Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWiiU
Okładka Super Mario Maker (WiiU)
OkładkaSuper Mario Maker (WiiU)

Super Mario Maker WiiU

Przeznaczona na konsole Nintendo Wii U aplikacja użytkowa, będąca nową wersją funkcjonalnego edytora, pozwalającego na tworzenie własnych poziomów do gier z cyklu Super Mario Bros. i dzielenie się nimi ze społecznością graczy.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | Mario | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Super Mario Maker Premiera WiiU

11września2015

pudełko PL

11września2015

producent: Nintendo wydawca: Nintendo wydawca PL: ConQuest Entertainment a.s. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Super Mario Maker jest łatwym w użyciu edytorem, który pozwala nam na stworzenie własnych poziomów pochodzących z gier z serii Super Mario Bros. a następnie dzielenie się nimi z osobami z całego świata. Za stworzenie tytułu, który został zapowiedziany podczas tarów E3 w 2014 roku, odpowiada firma Nintendo. Produkcja zadebiutowała na Wii U, a w grudniu 2016 roku ukazała się także jej wersja na przenośnej konsoli 3DS.

Mechanika

W Super Mario Maker budujemy dwuwymiarowe platformowe poziomy, z elementów charakterystycznych dla gier z serii Super Mario Bros. Proces tworzenia leveli jest wyjątkowo prosty. Całość obsługujemy za pomocą ekranu dotykowego pada Wii U. Dzięki przejrzystemu interfejsowi bez problemu wybieramy i umieszczamy w konkretnych miejscach elementy scenografii, takie jak cegły, rury czy wrogowie. Nasze dzieło możemy błyskawicznie przetestować i wprowadzić niezbędne poprawki.

Kwestie Techniczne

Program pozwala nam na wykorzystanie dwóch stylów graficznych, oryginalnego pochodzącego z 8-bitowego Super Mario Bros., a także stylu HD z gry New Super Mario Bros. U. Levelami możemy dzielić się z innymi osobami, a także ściągać najlepsze mapy stworzone przez graczy z całego świata. Tytuł oferuje również wsparcie dla figurek amiibo, które odblokowują nowe skórki dla postaci bohatera.

Ostatnia modyfikacja 16 września 2015

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 151 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.2 / 10 na podstawie 33 głosów czytelników.

Super Mario Maker cena w dniu premiery: 159,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Super Mario Maker

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.