Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweNDSWii
Okładka Phoenix Wright: Ace Attorney - Justice for All (NDS)

Phoenix Wright: Ace Attorney - Justice for All

Phoenix Wright: Ace Attorney - Justice For All to druga produkcja, której akcję osadzono na sali sądowej. Poszczególne wydarzenia w grze przedstawiono z perspektywy oczu głównego bohatera.

Przygodowe | detektywistyczne | visual novel | prawnicze | tytuły ekskluzywne Nintendo

Okładka Phoenix Wright: Ace Attorney - Justice for All (NDS)

producent: Capcom

wydawca: Capcom

data premiery gry:

16sty2007

NDS

15lut2010

Wii

Phoenix Wright: Ace Attorney - Justice For All to druga produkcja z popularnej serii firmy Capcom, której akcję osadzono na sali sądowej. Poszczególne wydarzenia w grze przedstawiono z perspektywy oczu głównego bohatera. Jest nim tytułowy Phoenix – prawnik, którego zadaniem jest udowodnienie niewinności swojego klienta, pomimo wielu przeszkód prawnych. Użytkownik programu musi wykazać się "prawnym męstwem", analizując liczne dokumenty i akta, jak również zbierając dowody. Programiści zaserwowali nam cztery rozprawy i przedstawili bohaterów urozmaicających rozgrywkę oraz komplikujących przebieg wydarzeń.

Rozgrywka podzielona została na dwie fazy. Początkowo badamy miejsce przestępstwa, przepytujemy świadków, zbierając dowody do przedstawienia w sądzie. Następnie dopiero sprawdzamy fakty, określając co jest prawdą, a co fikcją oraz udowadniamy niewinność swojego klienta. Warto zauważyć, że niektórzy świadkowie mogą ukrywać prawdę i należy odnaleźć klucz do jej uzyskania, np. zadając trafne pytania bądź też przyłapując ich na niezgodności przedstawionych wersji zdarzeń.

Poza tytułową postacią, w grze pojawiają się również bohaterowie drugoplanowi. Franziska von Karma – nowa District Attorney (tj. prawnik okręgowy, który reprezentuje rząd w dalszym procesie) oraz córka poprzedniego przeciwnika (Manfred von Karma), która jest wściekła na Phoenixa i chce się zemścić nie przebierając w środkach. Niejaka Maya Fey jest specjalistką od psychiki świadków Pheonixa. W trakcie rozgrywki pojawia się również jej kuzyn Pearl, który także ma swój udział przy rozwikłaniu sprawy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 35 głosów czytelników.

Gry podobne do Phoenix Wright: Ace Attorney - Justice for All

Klasyfikacja PEGI Phoenix Wright: Ace Attorney - Justice for All

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Phoenix Wright: Ace Attorney - Justice for All

Nintendo Wii

Nintendo Wii

  • Wykorzystuje:
  • WiiWare
Phoenix Wright Ace Attorney Trilogy z datą premiery na PC i konsolach
Phoenix Wright Ace Attorney Trilogy z datą premiery na PC i konsolach

wiadomość28 lutego 2019

Firma Capcom ogłosiła zachodnią datę premiery Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy na platformach stacjonarnych. Odświeżona trylogia przygód sławnego prawnika ukaże się 9 kwietnia na PC oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Phoenix Wright Ace Attorney Trilogy zmierza na PC, PS4, XONE i Switcha
Phoenix Wright Ace Attorney Trilogy zmierza na PC, PS4, XONE i Switcha

wiadomość23 września 2018

Firma Capcom zapowiedziała Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy, czyli kolekcję zremasterowanych wersji trzech pierwszych odsłon cyklu prawniczych przygodówek, która zmierza na pecety oraz konsole Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch.

Phoenix Wright powróci w Ace Attorney 5
Phoenix Wright powróci w Ace Attorney 5

wiadomość5 września 2012

Mamy dobre wieści dla fanów Phoenixa Wrighta. Firma Capcom ogłosiła, że najpopularniejszy prawnik świata gier powróci w Ace Attorney 5. Projekt zmierza na konsolę Nintendo 3DS.

Capcom zapowiedział grę Ace Attorney 5. Trzy części serii trafią na iOS/Android
Capcom zapowiedział grę Ace Attorney 5. Trzy części serii trafią na iOS/Android

wiadomość30 stycznia 2012

Capcom potwierdził, że gra Ace Attorney 5 jest w produkcji. Firma nie ujawniła jednak żadnych szczegółów kolejnej odsłony serii sądowej, która zdobyła ogromną popularność na konsoli DS. Wiemy za to, że koncern planuje przenieść trzy pierwsze części marki na urządzenia przenośne iOS i Android.

Wieści ze świata (Wakfu, Just Cause 3, Blizzard) 28/10/11
Wieści ze świata (Wakfu, Just Cause 3, Blizzard) 28/10/11

wiadomość28 października 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o filmie Phoenix Wright, dacie premiery Wakfu, dementi w sprawie Just Cause 3 i jesiennej aktualizacji Xbox Live.

NDS
Wii