Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 czerwca 2015, 19:46

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Podsumowanie konferencji firmy Nintendo na E3 2015 (m.in. The Legend of Zelda: Triforce Heroes i Mario Tennis: Ultra Smash)

Zakończyła się konferencja firmy Nintendo zorganizowana z okazji targów E3. Japoński gigant zapowiedział kilka produkcji, w tym Mario Tennis: Ultra Smash na Wii U oraz The Legend of Zelda: Triforce Heroes na 3DS-a. Pokazano także rozgrywkę ze Star Fox Zero i nie tylko.

Podsumowanie konferencji firmy Nintendo na E3 2015 (m.in. The Legend of Zelda: Triforce Heroes i Mario Tennis: Ultra Smash) - ilustracja #1

Konferencja firmy Nintendo na targach E3 dobiegła końca. Poznaliśmy szereg ciekawych informacji (niestety na szczegóły dotyczące Nintendo NX poczekamy do przyszłego roku), obejrzeliśmy sporo nowych materiałów wideo z nadchodzących gier na konsole Wii U i 3DS, a o wszystkich tych atrakcjach przeczytacie w dalszej części niniejszej wiadomości.

Zapowiedzi nowych gier

The Legend of Zelda: Triforce Heroes

Doczekaliśmy się zapowiedzi nowej Zeldy. The Legend of Zelda: Triforce Heroes to produkcja na 3DS-a, dedykowana zabawie w ramach trybu współpracy dla trzech graczy. Chętni będą rozwiązywać rozmaite zagadki i wspierać się podczas innych zadań. Produkcja obsługiwać ma multiplayer przez Internet i ukaże się w tym roku.

Mario & Luigi: Paper Jam

Kolejną nową produkcją zapowiedzianą przez Nintendo jest Mario & Luigi: Paper Jam. Tytuł połączy światy z serii gier RPG Mario & Luigi z Paper Mario. Oznacza to, że w projekcie pojawią się elementy z obu marek i trzeba będzie używać obu form (fizyczna i składana) postaci, by rozwiązywać napotkane zagadki. Z kolei walka łączyć ma rytmiczno-muzyczną mechanikę ze starciami nastawionymi tylko na akcję. Premiera produkcji odbędzie się wiosną 2016 roku.

Amiibo Festival

Zapowiedziano grę Amiibo Festival na Wii U. Tytuł zadebiutuje na rynku w tym roku i będzie połączeniem Animal Crossing z figurkami amiibo. Gameplay ma być czymś w rodzaju elektronicznej planszówki. Będziemy rzucać kostkami, znajdywać rozmaite przedmioty itd.

Mario Tennis: Ultra Smash

Jedną z ciekawszych zapowiedzi okazało się być Mario Tennis: Ultra Smash, czyli kolejna gra sportowa z postaciami Nintendo. Produkcja oferować ma znaną wszystkim fanom serii Mario Tennis mechanikę rozgrywki, ale pojawią się np. nowe moce, w tym Mega Mushroom – zwiększające rozmiar zawodników. Tytuł ukaże się na Wii U pod koniec bieżącego roku.

Metroid Prime: Federation Force

Fani serii Metroid zapewne ucieszą się z tej informacji. Nintendo ujawniło bowiem Metroid Prime: Federation Force na handhelda 3DS. Niestety nie wiadomo o tym projekcie zbyt wiele. Pewnym jest, że będzie strzelanką i ukaże się w przyszłym roku. Na resztę konkretów musimy jednak poczekać.

Materiały z ujawnionych wcześniej gier

Star Fox Zero

Zapowiedziana w 2014 roku gra Star Fox Zero doczekała się prezentacji rozgrywki. Twórcy wyjaśnili także, że na ekranie telewizora obserwować będziemy rozgrywkę, ale na ekranie pada od Wii U celować. Jednocześnie dwie gałki analogowe, pozwolą na wykonywanie większej ilość ewolucji niż swego czasu na konsoli Nintendo 64. Tytuł wykorzysta również inne funkcje pada, w tym chociażby żyroskop. Produkcja ukaże się w okresie tegorocznych świąt Bożego Narodzenia.

Super Mario Maker

Super Mario Maker, czyli gra-edytor poziomów, ukaże się na Wii U 11 września bieżącego roku. Jednocześnie poinformowano, że produkcja współpracować będzie z figurkami amiibo, a do każdego egzemplarza dodawana będzie instrukcja, pozwalająca w miarę prosty sposób rozpocząć zabawę w projektanta leveli.

Fatal Frame: Maiden of Black Water

Oprócz rozmaitych kolorowych i wesołych produkcji, zaprezentowano także nowy zwiastun Fatal Frame: Maiden of Black Water, czyli kolejnej odsłony popularnej serii survival horrorów. Jednocześnie zdradzono, że projekt zadebiutuje w USA jesienią bieżącego roku. Niestety nie wiemy, kiedy trafi do Europy, ale opóźnienie nie powinno być duże.

Hyrule Warriors Legends

Hyrule Warriors to gra akcja, która ukazała się w 2014 roku na Wii U. W ostatnim czasie plotkowano, że produkcja zostanie przeniesiona na 3DS-a i tak też się stanie. Firma oficjalnie zapowiedziała Hyrule Warriors Legends. Będzie to mniej więcej ta sama produkcja (naturalnie dostosowana do handhelda), która zawierać ma wszystkie postacie wypuszczone do większej wersji w ramach DLC oraz dwóch nowych bohaterów - Tetra oraz The King of Red Lions. Ponadto pojawią się nowe poziomy inspirowane lokacjami z The Legend of Zelda: Wind Waker. Tytuł zadebiutuje na początku 2016 roku.

Fire Emblem If / Fates

Zdradzono, że Fire Emblem If w USA ukaże się jako Fire Emblem Fates, a przy okazji zaprezentowano nowy zwiastun.

Xenoblade Chronicles X

Ujawniono, że dostępna w Japonii od kwietnia bieżącego roku gra Xenoblade Chronicles X na Wii U ukaże się w USA 4 grudnia. Zapewne w podobnym okresie możemy spodziewać się debiutu produkcji w Europie.

Inne gry

Nintendo zaprezentowało także zwiastuny kilku innych produkcji, w tym Animal Crossing: Happy Home Designer, Yoshi's Wooly World, Yo-Kai Watch, Mario & Sonic at the Rio 2016 Olympic Games i innych. Wszystkie z nich obejrzycie poniżej.

Inne

Skylanders SuperChargers

Skylanders SuperChargers w wersji na sprzęt Nintendo otrzyma unikalne figurki i pojazdy. Będą to Hammer Slam Bowser z maszyną Clown Cruiser oraz Turbo-Charged Donkey Kong z Barrel Blasterem.

Pełen zapis konferencji