Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPG3DS
Okładka Etrian Odyssey IV: Legends of the Titan (3DS)
OkładkaEtrian Odyssey IV: Legends of the Titan (3DS)

Etrian Odyssey IV: Legends of the Titan 3DS

Czwarta odsłona popularnej serii gier jRPG studia Atlus, rozwijanej na konsolach przenośnych firmy Nintendo od 2007 roku.

RPG | FPP | fantasy | turowe | dungeon-crawler | klasyczne RPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Etrian Odyssey IV: Legends of the Titan Premiera 3DS

5lipca2012

producent: Atlus wydawca: Atlus

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Etrian Odyssey IV: Legends of the Titan

Stella Glow

Fire Emblem Fates: Conquest

Persona Q: Shadow of the Labyrinth

Seria Etrian Odyssey zadebiutowała na przenośnych konsolach Nintendo w 2007 roku. Od tego czasu na rynku ukazały się już trzy odsłony gry. Czwarta, podobnie jak poprzedniczki, jest klasycznym RPG-iem, w którym kierujemy drużyną herosów podczas przemierzania nieprzyjaznych obszarów, podobnie jak w serii Wizardry.

Zadaniem graczy jest pokonanie kolejnych lochów i katakumb, w których pełno jest wrogich stworzeń. Starcia z nimi toczone są w systemie turowym. W drużynie posiadacza konsoli mogą występować przedstawiciele kilku profesji, które wybierane są na początku zabawy. Obok klasycznych, w rodzaju medyka i rycerza, są też rzadziej spotykane w takich produkcjach, jak snajper i tancerz. O umiejętnościach i wyglądzie bohaterów gracze decydują przed rozpoczęciem przygody w rozbudowanym edytorze.

Eksploracja kolejnych obszarów odbywa się w stylu znanym z klasycznych RPG-ów. Akcja jest przedstawiona z perspektywy pierwszej osoby, a na ekranie prezentowane są kolejne tła i bestie do pokonania. Drugi z ekraników konsoli służy do wyświetlania mapy, którą można swobodnie modyfikować i uzupełniać o przydatne informacje.

Świat gry został przygotowany w 3D, a do jego wykreowania zostali zaproszeni znani w Kraju Kwitnącej Wiśni artyści, m.in. Nizou Yamamoto i Shin Nagasawa. Pierwszy z nich odpowiada za przygotowanie teł, drugi za projekty potworów, które stają na drodze herosów.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Etrian Odyssey IV: Legends of the Titan: 12+