Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCWii
Okładka Agatha Christie: And Then There Were None (PC)

Agatha Christie: I nie było już nikogo

Agatha Christie: And Then There Were None

Przygodowe | TPP | książki | detektywistyczne | dwudziestolecie międzywojenne

Okładka Agatha Christie: And Then There Were None (PC)

data premiery gry:

27paź2005

PC

8lut2008

Wii
Kolekcja gier
Obserwuj grę

And Then There Were None to przygodówka, utrzymana w konwencji kryminału i będąca pierwszą odsłoną pięcioczęściowego cyklu gier na podstawie twórczości literackiej pamiętnej Agathy Christie – angielskiej autorki mnóstwa znakomitych powieści, żyjącej w latach 1890-1976. Niniejszy produkt elektroniczno-rozrywkowy powstał na kanwie książki, znanej w Polsce pod tytułem I nie było już nikogo lub Dziesięciu Murzynków.

Jednym z projektantów omawianej pozycji jest Lee Sheldon, który wcześniej przyłożył rękę m.in. do URU: Ages Beyond Myst i Ripley's Believe It or Not!: The Riddle of Master Lu. Warstwa fabularna przenosi nas na Wyspę Murzynków (zwaną tudzież Wyspą Żołnierzyków), gdzie zbiera się dziesięć osób na zaproszenie pewnego tajemniczego gospodarza. Całkowicie odizolowani od cywilizacji goście zmagają się z własną przeszłością i w niewyjaśnionych okolicznościach kolejno opuszczają świat żywych.

Odstępstwo od książkowej treści stanowi wprowadzenie jedenastego uwięzionego człowieka – przewoźnika, którego poczynaniami kierujemy. Aby uratować towarzyszy niedoli główny bohater musi podążyć tropem mordercy, celem ostatecznego odkrycia jego tożsamości. Doświadczamy więc nieustannego napięcia, nagłych zwrotów akcji itp.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 172 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 59,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Agatha Christie: I nie było już nikogo

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Agatha Christie: I nie było już nikogo

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.8 GHz
  • 512MB RAM
  • karta grafiki 64MB
  • 1.5 GB HDD
Agatha Christie: I Nie Było Już Nikogo - recenzja gry
Agatha Christie: I Nie Było Już Nikogo - recenzja gry

Recenzja 28 marca 2006, 11:30

Początkowo idzie mu to opornie, bo śmierć zbiera swoje żniwo, ale od momentu odkrycia, iż... Nie, chyba za daleko posunąłbym się w opisie, zdradzając szczegóły, które najlepiej poznać samemu, w trakcie gry. Gdybym opowiedział, że (...), to tak, jakbym zaproponował, abyście kryminał czytali od ostatniej strony. Skoro sami autorzy gry zadbali o to, by ci, którzy książkę czytali, nie czuli się tutaj zbyt pewnie, gdyż pozmieniali niektóre wątki, nie oszczędzając nawet tego najważniejszego, czyli odpowiedzi na pytanie: „kto zabił?”, to nie wypada, bym ja tutaj zdradzał więcej szczegółów, niż jest to naprawdę konieczne.

PC
Wii