Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweWii
Okładka Zack & Wiki: Quest for Barbaros' Treasure (Wii)
OkładkaZack & Wiki: Quest for Barbaros' Treasure (Wii)

Zack & Wiki: Quest for Barbaros' Treasure Wii

Zack & Wiki: Quest for Barbaros' Treasure bezpośrednio bazuje na powieści szkockiego pisarza Roberta Louisa Stevensona (polski tytuł: Wyspa Skarbów), wydanej w 1883 r.

Przygodowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Zack & Wiki: Quest for Barbaros' Treasure Premiera Wii

23października2007

producent: Capcom wydawca: Capcom Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Zack & Wiki: Quest for Barbaros' Treasure

Sam & Max: Season 1

Secret Files: Tunguska

Agatha Christie: And Then There Were None

Treasure Island Z to wydana i opracowana przez firmę Capcom produkcja, przeznaczona dla konsoli Wii oraz będąca połączeniem gry przygodowej i logicznej. Wcielamy się w rolę chłopca imieniem Zack, który w towarzystwie niecodziennego kompana, małpki Wiki (wyglądającej jak miś z przyczepionym doń helikopterowym śmigłem), udaje się na tajemniczą wyspę, gdzie według legend słynny pirat Barbaros ukrył skarb o niespotykanej wartości. Bohater gry odnalazł mówiącą czaszkę korsarza, która obiecała mu, że ujawni miejsce ukrycia skarbu, o ile chłopcu uda się zdjąć klątwę, którą rzucono na Barbarosa.

Sama rozgrywka sprowadza się do eksploracji wyspy i rozwiązywania różnych zagadek. Odbywa się to jednak na zupełnie innych zasadach, niż to, do czego przyzwyczaiły nas gry przygodowe. Nie wystarczy bowiem wpaść na pomysł, jakiego przedmiotu w danym momencie użyć. Trzeba również dojść do tego, jakim ruchem dokonać danej czynności. Trzeba kręcić pilotem, może albo odpowiednio przechylać, a czasami nawet przydaje się imitować grę na flecie. W sumie w wirtualnym świecie znajduje się ponad 80 obiektów, z którymi można wejść w interakcję i pięćset przedmiotów do zebrania. Zapewnia to około 40 godzin zabawy.

Nasz pomocnik Wiki nie pełni tylko funkcji ozdobnej. Dzięki swojej unikalnej zdolności zamieniania się w dzwonek, potrafi swoim dźwiękiem przekształcać napotkanych przeciwników w przeróżne narzędzia (na przykład gigantyczną stonogę w piłę, którą trzeba użyć do ścięcia drzewa). W razie zacięcia się w danym momencie, możemy skorzystać z zawartego w grze zbioru porad, udzielanych przez postać określaną mianem Morskiego Królika. Oczywiście nadużywanie tych wskazówek negatywnie wpływa na naszą punktację.

Oprawa graficzna Treasure Island Z jest kolorowa, wesoła i przywodzi raczej na myśl produkcje dla dzieci, dla których zresztą jest głównie przeznaczona. Poziom trudności niektórych zagadek może być jednak niekiedy zbyt wysoki dla młodszych graczy.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Klasyfikacja PEGI Zack & Wiki: Quest for Barbaros' Treasure

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.