Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS4Switch3DSiOSXONEPCAND
Okładka Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy (PS4)

Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy

Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy HD | Gyakuten Saiban 123 HD: Naruhodo Ryuichi-Hen

Reedycja trzech części popularnego cyklu gier prawniczych Ace Attorney. Rozgrywka w Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy dzieli się na fazę gromadzenia dowodów, oraz właściwą rozprawę sądową, podczas której nasz bohater stara się udowodnić niewinność swojego klienta.

Przygodowe | detektywistyczne | 2D | pakiet | visual novel | reedycje/remastery/remaki | prawnicze

Okładka Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy (PS4)

producent: Capcom

wydawca: Capcom

Strona oficjalna

data premiery gry:

7lut2012

iOS

18sty2013

AND

17kwi2014

3DS

9kwi2019

Switch PS4 XONE PC

Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy to kompilacja trzech pierwszych części popularnego cyklu detektywistycznych gier przygodowych, których bohaterem jest tytułowy adwokat Phoenix Wright: Phoenix Wright: Ace Attorney, Phoenix Wright: Ace Attorney – Justice for All oraz Phoenix Wright: Ace Attorney – Trials and Tribulations. Seria jest znana w Japonii jako Gyakuten Saiban i została zapoczątkowana jeszcze w 2001 r. na konsolce Game Boy Advance. Opisywany zestaw zawiera odświeżone wersje tytułów, które zostały wydane w latach 2005-2007 na Nintendo DS. Produkcja została opracowana przez japońską firmę Capcom (m.in. serie Resident Evil czy Monster Hunter).

Fabuła

Głównym bohaterem Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy jest tytułowy Phoenix Wright, adwokat prowadzący firmę Wright Anything Agency. Protagonista jest znany z tego, że często podejmuje się spraw, które przez innych są uważane za niemożliwe do wygrania. Każda z gier wchodzących w skład zestawu oferuje odrębny wątek fabularny. W produkcjach można też znaleźć pewne elementy nadnaturalne.

Mechanika

Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy przypomina nieco gry z gatunku visual novel, co oznacza, że przeważająca część rozgrywki polega na czytaniu tego, co pojawia się na ekranie, uważnym obserwowaniu ilustracji, a także podejmowaniu okazyjnych wyborów wymaganych przez wątek fabularny (wpływają na to, co dzieje się dalej). W przypadku omawianego tytułu zabawa skupia się jednak na elementach detektywistycznych, a także procesach sądowych.

Przebieg gry można z grubsza podzielić na dwa etapy. W pierwszym badamy miejsce przestępstwa i gromadzimy różnego rodzaju wskazówki, dzięki którym będziemy w stanie udowodnić niewinność oskarżonego. Druga część gry to właściwa rozprawa sądowa, podczas której wcielając się w naszego adwokata, przesłuchujemy wezwanych świadków, przedstawiamy zgromadzone dowody i wygłaszamy mowy.

Tryby gry

W gry wchodzące w skład Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy możemy grać wyłącznie w pojedynkę. Produkcje nie oferują żadnych trybów wieloosobowych.

Kwestie techniczne

Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy oferuje dość prostą, dwuwymiarową oprawę graficzną. Grafika jest oparta w głównej mierze na ręcznie wykonanych ilustracjach oraz obrazkach przedstawiających animowane wizerunki postaci. Całość jest utrzymana w mangowym stylu artystycznym, charakterystycznym dla wielu produkcji rodem z Kraju Kwitnącej Wiśni.

W wersjach na komputery, PlayStation 4, Xboksa One i Nintendo Switch wszystkie produkcje działają w o wiele wyższej rozdzielczości niż pierwowzory znane z konsoli Gameboy Advance.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2+ GB

Cena gry w dniu premiery: 125,00 PLN

Gry podobne do Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy

Klasyfikacja PEGI Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3-4160 3.6 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki Intel HD 4400 lub lepsza
 • 1.8 GB HDD
 • Windows 7/8.1/10 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5-3570 3.4 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 lub lepsza
 • 1.8 GB HDD
 • Windows 7/8.1/10 64-bit
Phoenix Wright Ace Attorney Trilogy z datą premiery na PC i konsolach
Phoenix Wright Ace Attorney Trilogy z datą premiery na PC i konsolach

wiadomość28 lutego 2019

Firma Capcom ogłosiła zachodnią datę premiery Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy na platformach stacjonarnych. Odświeżona trylogia przygód sławnego prawnika ukaże się 9 kwietnia na PC oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Phoenix Wright Ace Attorney Trilogy zmierza na PC, PS4, XONE i Switcha
Phoenix Wright Ace Attorney Trilogy zmierza na PC, PS4, XONE i Switcha

wiadomość23 września 2018

Firma Capcom zapowiedziała Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy, czyli kolekcję zremasterowanych wersji trzech pierwszych odsłon cyklu prawniczych przygodówek, która zmierza na pecety oraz konsole Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch.

Wieści ze świata (Game of Thrones: A Telltale Games Series, Space Engineers, Unity) 10/10/14
Wieści ze świata (Game of Thrones: A Telltale Games Series, Space Engineers, Unity) 10/10/14

wiadomość10 października 2014

Dziś piszemy m.in. o spekulacjach na temat Game of Thrones: A Telltale Games Series, darmowym weekendzie z grą Space Engineers oraz plotkach na temat sprzedaży silnika Unity. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

iOS w natarciu - przegląd najlepszych gier maja
iOS w natarciu - przegląd najlepszych gier maja

wiadomość21 czerwca 2013

W najnowszym przeglądzie najlepszych gier na iOS omawiamy przygodówki Syberia i Ace Attorney: Phoenix Wright Trilogy HD, RPG-i Knights of the Old Republic i Warhammer Quest, strategie Sid Meier’s Ace Patrol, Star Command i Frozen Synapse oraz paragrafówkę Sorcery!.

3DS
iOS
AND
Switch
PS4
XONE
PC