Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweNDS
Okładka Phoenix Wright: Ace Attorney (NDS)

Phoenix Wright: Ace Attorney NDS

Phoenix Wright: Ace Attorney to pierwsza z popularnej w Japonii serii gier rozgrywających się na sali sądowej, która doczekała się wersji anglojęzycznej na konsolę Nintendo DS.

Przygodowe | detektywistyczne | 2D | prawnicze | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Phoenix Wright: Ace Attorney (NDS)

producent: Capcom

wydawca: Capcom

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

11października2005

31marca2006

pudełko PL

Phoenix Wright: Ace Attorney to pierwsza z popularnej w Japonii serii gier rozgrywających się na sali sądowej, która doczekała się wersji anglojęzycznej na konsolę Nintendo DS. Gracz występuje w roli obrońcy, który musi udowodnić niewinność swojego klienta i podważyć zeznania nieuczciwych świadków. Jego sprzymierzeńcami są: młoda dziewczyna posiadająca zdolności paranormalne oraz genialna prawniczka będąca mentorem głównego bohatera.

Naszym głównym zadaniem podczas gry jest uchronienie niewinnej osoby przed więzieniem i wskazanie sędziemu prawdziwego sprawcy. Wszystkich informacji o przebiegu morderstwa dowiadujemy się ze sceny wprowadzającej. Następnie mamy możliwość bacznego przyjrzenia się dowodom, wstępnego przesłuchania świadków oraz zbadania miejsca zbrodni. Gdy zakończymy ten etap wkraczamy na salę sądową.

W trakcie rozprawy sądowej musimy w logiczny sposób połączyć fragmenty niespójnych wypowiedzi świadków oraz wnioski płynące z analizy dowodów. Potem możemy przejść do ataku, biorąc prawdziwego mordercę w krzyżowy ogień pytań i łamiąc wiarygodność jego wersji wydarzeń. Należy uważać, by przedstawiać jedynie dowody istotne w danej sprawie, umiejętnie stosować możliwość “sprzeciwu!” oraz przycisnąć świadka, gdy ten plącze się w zeznaniach. Na niewątpliwe zalety Ace Attorney składają się liczne niespodzianki w warstwie fabularnej oraz komiksowy (anime) styl grafiki. Na górnym ekranie NDSa widzimy akcję, natomiast panel dotykowy służy nam do analizy dialogów oraz wydawania komend z menu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 90 głosów czytelników.

Gry podobne do Phoenix Wright: Ace Attorney

Klasyfikacja PEGI Phoenix Wright: Ace Attorney

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Phoenix Wright Ace Attorney Trilogy z datą premiery na PC i konsolach
Phoenix Wright Ace Attorney Trilogy z datą premiery na PC i konsolach

wiadomość28 lutego 2019

Firma Capcom ogłosiła zachodnią datę premiery Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy na platformach stacjonarnych. Odświeżona trylogia przygód sławnego prawnika ukaże się 9 kwietnia na PC oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Phoenix Wright Ace Attorney Trilogy zmierza na PC, PS4, XONE i Switcha
Phoenix Wright Ace Attorney Trilogy zmierza na PC, PS4, XONE i Switcha

wiadomość23 września 2018

Firma Capcom zapowiedziała Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy, czyli kolekcję zremasterowanych wersji trzech pierwszych odsłon cyklu prawniczych przygodówek, która zmierza na pecety oraz konsole Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch.

Phoenix Wright powróci w Ace Attorney 5
Phoenix Wright powróci w Ace Attorney 5

wiadomość5 września 2012

Mamy dobre wieści dla fanów Phoenixa Wrighta. Firma Capcom ogłosiła, że najpopularniejszy prawnik świata gier powróci w Ace Attorney 5. Projekt zmierza na konsolę Nintendo 3DS.

Capcom zapowiedział grę Ace Attorney 5. Trzy części serii trafią na iOS/Android
Capcom zapowiedział grę Ace Attorney 5. Trzy części serii trafią na iOS/Android

wiadomość30 stycznia 2012

Capcom potwierdził, że gra Ace Attorney 5 jest w produkcji. Firma nie ujawniła jednak żadnych szczegółów kolejnej odsłony serii sądowej, która zdobyła ogromną popularność na konsoli DS. Wiemy za to, że koncern planuje przenieść trzy pierwsze części marki na urządzenia przenośne iOS i Android.

Wieści ze świata (Assassin's Creed Revelations, Blizzard, DmC) 8/11/11
Wieści ze świata (Assassin's Creed Revelations, Blizzard, DmC) 8/11/11

wiadomość8 listopada 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o zwiastunie ekranizacji Phoenix Wright, zwolnieniu projektanta poziomów w tajemniczym MMO Blizzarda, czwartym rozdziale The Silver Lining, a także komiksie Assassin's Creed: Desmond.