Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweWiiNDS
Okładka Phoenix Wright: Ace Attorney - Justice for All (Wii)
OkładkaPhoenix Wright: Ace Attorney - Justice for All (Wii)

Phoenix Wright: Ace Attorney - Justice for All

Phoenix Wright: Ace Attorney - Justice For All to druga produkcja, której akcję osadzono na sali sądowej. Poszczególne wydarzenia w grze przedstawiono z perspektywy oczu głównego bohatera.

Przygodowe | detektywistyczne | visual novel | prawnicze | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Phoenix Wright: Ace Attorney - Justice for All Premiera

16sty2007

NDS

15lut2010

Wii

producent: Capcom wydawca: Capcom

Gry podobne do Phoenix Wright: Ace Attorney - Justice for All

Agatha Christie: And Then There Were None

Safecracker

Captain Morgane and the Golden Turtle

Phoenix Wright: Ace Attorney - Justice For All to druga produkcja z popularnej serii firmy Capcom, której akcję osadzono na sali sądowej. Poszczególne wydarzenia w grze przedstawiono z perspektywy oczu głównego bohatera. Jest nim tytułowy Phoenix – prawnik, którego zadaniem jest udowodnienie niewinności swojego klienta, pomimo wielu przeszkód prawnych. Użytkownik programu musi wykazać się "prawnym męstwem", analizując liczne dokumenty i akta, jak również zbierając dowody. Programiści zaserwowali nam cztery rozprawy i przedstawili bohaterów urozmaicających rozgrywkę oraz komplikujących przebieg wydarzeń.

Rozgrywka podzielona została na dwie fazy. Początkowo badamy miejsce przestępstwa, przepytujemy świadków, zbierając dowody do przedstawienia w sądzie. Następnie dopiero sprawdzamy fakty, określając co jest prawdą, a co fikcją oraz udowadniamy niewinność swojego klienta. Warto zauważyć, że niektórzy świadkowie mogą ukrywać prawdę i należy odnaleźć klucz do jej uzyskania, np. zadając trafne pytania bądź też przyłapując ich na niezgodności przedstawionych wersji zdarzeń.

Poza tytułową postacią, w grze pojawiają się również bohaterowie drugoplanowi. Franziska von Karma – nowa District Attorney (tj. prawnik okręgowy, który reprezentuje rząd w dalszym procesie) oraz córka poprzedniego przeciwnika (Manfred von Karma), która jest wściekła na Phoenixa i chce się zemścić nie przebierając w środkach. Niejaka Maya Fey jest specjalistką od psychiki świadków Pheonixa. W trakcie rozgrywki pojawia się również jej kuzyn Pearl, który także ma swój udział przy rozwikłaniu sprawy.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 4,9 / 10 na podstawie 38 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Phoenix Wright: Ace Attorney - Justice for All

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Phoenix Wright: Ace Attorney - Justice for All Wymagania sprzętowe

Nintendo Wii

Nintendo Wii

  • Wykorzystuje:
  • WiiWare
NDS
Wii