Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 25 października 2016, 14:37

autor: Adrian Werner

Pokemon GO - jutro ruszy halloweenowy event

Studio Niantic zapowiedziało halloweenowy event w Pokemon GO. Przez kilka dni będziemy dostawali więcej cukierków i łatwiej znajdziemy niektóre stworki. Niestety, zapowiada się rozczarowanie.

Tradycją rynku mobilnego są specjalne aktualizacje przygotowane z okazji amerykańskiego święta Halloween. Takiego patcha nie mogli sobie odmówić autorzy największego przeboju tego roku, czyli Pokemon GO. Deweloperzy zapowiedzieli specjalny event związany z tym świętem i opowiedzieli czego możemy się po nim spodziewać.

Event halloweenowy w Pokemon GO ruszy jutro, czyli 26 października, równocześnie na systemach iOS i Android. Zabawa potrwa do 1 listopada. W ciągu tych kilku dni znacząco zwiększona zostanie częstotliwość występowania „strasznych” stworków. Do tej kategorii zaliczane będą takie okazy jak Drowzee, Gastly, Gengar, Golbat, Haunter, Hypno oraz Zubat. Będzie więc okazja, aby uzupełnić swoje kolekcje o brakujące pokemony.

Podobnie potraktowano cukierki. Autorzy wyszli ze słusznego przeświadczenia, że skoro w Halloween dzieci obdarowywane są masowo słodyczami, to również gracze powinni znajdować więcej cukierków podczas zabawy.

Wybór takich metod uświetnienia Halloween ma oczywiście sens. Noc zapada coraz wcześniej, a temperatury robią się coraz niższe. Świąteczny event może więc wyciągnąć na dwór osoby, które inaczej postanowiłyby zostać w ciepłym domu.

Nie da się jednak ukryć, że choć event ma sens, to stanowi on rozczarowanie pod względem zawartości. Gracze zdążyli się już przyzwyczaić, że halloweenowe aktualizacje innych deweloperów najczęściej oferują znacznie bardziej spektakularne atrakcje. Wiele zespołów wypuszcza wtedy patche ze sporymi zestawami dodatkowych poziomów, a nawet najbardziej leniwe studia przystrajają wirtualne lokacje różnymi dekoracjami związanymi ze świętem.

Manipulowanie częstotliwością pojawiania się cukierków i rzadkich potworów w Pokemon GO sprawi frajdę fanom, ale trudni oprzeć się wrażeniu, że studio Niantic mogło się bardziej postarać i uczynić tegoroczne Halloween bardziej wyjątkowym.

Pokemon GO w App Store

Pokemon GO w Google Play