Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweNDSiOSAND
Okładka Ace Attorney Investigations: Miles Edgeworth (NDS)

Ace Attorney Investigations: Miles Edgeworth

Kolejna odsłona cyklu Ace Attorney, tym razem z Milesem Edgeworthem w roli głównej. Najmłodszy oskarżyciel w historii bada kilka rozbudowanych spraw sądowych, przesłuchuje świadków i podejrzanych, znajduje dowody i udowadnia winę.

Przygodowe | detektywistyczne | 2D | visual novel | prawnicze

Okładka Ace Attorney Investigations: Miles Edgeworth (NDS)

producent: Capcom

wydawca: Capcom

data premiery gry:

16lut2010

NDS

8gru2017

iOS AND
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ace Attorney Investigations: Miles Edgeworth to kolejna odsłona bestsellerowej serii Ace Attorney autorstwa firmy Capcom, opracowana z myślą o platformie iOS, NDS i AND. Wcielamy się w niej w oskarżyciela biorącego udział w kilku postępowaniach sądowych. Zbieramy dowody, przepytujemy podejrzanych i świadków oraz walczymy o korzystne rozstrzygnięcia.

W grze wcielamy się w najmłodszego w historii oskarżyciela sądowego, Milesa Edgewortha. Osoby obeznane z cyklem Ace Attorney z pewnością zdały już sobie sprawę, że jest to jeden z głównych przeciwników Phoeniksa Wright’a, głównego bohatera trzech pierwszych odsłon serii. Miles to człowiek, który zbudował swoją pozycję na bazie solidnego wychwytywania złoczyńców i udowadniania im winy. Jednak w związku z wykańczającymi pojedynkami z Phoeniksem Wrightem bohater Ace Attorney Investigations: Miles Edgeworth został zmuszony zmienić swoje nastawienie do kwestii śledztwa. Jak się okazało był to jedynie początek większych problemów. Wraz Milesem musimy je rozwiązać, przywracając tym samym protagonistę na należne mu miejsce w hierarchii sądowych oskarżycieli.

W Ace Attorney Investigations: Miles Edgeworth na platfomę iOS, NDS i AND przede wszystkim badamy miejsca zbrodni w celu wynajdywania wskazówek i poszlak mogących doprowadzić do pozytywnego zakończenia śledztwa. Rozgrywka polega więc na prowadzeniu rozmów z uczestnikami zdarzeń, wynajdywaniu tropów i informacji rzucających światło na sprawę, a także łączeniu faktów, co nierzadko doprowadzi do wpadnięcia na niekonwencjonalne wnioski. Całość nadzorujemy oczywiście przy wykorzystaniu dotykowego ekranu, a także za sprawą mikrofonu, do którego wykrzykujemy różne zwroty (jeden z kluczowych elementów, z których słynie cykl Ace Attorney).

Nad produkcją gry czuwał Motohide Eshiro, twórca Onimusha 2, Shadow of Rome, a także dwóch pierwszych odsłon cyklu Ace Attorney, uznawanych powszechnie za najbardziej udane.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,8 / 10 na podstawie 27 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Gry podobne do Ace Attorney Investigations: Miles Edgeworth

Klasyfikacja PEGI Ace Attorney Investigations: Miles Edgeworth

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Capcom zapowiedział grę Ace Attorney 5. Trzy części serii trafią na iOS/Android
Capcom zapowiedział grę Ace Attorney 5. Trzy części serii trafią na iOS/Android

wiadomość30 stycznia 2012

Capcom potwierdził, że gra Ace Attorney 5 jest w produkcji. Firma nie ujawniła jednak żadnych szczegółów kolejnej odsłony serii sądowej, która zdobyła ogromną popularność na konsoli DS. Wiemy za to, że koncern planuje przenieść trzy pierwsze części marki na urządzenia przenośne iOS i Android.

Znakomite wyniki sprzedaży serii Ace Attorney i Professor Layton. Crossover tylko dla Japonii
Znakomite wyniki sprzedaży serii Ace Attorney i Professor Layton. Crossover tylko dla Japonii

wiadomość21 października 2010

Z pewnością wielu z Was mocno zdziwiła wczorajsza zapowiedź crossovera przygód Phoenixa Wrighta i Professora Laytona – jednych z najbardziej charyzmatycznych bohaterów gier na DS-a. Gdy jednak europejscy fani obu serii zaczęli zacierać ręce w oczekiwaniu na premierę, okazało się że nowa produkcja od Capcom i Level 5 póki co jest zapowiedziana tylko na japoński rynek.

Zapowiedziano crossover przygód Phoenixa Wrighta i Professora Laytona
Zapowiedziano crossover przygód Phoenixa Wrighta i Professora Laytona

wiadomość20 października 2010

Dwójka jednych z najbardziej popularnych bohaterów gier na przenośną konsolę Nintendo DS – Phoenix Wright i Professor Layton - doczeka się wspólnej produkcji. Crossover - zapowiedziany podczas wczorajszej konferencji prasowej studia Level-5, odpowiedzialnego za gry z Professorem Laytonem w roli głównej - będzie nosił tytuł Professor Layton vs. Gyakuten Saiban (pod nazwą Gyakuten Saiban seria Ace Attorney ukazuje się w Kraju Kwitnącej Wiśni).

Wieści ze świata (Call of Duty: Modern Warfare 2, Aion, Final Fantasy VIII) 17/12/09
Wieści ze świata (Call of Duty: Modern Warfare 2, Aion, Final Fantasy VIII) 17/12/09

wiadomość17 grudnia 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: święta w grach MMO, start bety Pets vs. Monsters, wznowienie Ultimy VI, promocje dla graczy wracających do Warhammer Online i inne. Zapraszamy do lektury.

NDS
iOS
AND