Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweNDS
Okładka Hotel Dusk: Room 215 (NDS)

Hotel Dusk: Room 215 NDS

Stworzona przez japońskie studio Cing gra Hotel Dusk: Room 215 jest kolejną po bardzo dobrze przyjętej Anonther Code przygodówką z tej firmy. Podobnie, jak poprzedniczka, gra została wydana wyłącznie na przenośna konsolę Nintendo DS.

Przygodowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Hotel Dusk: Room 215 (NDS)

producent: CING

wydawca: Nintendo

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

22stycznia2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Stworzona przez japońskie studio Cing gra Hotel Dusk: Room 215 jest kolejną, po bardzo dobrze przyjętej Anonther Code, przygodówką z tego producenta. Podobnie jak poprzedniczka, gra została wydana wyłącznie na przenośna konsolę Nintendo DS.

Sama fabuła osadzona jest w Los Angeles – konkretnie w 1979 roku. Naszym bohaterem jest Kyle Hyde, były detektyw, a obecnie sprzedawca. Kiedy w tajemniczych okolicznościach znika jego przyjaciel, protagonista postanawia poprowadzić śledztwo na własną rękę. Wszystkie tropy prowadzą do tytułowego hotelu Dusk. Zgodnie z krążącymi w mieście legendami, jeden z pokojów tego budynku ma osobliwe właściwości. Podobno spełnia on życzenia nocujących w nim gości. Bohater postanawia samemu rozwikłać tajemnicę zagadkowego pokoju i decyduje się na spędzenie w nim nocy. Tak rozpoczyna się jego niesamowita przygoda wypełniona licznymi zagadkami i galerią przedziwnych postaci.

Sama gra jest klasyczną przygodówką, kontrolowaną całkowicie za pomocą stylusa. Podczas rozgrywki trzymamy konsolę dość nietypowo – jak otwartą książkę. Ciekawie prezentuje się oprawa graficzna produkcji. Wszystkie lokacje i tła są kolorowe, podczas gdy nasz bohater i inne występujące w grze postacie przedstawione zostały w formie czarno-białego szkicu. W porównaniu z bardziej statycznym Another Code w grze zawarto więcej animacji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,4 / 10 na podstawie 58 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Hotel Dusk: Room 215

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
Hotel Dusk: Room 215 - recenzja gry
Hotel Dusk: Room 215 - recenzja gry

Recenzja 2 kwietnia 2007, 12:22

Ale jest jedno ale. Hotel Dusk jest liniowy do bólu! Na każdym kroku prześladują nas skrypty. Doskonale rozumiem, że to przygodówka, wszelako twórcy zdrowo przesadzili. Liniowość jest posunięta do granic w absurdu, gdyż w niektórych sytuacjach niewykonanie jednej, mało istotnej czynności uniemożliwia nam kontynuowanie zabawy. Trzeba o wszystkim pamiętać i zajmować się każdą błahostką. Na szczęście jest notatnik. Jak wspomniałem, zagadki zazwyczaj nie wymagają od nas intensywnego główkowania. Ot, z reguły są to zręcznościowe mini gierki, jednak wcześniej trzeba odnaleźć jakiś ważny element, a w tym przeszkadzają nam wstrętne skrypty...