Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lutego 2019, 11:20

Phoenix Wright Ace Attorney Trilogy z datą premiery na PC i konsolach

Firma Capcom ogłosiła zachodnią datę premiery Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy na platformach stacjonarnych. Odświeżona trylogia przygód sławnego prawnika ukaże się 9 kwietnia na PC oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

We wrześniu dowiedzieliśmy się, że Phoenix Wright – bodajże najsłynniejszy prawnik w historii gier wideo – pojawi się na innych platformach sprzętowych niż konsole Nintendo i urządzenia mobilne. Teraz firma Capcom ujawniła datę premiery Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy. Zgodnie z zapowiedzią, produkcja zadebiutuje 9 kwietnia na Nintendo Switch, Xboksie One, PlayStation 4 oraz komputerach osobistych (Steam).

Jeśli osoba Phoenixa Wrighta nic Wam nie mówi, śpieszymy z wyjaśnieniem. Ace Attorney to nietypowa seria gier przygodowych, w których wcielamy się w początkującego prawnika. Naszym zadaniem jest udowodnienie niewinności swoich klientów i obalenie fałszywych zeznań świadków. Gra podzielona jest na dwa segmenty – dochodzenie i rozprawę. Pierwszy z nich oferuje rozgrywkę nieodbiegającą zbytnio od schematu znanego z produkcji typu point-and-click: eksplorujemy kolejne lokacje w poszukiwaniu śladów, słuchamy relacji świadków, rozmawiamy z policją oraz przesłuchujemy oskarżycieli i oskarżonych. W ten sposób zdobywamy materiały dowodowe, które możemy wykorzystać w trakcie rozprawy do wykazania nieścisłości w zeznaniach składanych przez świadków przed sądem.

Odpowiedź Capcomu na tezę „Ace Attorney nie zawita na PC” była stanowcza. - Phoenix Wright Ace Attorney Trilogy z datą premiery na PC i konsolach - wiadomość - 2019-02-28
Odpowiedź Capcomu na tezę „Ace Attorney nie zawita na PC” była stanowcza.

Samo Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy to pakiet zawierający odświeżone wersje trzech pierwszych odsłon serii: Ace Attorney, Justice for All oraz Trials and Tribulations. Zmiany ograniczą się do poprawienia oprawy wizualnej, w tym dodania obsługi wyższych rozdzielczości. Cała reszta pozostanie niezmieniona w stosunku do oryginalnych wydań. Trylogię można już zakupić w przedsprzedaży na Steamie oraz sklepach Sony, Microsoftu i Nintendo.