Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieWiiU
Okładka Animal Crossing: Amiibo Festival (WiiU)

Animal Crossing: Amiibo Festival WiiU

Spin-offowa odsłona popularnej serii Animal Crossing, zrealizowana w formie elektronicznej gry planszowej, osadzonej w uniwersum cyklu, rozwijanego od 2001 roku przez firmę Nintendo.

Towarzyskie | planszowe | zabawki | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii U
Okładka Animal Crossing: Amiibo Festival (WiiU)

producent: Nintendo

wydawca: Nintendo

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji WiiU:

13listopada2015

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Animal Crossing: amiibo Festival na Wii U to ciekawa produkcja, będąca swego rodzaju cyfrową planszówką. Za tytuł odpowiada samo Nintendo, czyli jedna z najsłynniejszych firm w branży gier wideo, twórcy Mario, Zeldy i wielu innych marek.

Akcja rozgrywa się w świecie Animal Crossing, a do zabawy wykorzystywane są figurki amiibo. Oprócz nich, tytuł korzysta z kart amiibo, przydających się podczas licznych mini gierek. Rzucając wirtualne kości przesuwamy się o kilka pól i natrafiamy na rozmaite mini gierki, nagrody, a czasami i na pułapki, przez które tracimy np. wirtualne pieniądze. Głównym celem jest uczynienie naszej postaci najszczęśliwszym mieszkańcem wioski.

Jedną z ciekawostek dotyczących Animal Crossing: amiibo Festival, jest fakt, że interaktywna plansza zmienia się wraz z porami roku, tak jak lokacje w normalnych odsłonach Animal Crossing. Rozgrywka przeznaczona jest głównie do zabawy w multiplayrze, podobnie jak w prawdziwych grach planszowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran    

Oczekiwania czytelników: 6.5 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Animal Crossing: Amiibo Festival

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Podsumowanie konferencji firmy Nintendo na E3 2015 (m.in. The Legend of Zelda: Triforce Heroes i Mario Tennis: Ultra Smash)
Podsumowanie konferencji firmy Nintendo na E3 2015 (m.in. The Legend of Zelda: Triforce Heroes i Mario Tennis: Ultra Smash)

wiadomość16 czerwca 2015

Zakończyła się konferencja firmy Nintendo zorganizowana z okazji targów E3. Japoński gigant zapowiedział kilka produkcji, w tym Mario Tennis: Ultra Smash na Wii U oraz The Legend of Zelda: Triforce Heroes na 3DS-a. Pokazano także rozgrywkę ze Star Fox Zero i nie tylko.