Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWiiU
Okładka Super Mario Maker (WiiU)

Super Mario Maker WiiU

Przeznaczona na konsole Nintendo Wii U aplikacja użytkowa, będąca nową wersją funkcjonalnego edytora, pozwalającego na tworzenie własnych poziomów do gier z cyklu Super Mario Bros. i dzielenie się nimi ze społecznością graczy.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | Mario | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii U
Okładka Super Mario Maker (WiiU)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji WiiU:

11września2015

11września2015

pudełko PL

Super Mario Maker jest łatwym w użyciu edytorem, który pozwala nam na stworzenie własnych poziomów pochodzących z gier z serii Super Mario Bros. a następnie dzielenie się nimi z osobami z całego świata. Za stworzenie tytułu, który został zapowiedziany podczas tarów E3 w 2014 roku, odpowiada firma Nintendo. Produkcja zadebiutowała na Wii U, a w grudniu 2016 roku ukazała się także jej wersja na przenośnej konsoli 3DS.

Mechanika

W Super Mario Maker budujemy dwuwymiarowe platformowe poziomy, z elementów charakterystycznych dla gier z serii Super Mario Bros. Proces tworzenia leveli jest wyjątkowo prosty. Całość obsługujemy za pomocą ekranu dotykowego pada Wii U. Dzięki przejrzystemu interfejsowi bez problemu wybieramy i umieszczamy w konkretnych miejscach elementy scenografii, takie jak cegły, rury czy wrogowie. Nasze dzieło możemy błyskawicznie przetestować i wprowadzić niezbędne poprawki.

Kwestie Techniczne

Program pozwala nam na wykorzystanie dwóch stylów graficznych, oryginalnego pochodzącego z 8-bitowego Super Mario Bros., a także stylu HD z gry New Super Mario Bros. U. Levelami możemy dzielić się z innymi osobami, a także ściągać najlepsze mapy stworzone przez graczy z całego świata. Tytuł oferuje również wsparcie dla figurek amiibo, które odblokowują nowe skórki dla postaci bohatera.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 149 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.2 / 10 na podstawie 33 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 159,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Super Mario Maker

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Raport finansowy Nintendo - wyniki sprzedaży konsol i gier
Raport finansowy Nintendo - wyniki sprzedaży konsol i gier

wiadomość2 lutego 2016

Firma Nintendo opublikowała raport za trzy kwartały roku fiskalnego 2015. Firma wciąż jest w dobrej kondycji finansowej i może się pochwalić wysoką sprzedażą sprzętu oraz oprogramowania. Szczególnie dobrze radzą sobie konsola 3DS oraz gry z serii Pokemon i Mario Kart. Również Splatoon i Super Mario Maker odniosły sukces.

Raport finansowy Nintendo - dobra sprzedaż oprogramowania i konsol
Raport finansowy Nintendo - dobra sprzedaż oprogramowania i konsol

wiadomość28 października 2015

Firma Nintendo opublikowała raport finansowy za dwa pierwsze kwartały roku finansowego 2016. Japoński koncern odnotował wyraźny wzrost sprzedaży konsol oraz gier.

Wieści ze świata (DiRT Rally, Gran Turismo 6, Super Mario Maker, Twisted Pixel) 1/10/2015
Wieści ze świata (DiRT Rally, Gran Turismo 6, Super Mario Maker, Twisted Pixel) 1/10/2015

wiadomość1 października 2015

Dziś piszemy m.in. o aktualizacji Flying Finland do gry DiRT Rally, wypuszczeniu edytora tras do Gran Turismo 6, wynikach sprzedaży Super Mario Maker oraz uniezależnieniu się studia Twisted Pixel od Microsoftu. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Recenzja gry Super Mario Maker - bądź jak Miyamoto!
Recenzja gry Super Mario Maker - bądź jak Miyamoto!

wiadomość15 września 2015

Pierwsze Mario to jedna z moich ulubionych gier. Bardzo szanuję również trzecią odsłonę serii, uwielbiam World i mam w nosie serię New Super Mario. Mario Maker to oczywiście gra-edytor, który wykorzystuje assety z wyżej wymienionych produkcji, dodaje własne możliwości i ciekawe tryby rozgrywki.

Snake wciąż prowadzi, ale Mario depcze mu po piętach. Top 10 UK (6-12 września)
Snake wciąż prowadzi, ale Mario depcze mu po piętach. Top 10 UK (6-12 września)

wiadomość14 września 2015

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain utrzymało pierwsze miejsce wśród najlepiej sprzedających się gier wideo w Wielkiej Brytanii. Śmiało poczyna sobie jednak Super Mario Maker, który w krótkim czasie wybił się na drugą pozycję.