Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPG3DS
Okładka Beyond the Labyrinth (3DS)
OkładkaBeyond the Labyrinth (3DS)

Beyond the Labyrinth 3DS

Gra RPG, w której wraz z tajemniczą bohaterka będziemy próbować wydostać się z rozległego labiryntu.

RPG | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Beyond the Labyrinth Premiera 3DS

19stycznia2012

producent: Tri-Ace wydawca: Konami Strona oficjalna

japońskajapońska

Za produkcję tytułu odpowiada japońskie studio tri-Ace, które na swoim koncie ma wiele znanych konsolowych gier RPG, takich jak Infinite Undisovery, Resonance of Fate oraz serie Valkyrie Profile i Star Ocean. Beyond the Labirynth jest pierwszą produkcją firmy, którą stworzono z myślą o konsoli Nintendo 3DS. Sama gra natomiast jest trójwymiarowym dungeon-crawlerem, w którym wraz z tajemniczą bohaterką zwiedzamy rozległe labirynty dawno opuszczonych budowli, które klimatem przypominają to co możemy znaleźć w grach, takich jak Ico.

Celem Beyond the Labyrinth jest wydostanie się z potężnego kompleksu opuszczonych przez ludzi budowli, który podzielony jest na kilka obszarów, różniących się atmosferą i wyglądem. Akcje gry obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Naszym towarzyszem podróży jest enigmatyczna jasnowłosa bohaterka, która również próbuje znaleźć wyjście z labiryntu. Na naszej wspólnej drodze natkniemy się na rożnego rodzaju zagadki i puzzle, których rozwiązanie otworzy nam drogę do kolejnych lokacji. Na dolnym ekranie konsoli wyświetlana jest mapa danego poziomu, wraz z odkrywaniem kolejnych korytarzy, mapa jest automatycznie i na bieżąco uzupełniana.

W labiryncie znajdziemy też wrogich nam strażników i stwory, z którymi będziemy musieli walczyć. System walki oparto na idei trzech żywiołów/energii, których wykorzystanie jest kluczem do zwycięstwa. Do spotkań z wrogami możemy się przygotować, ponieważ są widoczni na mapie podziemi.

Oprawa graficzna gry, która powstała dzięki dedykowanemu silnikowi stworzonym przez tri-Ace, robi ogromne wrażenie i w ogromnym stopniu wykorzystuje potencjał 3DS-a. Równie duże robi muzyka stworzona przez Motoi Sakurabę, znanego z kompozycji ścieżek dźwiękowych dla serii, takich jak Star Ocean, Tales of... czy Valkyrie Profile.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Beyond the Labyrinth: Odpowiednia dla każdego wieku.