miliionów) oraz 6,2% akcji Gameloftu (za 20 milionów). Na razie trudno orzec, czy omawiana spółka zadowoli się takimi udziałami, czy też jest to wstęp do większych inwestycji. Przypomnijmy, że Vivendi praktycznie wyszło z branży gier jesienią 2013 roku, po tym, jak Activision Blizzard wykupił większość akcji należących do Francuzów. Przedtem firma aktywnie działała na rynku, do 2008 roku prowadząc operacje jako Vivendi Games (jeszcze wcześniej jako Vivendi Universal Games).

BMW M2 zadebiutuje w Need for Speed

Koncern BMW zapowiedział niedawno model M2 (następcę 1M), a Electronic Arts zaraz potem ujawniło, że pierwszą okazją do przetestowania owego samochodu będzie zakup gry Need for Speed – mimo że autentyczny odpowiednik wozu trafi na rynek dopiero w kwietniu 2016 roku. Przedsmak tego, co potrafi ta maszyna z 6-cylindrowym silnikiem o mocy 370 KM, da Wam poniższy trailer. Warto w tym miejscu wspomnieć, że M2 nie jest jedynym BMW, które pojawi się w Need for Speed – pełną listę ujawnionych dotąd modeli bawarskiego producenta znajdziecie tutaj.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy: