Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweWii
Okładka Zack & Wiki: Quest for Barbaros' Treasure (Wii)
OkładkaZack & Wiki: Quest for Barbaros' Treasure (Wii)

Zack & Wiki: Quest for Barbaros' Treasure Wii

Zack & Wiki: Quest for Barbaros' Treasure bezpośrednio bazuje na powieści szkockiego pisarza Roberta Louisa Stevensona (polski tytuł: Wyspa Skarbów), wydanej w 1883 r.

Przygodowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Zack & Wiki: Quest for Barbaros' Treasure Premiera Wii

23października2007

producent: Capcom wydawca: Capcom Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Zack & Wiki: Quest for Barbaros' Treasure

Sam & Max: Season 1

Secret Files: Tunguska

Agatha Christie: And Then There Were None

Treasure Island Z to wydana i opracowana przez firmę Capcom produkcja, przeznaczona dla konsoli Wii oraz będąca połączeniem gry przygodowej i logicznej. Wcielamy się w rolę chłopca imieniem Zack, który w towarzystwie niecodziennego kompana, małpki Wiki (wyglądającej jak miś z przyczepionym doń helikopterowym śmigłem), udaje się na tajemniczą wyspę, gdzie według legend słynny pirat Barbaros ukrył skarb o niespotykanej wartości. Bohater gry odnalazł mówiącą czaszkę korsarza, która obiecała mu, że ujawni miejsce ukrycia skarbu, o ile chłopcu uda się zdjąć klątwę, którą rzucono na Barbarosa.

Sama rozgrywka sprowadza się do eksploracji wyspy i rozwiązywania różnych zagadek. Odbywa się to jednak na zupełnie innych zasadach, niż to, do czego przyzwyczaiły nas gry przygodowe. Nie wystarczy bowiem wpaść na pomysł, jakiego przedmiotu w danym momencie użyć. Trzeba również dojść do tego, jakim ruchem dokonać danej czynności. Trzeba kręcić pilotem, może albo odpowiednio przechylać, a czasami nawet przydaje się imitować grę na flecie. W sumie w wirtualnym świecie znajduje się ponad 80 obiektów, z którymi można wejść w interakcję i pięćset przedmiotów do zebrania. Zapewnia to około 40 godzin zabawy.

Nasz pomocnik Wiki nie pełni tylko funkcji ozdobnej. Dzięki swojej unikalnej zdolności zamieniania się w dzwonek, potrafi swoim dźwiękiem przekształcać napotkanych przeciwników w przeróżne narzędzia (na przykład gigantyczną stonogę w piłę, którą trzeba użyć do ścięcia drzewa). W razie zacięcia się w danym momencie, możemy skorzystać z zawartego w grze zbioru porad, udzielanych przez postać określaną mianem Morskiego Królika. Oczywiście nadużywanie tych wskazówek negatywnie wpływa na naszą punktację.

Oprawa graficzna Treasure Island Z jest kolorowa, wesoła i przywodzi raczej na myśl produkcje dla dzieci, dla których zresztą jest głównie przeznaczona. Poziom trudności niektórych zagadek może być jednak niekiedy zbyt wysoki dla młodszych graczy.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Klasyfikacja PEGI Zack & Wiki: Quest for Barbaros' Treasure

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.