Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweWii
Okładka Zack & Wiki: Quest for Barbaros' Treasure (Wii)

Zack & Wiki: Quest for Barbaros' Treasure Wii

Zack & Wiki: Quest for Barbaros' Treasure bezpośrednio bazuje na powieści szkockiego pisarza Roberta Louisa Stevensona (polski tytuł: Wyspa Skarbów), wydanej w 1883 r.

Przygodowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka Zack & Wiki: Quest for Barbaros' Treasure (Wii)

producent: Capcom

wydawca: Capcom

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

23października2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Treasure Island Z to wydana i opracowana przez firmę Capcom produkcja, przeznaczona dla konsoli Wii oraz będąca połączeniem gry przygodowej i logicznej. Wcielamy się w rolę chłopca imieniem Zack, który w towarzystwie niecodziennego kompana, małpki Wiki (wyglądającej jak miś z przyczepionym doń helikopterowym śmigłem), udaje się na tajemniczą wyspę, gdzie według legend słynny pirat Barbaros ukrył skarb o niespotykanej wartości. Bohater gry odnalazł mówiącą czaszkę korsarza, która obiecała mu, że ujawni miejsce ukrycia skarbu, o ile chłopcu uda się zdjąć klątwę, którą rzucono na Barbarosa.

Sama rozgrywka sprowadza się do eksploracji wyspy i rozwiązywania różnych zagadek. Odbywa się to jednak na zupełnie innych zasadach, niż to, do czego przyzwyczaiły nas gry przygodowe. Nie wystarczy bowiem wpaść na pomysł, jakiego przedmiotu w danym momencie użyć. Trzeba również dojść do tego, jakim ruchem dokonać danej czynności. Trzeba kręcić pilotem, może albo odpowiednio przechylać, a czasami nawet przydaje się imitować grę na flecie. W sumie w wirtualnym świecie znajduje się ponad 80 obiektów, z którymi można wejść w interakcję i pięćset przedmiotów do zebrania. Zapewnia to około 40 godzin zabawy.

Nasz pomocnik Wiki nie pełni tylko funkcji ozdobnej. Dzięki swojej unikalnej zdolności zamieniania się w dzwonek, potrafi swoim dźwiękiem przekształcać napotkanych przeciwników w przeróżne narzędzia (na przykład gigantyczną stonogę w piłę, którą trzeba użyć do ścięcia drzewa). W razie zacięcia się w danym momencie, możemy skorzystać z zawartego w grze zbioru porad, udzielanych przez postać określaną mianem Morskiego Królika. Oczywiście nadużywanie tych wskazówek negatywnie wpływa na naszą punktację.

Oprawa graficzna Treasure Island Z jest kolorowa, wesoła i przywodzi raczej na myśl produkcje dla dzieci, dla których zresztą jest głównie przeznaczona. Poziom trudności niektórych zagadek może być jednak niekiedy zbyt wysoki dla młodszych graczy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Oczekiwania czytelników: 7.4 / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Zack & Wiki: Quest for Barbaros' Treasure

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.
Flashowe demo Zack & Wiki
Flashowe demo Zack & Wiki

wiadomość5 marca 2008

Można iść do kolegi, do sklepu lub jakiejś nowoczesnej kawiarenki internetowej, ale nawet wtedy nie macie gwarancji, że znajdziecie tam Wii i uda się Wam zagrać w jakiś konkretny tytuł. W dość ciekawy sposób swoją produkcję postanowili promować twórcy Zack & Wiki, umieszczając na swojej stronie internetowej demo wykonane w technologii flash. Dzięki temu nawet posiadacze pecetów dowiedzą się czego należy oczekiwać od tej produkcji.

Zack & Wiki na Wii jednak później w Europie
Zack & Wiki na Wii jednak później w Europie

wiadomość13 listopada 2007

Zack & Wiki: Quest for Barbaros' Treasure to jeden z najlepiej zapowiadających się tytułów od developerów third-party na Wii. Zdążył się już ukazać w USA, gdzie zbierał bardzo pozytywne recenzje. Choć do tej pory koncern Capcom (wydawca) utrzymywał, że wersja PAL wyląduje na Starym Kontynencie przed świętami Bożego Narodzenia, w chwili obecnej nie możemy już na to liczyć.

Project Treasure Island Z zmienia nazwę
Project Treasure Island Z zmienia nazwę

wiadomość18 maja 2007

Firma Capcom ogłosiła, że jej pierwsza produkcja stworzona wyłącznie na konsolę Wii, czyli Project Treasure Island Z zmienia nazwę. Gra ukaże się pod tytułem Zack & Wiki: Quest for Barbaros' Treasure.

Nowe informacje o Project Treasure Island Z
Nowe informacje o Project Treasure Island Z

wiadomość14 kwietnia 2007

Podczas odbywającego się w San Francisco Capcom Gamer’s Day zaprezentowano wczesną grywalną wersję zapowiedzianej niedawno gry na Wii Project Treasure Island Z. Według tego, co piszą osoby mające możliwość ją przetestować, szykuje się niezwykle ciekawa produkcja wykorzystująca oryginalne możliwości kontrolera konsoli.

Project Treasure Island Z kolejną grą firmy Capcom przeznaczoną dla Nintendo Wii
Project Treasure Island Z kolejną grą firmy Capcom przeznaczoną dla Nintendo Wii

wiadomość18 marca 2007

Firma Capcom przedstawiła światu pierwsze informacje poświęcone ich najnowszej grze przeznaczonej dla konsoli Nintendo Wii. Project Treasure Island Z (tytuł roboczy) będzie miksem przygodówki i pozycji logicznej przyprawionej szczyptą pirackiego klimatu.