Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWii
Okładka One Piece: Unlimited Adventure (Wii)
OkładkaOne Piece: Unlimited Adventure (Wii)

One Piece: Unlimited Adventure Wii

One Piece: Unlimited Adventure jest przygodową grą akcji, w pełni wykorzystującą unikalne możliwości, oferowane przez konsolę stacjonarną Nintendo Wii. Całość inspirowana jest popularną serią japońskich komiksów i filmów animowanych.

Akcji | TPP | piraci | manga i anime | One Piece | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

One Piece: Unlimited Adventure Premiera Wii

26kwietnia2007

producent: Ganbarion wydawca: Bandai Namco Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

One Piece: Unlimited Adventure jest przygodową grą akcji, opartą na znanej serii komiksów i filmów animowanych. Bohaterem jest kapitan pirackiego okrętu, Monkey D. Luffy, który rusza w poszukiwanie skarbu legendarnego pirata Złotego Rogera. Przed swoją egzekucją wyjawił, że cały dorobek jego życia zawarty jest w tajemniczej Jednej Części, która ukryta jest gdzieś wśród archipelagu.

Miejscem akcji jest fantastyczny świat, wypełniony korsarzami, statkami, portami i niezliczonymi przygodami. W ogólnych założeniach przypomina on nieco ziemię z szesnastego wieku.

Dwadzieścia dwa lata po śmierci Rogera legendarny skarb nie został odnaleziony. Niektórzy nawet zwątpili w jego istnienie, uważając informację o nim za pośmiertny żart słynnego pirata. Luffy, wraz ze swoją ekipą, nie należy do wątpiących i w dalszym ciągu nie ustaje w poszukiwaniach. Nie zważa przy tym na to, że jest poszukiwany, a za jego głowę wyznaczono sporą nagrodę.

Podobnie do innych gier przygodowych, sukces bohatera gry w dużej mierze zależy od umiejętnego wykorzystania znalezionych przedmiotów. Dzięki toporowi na przykład pozbywa się niektórych przeszkód, za pomocą wędki łowi ryby, czy też przy użyciu specjalnej siatki poluje na insekty.

Ciekawie prezentuje się też przedmiot, umożliwiający wpływanie na czas. Dzięki niemu można na przykład „postarzyć” niepozorny krzew o wiele setek lat i sprawić, by wyrosło z niego wielkie, rozłożyste drzewo, umożliwiające nam przedostanie się w nowe, niedostępne dotąd tereny.

Wszystkimi przedmiotami posługujemy się za pomocą kontrolera Wii. Wybieramy je d-padem, a następnie wykonujemy pilotem ruchy, naśladujące rzeczywiste posługiwanie się konkretnymi akcesoriami. Poruszamy się za pomocą manipulatora analogowego, trzymanego w drugiej dłoni, a wciskając przycisk spustu wykonujemy skok.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,1 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.3 / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI One Piece: Unlimited Adventure

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.