Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Aion (PC)
OkładkaAion (PC)

Aion PC

Aion: The Tower of Eternity

Aion jest MMORPG-iem opracowanym przez koreańskie studio NCSoft, czyli autorów popularnej serii Lineage. Produkcja przenosi gracza do fantastycznej krainy Atreia, rozdartej na skutek kataklizmu na dwie części.

RPG | TPP | fantasy | zagraj za darmo | PvP | PvE | MMORPG | sieciowe | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Aion Premiera PC

25listopada2008

pudełko PL

25września2009

producent: NCsoft wydawca: Gameforge AG wydawca PL: Gameforge AG Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Aktualizacja #2: 31 lipca 2013 roku Aion otrzymał polską wersję językową. Towarzyszyło temu uruchomienie dużej aktualizacji do gry, oznaczonej numerem 4.0.

Aktualizacja #1: 29 lutego 2012 roku do gry została wprowadzona możliwość rozgrywki w wariancie free-to-play. Jednocześnie twórcy wciąż oferują opcję abonamentową (tzw. Złoty Pakiet- gracz premium), która zapewnia wszystkie możliwe bonusy.

Aion to gra MMORPG, wyprodukowana przez koreańską firmę NCsoft. Tworzący ją programiści wykorzystali doświadczenie zdobyte podczas prac nad popularną serią Lineage, która doczekała się dwóch części i wielu dodatków.

Akcja gry osadzona jest w mistycznym świecie fantasy zwanym Atreią, który na skutek kataklizmu podzielił się na strefy, zamieszkałe przez dwie frakcje. Część świata pozostała skąpana w słońcu – należy ona do ludzi nazywających siebie Elyosami, którzy reprezentują pozytywne i światłe wartości, chociaż są bezwzględni dla wrogów. Pozostającą w mroku część Atreii zaludniają zaś przedstawiciele Asmodian, nieufnej i groźnej frakcji ludzi żyjących wśród rozległych, skutych lodem terytoriów. Oba rejony oddziela od siebie Abbys, teren na którym znajdowała się kiedyś Tower of Eternity. Obecnie rejony Abyss stały się głównym polem walki między dwoma skłóconymi frakcjami.

W Aion gracze wcielają się w przedstawiciela jednej z czterech głównych profesji – wojownika (Warrior), zwiadowcy (Scout), kapłana (Priest) oraz maga (Mage), a z biegiem czasu i zdobywanym doświadczeniem mogą wybrać jedną z dwóch przysługujących każdej klasie specjalizacji. Wojownik może stać się silnym w defensywie templariuszem (Templar) lub gladiatorem (Gladiator), zwiadowca ewoluuje w kierunku zabójcy (Assassin) i łowcy (Ranger), magowie mogą specjalizować się czarnoksięstwie (Sorcerer) albo przywoływaniu istot (Spiritmaster), a kapłani wybierają ścieżkę leczącego kleryka (Cleric) lub walczącego barda (Chanter).

Tym co wyróżnia Aion spośród innych gier MMORPG jest dość ciekawie skonstruowany system walki PvPvE, w który gracze są wprowadzani stopniowo. Początkowe lokacje są odizolowane od wrogiej frakcji i zawierają zadania dla indywidualnych śmiałków oraz grup. W kolejnych krainach pojawiają się jednak portale do obszarów wroga, więc oprócz potworów sterowanych przez sztuczną inteligencję, niejednokrotnie spotykamy żywego przeciwnika. Kulminacyjnym punktem PvP jest wspominany otchłań (Abyss), czyli teren poświęcony walce między graczami, na którym jednak możemy spotkać zadania oferowane przez postacie niezależne oraz potwory z rasy Balaur.

Aion to nie tylko walka z potworami, graczami i wykonywanie zadań, ale także kilka dodatkowych zawodów. Każda postać może wyszkolić się w zbieractwie, kowalstwie, alchemii, zaklinaniu przedmiotów, gotowaniu, czy krawiectwie, chociaż prawdziwym mistrzem zostanie tylko w jednej, wybranej dziedzinie. W grze pojawia się ponadto wiele rozwiązań znanych z innych przedstawicieli gatunku: ulepszanie przedmiotów, system komunikacji z innymi graczami, rozbudowana mapa i encyklopedia świata oraz możliwość tworzenia klanów (legionów) i zawierania sojuszy. Na uwagę zasługuje również ładna oprawa wizualna, stworzona przy pomocy silnika CRYEngine.

Ostatnia modyfikacja 19 sierpnia 2009

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,5 / 10 na podstawie 1754 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.1 / 10 na podstawie 389 głosów czytelników.

Aion cena w dniu premiery: 199,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Aion

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Aion Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5700 lub lepsza)
  • 5 GB HDD
  • Windows XP/Vista
  • łącze internetowe