Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 października 2016, 12:12

Wysyp aktualizacji i przecen, DLC do TESO za 77 złotych – Wieści MMO (25/10/2016)

Dzisiaj piszemy m.in. o promocji na The Elder Scrolls Online, wyczekiwanych aktualizacjach 5.1 do Aion i Beluga Lagoon do Blade & Soul, obniżce ceny Black Desert oraz o materiale wideo prezentującym patch 7.1 do World of Warcraft: Legion.

Witamy w kolejnej odsłonie Wieści MMO – miejsca, z którego dowiecie się o wszystkich nowościach, wydarzeniach oraz ciekawostkach z Waszych ulubionych produkcji MMORPG i nie tylko. Dziś przyglądamy się najnowszym aktualizacjom Aion oraz Blade & Soul, a także wyruszamy na łowy promocji The Elder Scrolls Online, World of Warcraft i Black Desert.

SZYBKIE WIEŚCI

The Elder Scrolls Online

Jeśli nie mieliście dotąd okazji zagrać w TESO, to najprawdopodobniej nieprędko pojawi się lepsza okazja. W oficjalnym sklepie gry możecie nabyć cztery główne dodatki (Imperial City, Orsinium, Thieves Guild oraz Dark Brotherhood) za niespełna 77 złotych – połowę oryginalnej ceny.

World of Warcraft

Saturn (oraz kilka innych sklepów) prowadzi sprzedaż filmu Warcraft: Początek w bardzo atrakcyjnej cenie wynoszącej 27 złotych. Warte uwagi są jednak przede wszystkim gratisy znajdujące się w paczce z filmem – portret do Hearthstone, czempion do Heroes of the Storm oraz battlechest World of Warcraft (dający dostęp do 5 z 6 dodatków) wraz z 30-dniowym abonamentem.

Aion

Europejska wersja Aion, za którą odpowiada niemiecka firma GameForge, otrzymała w ostatnim czasie wyczekiwaną aktualizację 5.1. Uaktualnienie wprowadza do świata gry mnóstwo nowości, o których wspominaliśmy na początku miesiąca, choć niestety nie obyło się także bez sporych problemów technicznych. Kłopoty z wyświetlaną liczbą klatek na sekundę, przycinające się animacje, wysypywanie się 64-bitowej wersji klienta – to główne bolączki towarzyszące premierze patcha 5.1. Na szczęście przedstawiciele niemieckiego wydawcy są świadomi trudności i pracują ich jego rozwiązaniem – w sieci ukazał się już stosowny komunikat, w którym przepraszają za zaistniałą sytuację. Tymczasowo wyłączono weryfikację architektury systemu, co pozwala graczom korzystać z 32-bitowej wersji klienta, która pozbawiona jest części wspomnianych usterek.

Black Desert

Europejski wydawca Black Desert, firma Kakao Games, zdecydował się permanentnie obniżyć cenę podstawowej wersji gry. Odtąd będziemy mogli spróbować swoich sił w najpiękniejszym MMORPG ostatnich lat za jedyne 10 euro, czyli nieco ponad 40 złotych. W skład pakietu startowego wchodzą, oprócz rzecz jasna dostępu do gry, trzy 7-dniowe zaproszenia dla znajomych. Alternatywnie możemy nabyć Black Desert także w wersji Traveler oraz Explorer, które kosztują odpowiednio 30 i 50 euro, oferujących dodatkowe bonusy, pety oraz przedmioty kosmetyczne.

Blade & Soul

NCSoft nie zwalnia tempa i już w najbliższą środę, tj. 26 października, uraczy nas kolejną aktualizacją Blade & Soul. Rozszerzenie Beluga Lagoon wprowadzi do świata produkcji sporo nowości, wśród których na pierwszy plan wysuwa się tytułowy 12-osobowy (6 na 6) battleground. Ponadto gracze otrzymają dostęp do legendarnych przedmiotów (będących nagrodami za uczestnictwo we wspomnianym battlegroundzie) oraz możliwość sprawdzenia przyszłych etapów ulepszania posiadanego ekwipunku. Szczegóły na temat aktualizacji znajdują się w tym miejscu.

World of Warcraft: Return of Karazhan

Blizzard opublikował krótki, niespełna 2-minutowy, materiał wideo prezentujący zawartość wtorkowej (25 października) aktualizacji World of Warcraft. Patch 7.1 wprowadzić ma do świata sztandarowej produkcji amerykańskiego giganta mnóstwo nowości – w sieci pojawiły się głosy twierdzące jakoby swoją złożonością miał on bić na głowę poprzednie dodatki do popularnego WoWa. Zainteresowanych szczegółowymi informacjami na temat zawartości uaktualnienia zachęcamy do zapoznania się z oficjalną notką Blizzardu.

Na łamach Wieści staramy się wspominać o wszystkich popularniejszych grach MMO (przynamniej z perspektywy graczy z Polski). Jeśli wydaje ci się, że twoja ulubiona pozycja powinna znaleźć się na naszych łamach, a z jakiegoś powodu tak się jeszcze nie stało – daj nam znać w komentarzach, zobaczymy co da się zrobić.