Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka WildStar (PC)
OkładkaWildStar (PC)

WildStar PC

Gra MMORPG osadzona w fantastycznym uniwersum, łączącym elementy fantasy i science-fiction. WildStar jest debiutanckim dziełem amerykańskiego studia Carbine, a rolę wydawcy przejęła na siebie firma NCsoft (Guild Wars, Lineage i inne).

RPG | science fiction | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

WildStar Premiera PC

pudełko PL

3czerwca2014

premiera światowa

3czerwca2014

Gra przestała działać

28listopada2018

producent: Carbine Studios wydawca: NCsoft wydawca PL: CDP Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

WildStar jest pierwszym dziełem studia Carbine Studios. Jego wydaniem zajął się jednak weteran w branży MMO, firma NCsoft, znana choćby z serii Lineage lub Guild Wars. Akcja gry toczy się na planecie Nexus, zamieszkiwanej niegdyś przez pradawną rasę Eldanów. Obecnie jej eksploracją zajmują się przedstawiciele wielu nacji, podzielonych na dwie frakcje – Wygnańców oraz Dominimum. Wszyscy próbują odkryć przyczynę tajemniczego zniknięcia pierwotnych mieszkańców planety oraz sekrety technologii, którą za sobą pozostawili.

Na pierwszy rzut oka WildStar nie różni się niczym od innych przedstawicieli swojego gatunku. Głównym źródłem inspiracji był oczywiście World of Warcraft, bowiem wielu pracowników Carbine Studios pracowało wcześniej nad masówką Blizzarda. W grze zastosowano jednak kilka mocno oryginalnych rozwiązań. Na szczególną uwagę zasługuje innowacyjny system rozwoju postaci, który pozwala na prowadzenie gry według własnych upodobań. Oprócz wyboru rasy i klasy, gracz musi zdecydować się na jedną ze ścieżek specjalizacyjnych. Do wyboru są cztery drogi – walka, kolekcjonerstwo, budownictwo oraz eksploracja. Rozwój przedstawicieli poszczególnych ścieżek uzależniony jest od czynności wykonywanych przez gracza. Dla przykładu wojownicy nagradzani są za pokonywanie wrogów, a osoby, które wybrały eksplorację otrzymują doświadczenie za zwiedzanie świata i odkrywanie nowych krain. Dzięki takiemu rozwiązaniu gra nie faworyzuje żadnego stylu gry.

Pewnych zmian doczekał się także system walki. Co prawda nadal polega on na zaznaczaniu przeciwnika i wciskaniu przycisków odpowiedzialnych za poszczególne zdolności, jednak dzięki wprowadzeniu możliwości dynamicznego unikania ciosów wrogów (np. poprzez odskok w bok) oraz konieczności celowania, umiejętności gracza mają znacznie większy wpływ na przebieg i rezultat starć. Widoczne jest to w szczególności podczas walk w trybie PvP oraz grupowych rajdów, w których uczestniczyć może jednocześnie do dwudziestu osób.

Oprawa graficzna przypomina wspomnianego już WoW-a, jednak twórcy nadali jej nieco bardziej komiksowego wyrazu. Na potrzeby gry zaprojektowano duży, otwarty świat, składający się z kilku odmiennych krain, który przemierzyć możemy zarówno na piechotę, jak i przy pomocy futurystycznych pojazdów. Do dyspozycji graczy trafiły także lokacje stworzone na potrzeby rajdów oraz innych grupowych trybów.

Ostatnia modyfikacja 21 listopada 2014

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 7,4 / 10 na podstawie 406 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.6 / 10 na podstawie 224 głosów czytelników.

WildStar cena w dniu premiery: 139,90 PLN

Klasyfikacja PEGI WildStar

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

WildStar Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core i5 2.66 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 30 GB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista/7