Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka SUN: Soul of the Ultimate Nation (PC)

SUN: Soul of the Ultimate Nation PC

SUN: Soul of the Ultimate Nation to kolejny, po MU Online, przedstawiciel gatunku MMOcRPG przygotowany przez koreańską firmę Webzen z myślą o ogólnoświatowym rynku (w tym europejskim).

RPG | TPP | fantasy | zagraj za darmo | MMO

PC Windows
Okładka SUN: Soul of the Ultimate Nation (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

19kwietnia2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

SUN: Soul of the Ultimate Nation to kolejny, po MU Online, przedstawiciel gatunku MMOcRPG przygotowany przez koreańską firmę Webzen z myślą o ogólnoświatowym rynku (w tym europejskim). Zdaniem twórców jest to pierwszy produkt, który łączy mechanikę rozgrywki znaną z konsolowych gier akcji z rozwiązaniami typowymi dla klasycznego MMOcRPG. Przez konsolowe akcenty autorzy rozumieją głownie bardzo dynamiczną i zręcznościową walkę (hack & slash) oraz uproszczony model zabawy, przez MMO olbrzymi i zróżnicowany świat fantasy stworzony na średniowieczną modłę, w którym setki osób może tworzyć swoich awatarów i wpływać na jego wygląd i rozwój. Tłem dla poczynań wszystkich grających jest konflikt pomiędzy Nieśmiertelnym Imperatorem Schwarzem, a Ignisem, liderem sił rebelianckich, który założył elitarne siły zbrojne mające zapobiec dalszej ekspansji niszczycielskiego Imperium Schwarza.

Zasadniczo, podobnie jak np. w Guild Wars czy Dungeons & Dragons Online uniwersum gry zostało podzielone przez twórców na dwie części. Pierwsza z nich to obszary stałe (persistent space), w których kwitnie rozgrywka socjalna, gracze handlują, tworzą przedmioty, zakładają gildie etc. Druga to instancje (obszary generowane na pewien okres czasu dla potrzeb gracz lub graczy), gdzie walka odgrywa największe znaczenie – to tu eksplorujemy tajemne labirynty, wykonujemy też setki zadań, misji i questów i toczymy boje z napotkanymi potworami i innymi NPCtami. W grze znajdziemy też specjalne areny do walki PvP od 20 do 40 osób.

SUN oferuje pięć różnych klas postaci, każda o własnych, odmiennych cechach charakterystycznych i zastosowaniu, m.in.: wojownika o ogromnej fizycznej (Berserker), specjalistkę w użyciu przeróżnych broni (Valkyrie), czy upadłego demona o dużych mocach magicznych (Shadow). Oczywiście prócz tego gracze mogą wybrać swojej postaci rasę, płeć, czy budowę ciała, a w czasie właściwej rozgrywki dowolnie ją rozwijać i wyposażać w dostępne uzbrojenie.

Gra została wyposażona w nowoczesny trójwymiarowy silnik graficzny (wykorzystuje on m.in. system SpeedTree), który gwarantuje pozytywne doznania wizualne podczas naszych przygód. Ścieżkę dźwiękową stworzył Howard Shore, czyli kompozytor, który skomponował muzykę do filmowej trylogii The Lord of the Rings.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 241 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.8 / 10 na podstawie 181 głosów czytelników.

Gry podobne do SUN: Soul of the Ultimate Nation

Wymagania wiekowe SUN: Soul of the Ultimate Nation

12+

SUN: Soul of the Ultimate Nation - zapowiedź
SUN: Soul of the Ultimate Nation - zapowiedź

Przed premierą 26 czerwca 2006, 10:59

Zgodnie z najlepszymi tradycjami action-RPG, system broni i wyposażenia będzie po prostu przyprawiał o zawrót głowy. Setki przedmiotów, które dodatkowo można wzbogacać, wyposażać w magiczne kamienie i przekuwać na potężniejszą broń – to lubi każdy fan role-playing – sieciowych czy wszystkich innych. Dodajmy do tego możliwość łączenia przedmiotów i cennych artefaktów i ponownie pojawia się konieczność współpracy. Jeśli dwóch bohaterów dogada się w sprawie połączenia swoich unikatowych znalezisk i wykucia z nich jednego superprzedmiotu, będą mogli dzielić się jego użytkowaniem. Ponownie mamy tu pole do powstawania zażartych sporów, które mogą dodać grze wiele pikanterii. Miejmy tylko nadzieję, że obędzie się bez tragicznych skutków takich kłótni, co – jak wiemy – miało już miejsce w przypadku innych MMORPG-ów.