Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lutego 2019, 11:39

autor: Adrian Werner

Obsidian Entertainment pracuje nad dwoma nieujawnionymi projektami

Studio Obsidian Entertainment pracuje nad dwoma nieujawnionymi jeszcze projektami. Możliwe, że jednym z nich jest kontynuacja The Outer Worlds.

The Outer Worlds zadebiutuje w tym roku. - Obsidian Entertainment pracuje nad dwoma nieujawnionymi projektami - wiadomość - 2019-02-28
The Outer Worlds zadebiutuje w tym roku.
THE OUTER WORLDS W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Obsidian Entertainment
  2. Wydawca: Private Division
  3. Gatunek: RPG
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: 2019 r.

Prezes studia Obsidian Entertainment, Feargus Urquhart, udzielił wywiadu serwisowi Game Informer. Rozmawiano głównie o nadchodzącym RPG-u The Outer Worlds, ale najciekawsze fragmenty dotyczyły przyszłych planów zespołu.

Dowiedzieliśmy się dzięki temu, że choć obecnie większość studia pracuje nad The Outer Worlds, to w Obsidian Entertainment równoległe działają trzy inne, mniejsze zespoły. Jeden z nich zajmuje się pracami nad Pillars of Eternity II: Deadfire. Nie podano konkretów, ale zakładamy, że chodzi o patche do wydania pecetowego oraz pomaganie firmie Red Cerberus w konwertowaniu gry na konsole PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Dwa pozostałe małe zespoły zajmują się niezapowiedzianymi jeszcze projektami. Możliwe, że jednym z nich jest kontynuacja The Outer Worlds. Według Urquharta wykreowany na potrzeby tej gry świat jest tak intrygujący, że gracze będą chcieli do niego powrócić, a realia są w stanie pomieścić wiele przyszłych historii.

Co ciekawe, Feargus Urquhart, nie był gotów udzielić odpowiedzi, kto posiada prawa do marki The Outer Worlds. Sytuację komplikuje fakt, że w listopadzie zeszłego roku studio Obsidian Entertainment zostało przejęte przez firmę Microsoft, która najpewniej chciałaby, aby ewentualny sequel nie pojawił się na konsolach konkurencji.

Przypomnijmy, że The Outer Worlds zmierza na PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Gra ukaże się w tym roku. Według ostatnich plotek premiera może nastąpić 6 sierpnia.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Outer Worlds to najlepszy Fallout: New Vegas 2, na jakiego możecie liczyć
  3. Wszystko o The Outer Worlds (data premiery, gameplay)
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

The Outer Worlds

The Outer Worlds