Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2016, 08:18

autor: Góral

WildStar - darmowe MMORPG zadebiutowało na Steamie

Jeżeli mieliście ochotę sprawdzić WildStar od byłych twórców World of Warcraft, ale czekaliście na premierę produkcji na Steamie, to mamy dla Was dobre wieści - projekt jest już dostępny w sklepie firmy Valve.

W czerwcu 2014 roku na komputerach osobistych zadebiutowało MMORPG WildStar. Po nieco ponad roku, pierwotnie płatna produkcja z abonamentem, została przeniesiona na model biznesowy free-to-play, by przekonać do siebie więcej graczy. By trafić do jeszcze większego grona osób, kilka miesięcy temu podjęto decyzję w sprawie wydania projektu na Steamie – najpopularniejszej platformie cyfrowej dystrybucji gier komputerowych. Ekipa Carbine Studios słowa dotrzymała i tytuł jest już dostępny w sklepie Valve, gdzie oczywiście rozprowadzany jest za darmo – stosowny link znajdziecie nieco niżej. Oczywiście nie oznacza to zakończenia dalszych prac, gdyż obiecano już m.in. nową zawartość PvP, dwie kolejne klasy postaci (Chua Warrior i Aurin Engineer), możliwość zmiany rasy w Chop Shop oraz inne niespodzianki, także te przeznaczone dla bardzo doświadczonych osób.

WildStar - darmowe MMORPG zadebiutowało na Steamie - ilustracja #1
WildStar w skrócie:
  • gra MMORPG od studia Carbine;
  • ukazała się jako płatna produkcja z abonamentem w czerwcu 2014 roku;
  • tytuł dostępny jest obecnie za darmo na Steamie.

Krótko pisząc, jeżeli nawet po przejściu na model free-to-play wstrzymywaliście się ze sprawdzeniem WildStara, bo nie było go właśnie na Steamie, no to teraz nie macie już wymówek. A, że warto dać tej grze szansę, pisaliśmy już dawno temu.

Przypominamy, że WildStar zostało stworzone przez Carbine Studios, założone przez byłych pracowników firmy Blizzard Entertainment współtworzących słynne World of Warcraft, które służyło zresztą za inspirację dla nowej gry. Podczas rozgrywki trafiamy do fantastycznego świata Nexus, gdzie frakcje Wygnańców oraz Dominium starają się odkryć sekrety technologii pozostawionej niegdyś przez rasę Eldanów. Zabawa polega oczywiście na przemierzaniu planety, wykonywaniu rozmaitych misji, walce i szeregu innych rzeczy, które kochają miłośnicy gatunku MMORPG.