Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 września 2015, 09:20

WildStar - MMORPG studia Carbine przeszło na model free-to-play

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zeszłoroczna gra MMORPG WildStar została przestawiona na model darmowy z mikropłatnościami. Doczekała się też przy okazji pokaźnej aktualizacji.

Przez ostatnich kilka lat zdążyliśmy się przyzwyczaić, że większość gier MMORPG, które startują jako produkcje z abonamentem, prędzej czy później zostaje przestawiona na model darmowy z mikropłatnościami. Najnowszym przykładem potwierdzającym ten trend stało się WildStar, czyli projekt studia Carbine, który trafił do sprzedaży w czerwcu zeszłego roku. Tytuł właśnie otrzymał potężną aktualizację przeobrażającą go w grę free-to-play i jednocześnie wprowadzającą także sporo innych zmian. Osoby, które wcześniej kupiły WildStar muszą zainstalować patcha, a użytkownicy dopiero chcący rozpocząć swoją przygodę z tą produkcją powinni udać się na oficjalną stronę, gdzie dokonają rejestracji i pobiorą klienta.

Autorzy poszli drogą wytyczoną przez wiele wcześniejszych produkcji MMORPG i po przestawieniu WildStar na model free-to-play zaoferowali także opcjonalną usługę abonamentową dla osób, które pragną dostępu do licznych bonusów i ułatwień, ale jednocześnie nie chcą zawracać sobie głowy mikropłatnościami. Warto jednak wspomnieć, że cała zawartość gry, czyli wszystkie lokacje, postaci i przygody, dostępna jest także dla graczy darmowych.

WildStar - MMORPG studia Carbine przeszło na model free-to-play - ilustracja #1

Łatka wprowadzająca model free-to-play ulepsza także wiele aspektów rozgrywki. Mocno przerobiono statystyki opisujące każdą postać, tak aby były one łatwiejsze do zrozumienia. Ponadto kompletnie przebudowano system kreacji bohaterów, samouczki oraz pierwszych kilka misji. Wszystko to ma sprawić, że pierwsze godziny spędzone w WildStar będą znacznie przyjemniejsze.

Liczne modyfikacje spotkały także system craftingu. Zawsze oferował on dużą swobodę w tworzeniu ekwipunku, ale korzystanie z niego było często niewygodne. Wprowadzone ulepszenia uproszczają interfejs i ułatwiają uzyskiwanie zamierzonych rezultatów. Listę zmian zamyka potężny lifting oprawy graficznej, w ramach którego zwiększono poziom detali i poprawiono optymalizację silnika.

Autorzy mają także w planach dalsze aktualizacje, zarówno te ulepszające rozgrywkę w odpowiedzi na sugestie graczy, jak i patche z dodatkową zawartością. Ponadto, na najbliższe trzy miesiące zaplanowano serię eventów, a twórcy przygotowali także nagrody za codzienne logowanie się na serwery.

  1. WildStar – oficjalna strona gry