Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPG3DS
Okładka Fire Emblem Fates: Conquest (3DS)

Fire Emblem Fates: Conquest 3DS

Kolejna odsłona popularnego cyklu taktycznych gier jRPG, opracowana przez studio Intelligent Systems. Akcja tej produkcji została podzielona na dwie ścieżki – Hoshido oraz Nohr, dostępne odpowiednio w Fire Emblem Fates: Birthright oraz Fire Emblem Fates: Conquest.

RPG | fantasy | turowe | taktyczne | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo 3DS
Okładka Fire Emblem Fates: Conquest (3DS)

wydawca: Nintendo

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji 3DS:

25czerwca2015

Fire Emblem Fates: Conquest na 3DS to kolejna odsłona popularnej serii taktycznych gier jRPG, która towarzyszy graczom od 1990 roku. Jednocześnie jest to druga, po Fire Emblem: Awakening, część, która ukazała się na handheldzie 3DS. Za produkcję odpowiada ekipa Intelligent Systems, należąca do firmy Nintendo.

Fabuła

Akcja produkcji została podzielona na dwie ścieżki – Hoshido oraz Nohr, dostępne w dwóch wersjach gry (oprócz Conquest na rynku znajduje się również edycja Birthright). W obu przypadkach gracze wcielają się w postać Corrin (imię, wygląd i płeć dostosowujemy na początku zabawy) i w zależności od zakupionego wydania, trafiają do świata gry jako członek jednej z dwóch wspomnianych frakcji. W tym przypadku jest to Nohr.

Mechanika

Rozgrywka w Fire Emblem Fates: Conquest na 3DS, w odróżnieniu od Birthright, jest bardziej złożona i brakuje w niej Challenge Maps. Oczywiście zabawa przypomina to, co z czym mieliśmy do czynienia w Fire Emblem: Awakening, opierając głównie na przemierzaniu kolejnych lokacji oraz na toczeniu turowych starć na rozległych mapach. Twórcy jednak postawili przed graczem dodatkowe zadanie – zrewolucjonizowanie królestwa Nohr od środka. Gracze muszą więc podczas walki wykonywać rozmaite misje, w tym bronić baz, przedzierać się przez linie wroga itd. Producenci gry twierdzą, że edycja Conquest przeznaczona jest dla bardziej zaawansowanych graczy.

Inne

Fire Emblem Fates: Conquest jest pełnoprawną grą, w której szczegółowo nakreślono całą historię oraz postacie. Jeżeli jednak ktoś chciałby stanąć po drugiej stronie barykady i poznać odrębną fabułę, w której jednak występują ci sami bohaterowie, może w ramach dodatku kupić edycję Birthright w obniżonej cenie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,1 / 10 na podstawie 19 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.6 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Fire Emblem Fates: Conquest

odpowiednia dla każdego wieku

Danteveli_ Ekspert 28 maja 2016

Fire Emblem Fates; Birthright okazało się wyśmienitą grą. Dlatego od razu po jej ukończeniu zabrałem się za przechodzenie kolejnej kampanii tworzącej trylogię Fire Emblem Fates. Czy Conquest jest w stanie dorównać swojemu poprzednikowi? Czy stanie po ciemnej stronie mocy może sprawić nam frajdę?

8.0
Fire Emblem Warriors – spin-off Fire Emblem zmierza na Nintendo Switch
Fire Emblem Warriors – spin-off Fire Emblem zmierza na Nintendo Switch

wiadomość13 stycznia 2017

Jeszcze w tym roku na konsoli Nintendo Switch powinna pojawić się gra Fire Emblem Warriors. Produkcja jest spin-offem popularnego cyklu strategicznych RPG, który korzystać będzie z formuły serii Dynasty Warriors, stworzonej przez studio Omega Force.

RPG-i, które potrafią przeczołgać – najlepsze erpegi na konsolkę Nintendo 3DS
RPG-i, które potrafią przeczołgać – najlepsze erpegi na konsolkę Nintendo 3DS

wiadomość12 sierpnia 2016

W najnowszym przeglądzie omawiamy najlepsze gry RPG, w jakie można zagrać na konsoli przenośnej Nintendo 3DS. Znajdą tu coś dla siebie miłośnicy taktyki, akcji, klasyki, jak i dungeon crawlerów.

Podsumowanie Nintendo Direct - zapowiedziano Kirby: Planet Robobot i Paper Mario: Color Splash
Podsumowanie Nintendo Direct - zapowiedziano Kirby: Planet Robobot i Paper Mario: Color Splash

wiadomość4 marca 2016

Przygotowaliśmy zbiorczy artykuł, w którym publikujemy najważniejsze informacje z wczorajszej konferencji Nintendo Direct, gdzie Nintendo zapowiedziało kilka gier, w tym Kirby: Planet Robobot i Paper Mario: Color Splash.

Podsumowanie konferencji firmy Nintendo na E3 2015 (m.in. The Legend of Zelda: Triforce Heroes i Mario Tennis: Ultra Smash)
Podsumowanie konferencji firmy Nintendo na E3 2015 (m.in. The Legend of Zelda: Triforce Heroes i Mario Tennis: Ultra Smash)

wiadomość16 czerwca 2015

Zakończyła się konferencja firmy Nintendo zorganizowana z okazji targów E3. Japoński gigant zapowiedział kilka produkcji, w tym Mario Tennis: Ultra Smash na Wii U oraz The Legend of Zelda: Triforce Heroes na 3DS-a. Pokazano także rozgrywkę ze Star Fox Zero i nie tylko.