Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 września 2012, 11:52

autor: Adrian Werner

Phoenix Wright powróci w Ace Attorney 5

Mamy dobre wieści dla fanów Phoenixa Wrighta. Firma Capcom ogłosiła, że najpopularniejszy prawnik świata gier powróci w Ace Attorney 5. Projekt zmierza na konsolę Nintendo 3DS.

Phoenix Wright powróci w Ace Attorney 5 - ilustracja #1
Źródło: Famitsu

Prośby fanów Phoenixa Wrighta zostały wreszcie wysłuchane. Firma Capcom właśnie zapowiedziała grę Ace Attorney 5, czyli piątą odsłonę serii popularnych przygodówek prawniczych. Projekt powstaje z myślą o konsoli przenośnej Nintendo 3DS i zostanie pokazany za kilka tygodni na targach Tokyo Games Show (TGS), gdzie odwiedzający będą mogli osobiście wypróbować piętnastominutowe demo.

Akcja Ace Attorney 5 rozpocznie się jeden rok po wydarzeniach z części czwartej. Fabuła opowie o powrocie Wrighta do zawodu adwokata. Pierwsza sprawa dotyczyć będzie eksplozji w budynku sądu. O podłożenie ładunku oskarżona zostanie chorowita licealistka imieniem Shinobu. Naszym zadaniem będzie oczyszczenie jej z zarzutów. Przeciwnikiem Phoenixa w tej sprawie ma być prokurator będący młodszym bratem znanego z poprzednich części Winstona Payne’a.

Podstawowe zasady zabawy pozostaną takie jak w poprzednich częściach. Każda sprawa ponownie podzielona ma być na dwa etapy w postaci śledztwa i rozprawy. W pierwszym z nich Wright będzie odwiedzał istotne dla dochodzenia lokacje, prowadził rozmowy i szukał dowodów. Uzyskaną w ten sposób wiedzę wykorzystamy następnie podczas rozprawy do przepytywania świadków i wytykania nieścisłości w zeznaniach. Autorzy zamierzają również wprowadzić kilka nowych elementów. Jednym z nich będzie możliwość kontrolowania mimiki Wrighta, co wpłynie na zachowanie jego rozmówców.

Phoenix Wright powróci w Ace Attorney 5 - ilustracja #2
Screen z Professor Layton vs. Ace Attorney pokazujący jak Phoenix Wright może wyglądać w 3D.

W przeciwieństwie do poprzednich części, które oferowały grafikę 2D, w Ace Attorney 5 wszystkie postacie będą trójwymiarowymi modelami. Dotyczy to jednak tylko grywalnych fragmentów, a nie scenek przerywnikowych. Te ostatnie zachowają kreskówkowy charakter.

Fanów może lekko zaniepokoić informacja, że ojciec serii, czyli Shu Takimi, tym razem jedynie pomaga w produkcji. Wynika to z tego, że twórca jest obecnie zajęty produkcją Professor Layton vs. Ace Attorney, którego japońska premiera prawdopodobnie nastąpi w listopadzie tego roku. W rzeczywistości nie ma jednak powodów do obaw. Na stołku głównego projektanta zastąpi go bowiem inny weteran serii - Takeshi Yamazaki, dzięki któremu otrzymaliśmy ciepło przyjęte Ace Attorney Investigations: Miles Edgeworth.

Niestety, Capcom nie zdradził jeszcze planowanej daty premiery Ace Attorney 5.

Aktualizacja: Capcom uspokoił fanów serii i potwierdził, że Ace Attorney 5 zostanie wydany w Stanach Zjednoczonych i Europie. Niepokój miłośników cyklu wynikał z faktu, że poprzednia odsłona cyklu, czyli Ace Attorney Investigations: Miles Edgeworth 2, nie doczekała się wersji anglojęzycznej i na razie nic nie wskazuje, aby ten niefortunny stan rzeczy miał ulec w przyszłości zmianie.

Ostatnia aktualizacja: 2012-09-05

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.