Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 września 2018, 10:48

Phoenix Wright Ace Attorney Trilogy zmierza na PC, PS4, XONE i Switcha

Firma Capcom zapowiedziała Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy, czyli kolekcję zremasterowanych wersji trzech pierwszych odsłon cyklu prawniczych przygodówek, która zmierza na pecety oraz konsole Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch.

PHOENIX WRIGHT: ACE ATTORNEY TRILOGY W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Capcom
  2. Wydawca: Capcom
  3. Gatunek: przygodówka
  4. Platformy: PC, XONE, PS4, Switch
  5. Data premiery: początek 2019 r.

Ace Attorney, czyli popularna seria prawniczych przygodówek firmy Capcom, opuści urządzania przenośne. Podczas targów Tokyo Game Show wydawca zapowiedział, że na pecety oraz konsole Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch zmierza Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy, czyli zestaw zawierający odświeżone wersje pierwszych trzech odsłon cyklu.

Premiera ma nastąpić na początku przyszłego roku. Produkcja zaoferuje pełną zawartość gier Phoenix Wright: Ace Attorney, Phoenix Wright: Ace Attorney – Justice For All oraz Phoenix Wright: Ace Attorney – Trials and Tribulations. W sumie da nam to czternaście spraw do rozwiązania.

Capcom wypuścił również zwiastun i zapis rozgrywki. Filmiki pokazują, że w porównaniu z pierwowzorami, Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy posiadać będzie odświeżoną oprawę graficzną, wykonaną w wysokiej rozdzielczości. Wydaje się, że projekt stanowi podrasowaną wersję mobilnego Gyakuten Saiban 123 HD: Naruhodo Ryuichi-Hen, czyli wydanego na iOS i Androida zestawu trzech pierwszych odsłon.

Przeniesienie tych klasyków na nowe platformy cieszy, gdyż są to wyśmienite przygodówki, mocno odbiegające od większości przedstawicieli tego gatunku. Do tego liczymy, że będzie to jedynie początek konwertowania serii na pecety i konsole domowe. W sumie marka składa się bowiem z sześciu głównych odsłon i pięciu spin-offów, a część z tych produkcji do dzisiaj nie doczekała się wersji anglojęzycznych.

Phoenix Wright Ace Attorney Trilogy zmierza na PC, PS4, XONE i Switcha - ilustracja #1

Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że trzy pierwsze odsłony serii zostały już w przeszłości wypuszczone na PC. Były one jednak identyczne z wersjami na Game Boy Advance i autorzy nie pokusili się nawet o dodanie obsługi myszki. Produkcje te nigdy nie opuściły granic Kraju Kwitnącej Wiśni.

  1. Oficjalna strona serii