Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lipca 2016, 11:59

autor: Michał "moir" Marian

Najlepszy Tibijczyk i nowe rozszerzenie w Black Desert – Wieści MMO (17/07/2016)

W pierwszej odsłonie Wieści MMO omawiamy m.in. najnowszy dodatek/update do Black Desert, wielką aktualizację 5.0 do Aion, powrót Żyjącej Opowieści w Guild Wars 2 i uaktualnienie 1.5.4 do WildStar, a także piszemy o najlepszym użytkowniku gry Tibia w historii.

Witamy w pierwszej odsłonie Wieści MMO – miejsca, z którego dowiecie się o wszystkich nowościach, wydarzeniach oraz ciekawostkach z waszych ulubionych produkcji MMORPG i nie tylko. W tym tygodniu przyglądamy się najnowszej aktualizacji Aiona, odwiedzamy barwny świat Black Desert, a także omawiamy nadchodzący powiew świeżości w Guild Wars 2. Ponadto wspominamy o zbliżającej się rocznicy urodziny Star Wars: The Old Republic, sprawdzamy jak radzi sobie WildStar oraz przygotowujemy się na nadejście Legionu do World of Warcraft.

CIEKAWOSTKA

Najlepszy Tibijczyk i nowe rozszerzenie w Black Desert – Wieści MMO (17/07/2016) - ilustracja #1

Pamiętacie Tibię? W dawnych czasach nie lada wyzwaniem było osiągniecie 100 poziomu. Dziś gracz Kharsek (notabene Brazylijczyk) pochwalić się może osiągnięciem 993 poziomu doświadczenia. Jeśli nic nie stanie mu na drodze, w ciągu najbliższych kilku tygodni będzie pierwszą na świecie osobą, która osiągnie 999 poziom doświadczenia, co pozwoli mu na przekroczenie tajemniczych drzwi, za którymi zdaniem wielu kryje się koniec gry. Czy niespodzianka przygotowana przez twórców Tibii warta będzie tych wszystkich lat? Przekonamy się wkrótce.

Aion

W minionym tygodniu przedstawiciele Gameforge, europejskiego wydawcy Aion, ogłosili oficjalną datę premiery długo oczekiwanej aktualizacji 5.0. Uaktualnienie trafi na serwery gry w środę, 10 sierpnia, wprowadzając do świata produkcji nowe obszary (Nosra i Esterra), cztery dodatkowe instancje, animacje, rozbudowany kreator postaci oraz zwiększając maksymalny dostępny poziom doświadczenia do 75. Oprócz tego zadebiutuje także system tzw. daily questów.

Po szczegółowe informacje dotyczące nadchodzących zmian odsyłamy na oficjalną stronę wydawcy oraz do poniższego materiału wideo.

Black Desert

Jedna z najpopularniejszych produkcji ostatnich lat otrzyma niebawem kolejne rozszerzenie. Już 20 lipca (a więc w środę) do gry trafi para zupełnie nowych klas – Ninja oraz Kunoichi. Obie postacie specjalizują się w dynamicznej i precyzyjnej walce w zwarciu, do czasu rozpoczęcia której mogą pozostawać w ukryciu. Zainteresowanych szczegółami dotyczącymi nowych profesji odsyłamy do poniższych prezentacji.

Guild Wars 2

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów Guild Wars 2 – powraca Żyjąca Opowieść. Trzecia część historii zadebiutuje we wtorek, 26 lipca, będąc płynną kontynuacją poprzednich „odcinków”. Twórcy zapowiadają, że kolejne odsłony trzeciej części będą trafiać w ręce graczy co 2-3 miesiące.

Ważna informacja: by móc uczestniczyć w zabawie niezbędne jest posiadanie dodatku Heart of Thorns. Jeśli mieliście ostatnio przerwę od gry to na pewno ucieszy Was fakt, że ArenaNet dodaje teraz do każdego zakupionego rozszerzenia boost wybranej postaci do 80 poziomu doświadczenia, dzięki czemu od razu możemy rzucić się w wir zabawy.

Star Wars: The Old Republic

Wielkimi krokami zbliżają się piąte urodziny Star Wars: The Old Republic. Twórcy gry powoli już zaczynają świętować – na jesień zapowiedziano kolejny dodatek (Knights of the Eternal Throne), mający być największym do tej pory wydanym rozszerzeniem. Wydawca podzielił się również z graczami szczegółową infografiką podsumowującą ostatnie lata produkcji. Zgodnie z jej przekazem SWTOR to w skrócie:

  • 87 milionów stworzonych postaci (o dziwo, więcej po stronie Sith);
  • 1.5 miliarda godzin gry (z czego większość graczy ostatecznie wybrała jasną stronę mocy);
  • 340 godziny nagranych dialogów i wypowiedzi.

WildStar

W minionym tygodniu świat WildStara wzbogacił się o nową aktualizację oznaczoną numerem 1.5.4. Wprowadza ona do gry m.in. nowe kombinacje łączenia klas, level boost, system Multi-Queue, brak blokady frakcji dla instancji, a także szereg innych zmian, po których szczegóły odsyłamy tu.

World of Warcraft

Blizzard wielkimi krokami przygotowuje się na premierę najnowszego rozszerzenia World of Warcraft. Legion ma trafić na sklepowe półki pod koniec sierpnia, choć ogrom zmian, jakie przyniesie wymaga by twórcy podjęli stosowne działania już teraz. Dlatego 19 lipca zadebiutuje tzw. pre-expansion patch, czyli aktualizacja mająca za zadanie stopniowe wprowadzanie graczy w nadchodzący dodatek. Głównym tematem uaktualnienia są zmiany dotyczące poszczególnych klas, a ich pełen opis znajduje się w tym miejscu.

Na łamach Wieści staramy się wspominać o wszystkich popularniejszych grach MMO (przynamniej z perspektywy graczy z Polski). Jeśli wydaje ci się, że twoja ulubiona pozycja powinna znaleźć się na naszych łamach, a z jakiegoś powodu tak się jeszcze nie stało – daj nam znać w komentarzach, zobaczymy co da się zrobić.