Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 września 2015, 09:25

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Project Spark na PC i XOne od października będzie całkowicie darmowe

Udostępniana do tej pory w ramach systemu free-to-play gra Project Spark na konsolę Xbox One i komputery PC, 5 października stanie się całkowicie darmową produkcją, pozbawioną jakichkolwiek mikropłatności.

Studio Team Dakota poinformowało, że Project Spark 5 października stanie się całkowicie darmową produkcją. Do tej pory tytuł udostępniany był (i jeszcze przez chwilę będzie) w ramach modelu biznesowego free-to-play, w którym pobieramy podstawową grę za damo, ale już za dodatki płacimy żywą gotówką. Za kilka dni system ten przejdzie jednak do historii. W związku z tym cała płatna zawartość będzie dostępna dla wszystkich za darmo, a osoby, które wydały pieniądze na DLC, pudełkową wersję gry itd. po 28 lipca, otrzymają zwrot kosztów. Pieniądze zostaną oddane jako środki do wykorzystania w Microsoft Store w ciągu 30 – 60 dni po premierze darmowej wersji. By je odzyskać nie trzeba nic robić, gdyż zostaną przekazane przez Microsoft automatycznie wszystkim osobom spełniającym warunki otrzymania zwrotu.

W Project Spark można tworzyć rozmaite przygody. - Project Spark na PC i XOne od października będzie całkowicie darmowe - wiadomość - 2015-09-29
W Project Spark można tworzyć rozmaite przygody.
Project Spark w skrócie:
  • Gatunek: gra-narzędzie do tworzenia innych gier, światów itd.
  • Deweloper: Team Dakota
  • Wydawca: Microsoft
  • Platformy sprzętowe: PC, XOne
  • Inne: 5 października gra stanie się całkowicie darmowa

Dodatkowo ujawniono także kilka szczegółów związanych z aktualizacją produkcji, która odbędzie się 5 października. Przede wszystkim podwojona zostanie maksymalna wielkość terenu, jaki można stworzyć, usunięte zostaną takie opcje jak Project Spark Marketplace, Project Spark Tour i Treasure Trove, pojawi się ponad 200 nowych elementów, deweloper zaktualizuje część Achievementów i nie tylko. Szczegółową rozpiskę nadchodzących zmian znajdziecie tutaj. Ponadto wczoraj wypuszczono ostatnią, 46 paczkę DLC - łącznie wszystkie dodatki wzbogaciły grę o ponad 2000 dodatkowych elementów.

Project Spark na PC i XOne od października będzie całkowicie darmowe - ilustracja #3

Project Spark to niecodzienna produkcja, którą najprościej porównać do LittleBigPlanet czy też Super Mario Maker. Jest to rozbudowany, ale prosty w obsłudze edytor poziomów, światów, a nawet całych gier. Gracze tworzą swoje projekty, a później udostępniają je innym osobom, które mogą je dalej modyfikować albo po prostu ogrywać. Produkcja zadebiutowała na konsoli Xbox One oraz komputerach PC (Windows 8.1) w październiku 2014 roku i pobierzecie ją za darmo na oficjalnej stronie.