Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweNDS
Okładka Phoenix Wright: Ace Attorney – Trials and Tribulations (NDS)
OkładkaPhoenix Wright: Ace Attorney – Trials and Tribulations (NDS)

Phoenix Wright: Ace Attorney – Trials and Tribulations NDS

Phoenix Wright: Ace Attorney – Trials and Tribulations to trzecia część sądowej przygodówki przeznaczonej na konsolę przenośną NDS.

Przygodowe | detektywistyczne | visual novel | prawnicze | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Phoenix Wright: Ace Attorney – Trials and Tribulations Premiera NDS

15września2007

producent: Capcom wydawca: Capcom

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Phoenix Wright: Ace Attorney – Trials and Tribulations to trzecia część sądowej przygodówki przeznaczonej na konsolę przenośną NDS. Tytuł został opracowany i wydany przez firmę Capcom i jest anglojęzyczną wersją gry Gyakuten Saiban 3, która ukazała się pierwotnie w Japonii w 2004 roku na konsolę Game Boy Advance.

Warto zauważyć, że autorzy pierwotnie nie planowali stworzenia konwersji trzeciej odsłony serii, ani wydawania jej poza granicami Kraju Kwitnącej Wiśni, jednak dzięki namowom fanów Capcom zmienił decyzję. Dzięki temu gracze będą mogli zapoznać się nieco z przeszłością tego najpopularniejszego prawnika świata gier komputerowych.

Phoenix Wright: Ace Attorney – Trials and Tribulations pozwala nam zmierzyć się z pięcioma sprawami sądowymi. Jako młody adwokat, Phoenix Wright, musimy badać miejsca zbrodni, przesłuchiwać świadków, a także oddzielić prawdę od fikcji w ich zeznaniach. Konstrukcja fabuły sprawia, że przyjdzie nam nie tylko zapoznać się ze sprawami prowadzonymi przez Phoenixa, ale również cofnąć się w przeszłość do początków kariery jego mentorki, Mii Fay i kierując jej poczynaniami bronić pewnego oskarżonego o morderstwo studenta o nazwisku… Phoenix Wright.

Przebieg gry nie uległ zmianie w porównaniu z tym, do czego przyzwyczaiła nas poprzednia odsłona serii. Ponownie rozgrywka została podzielona na dwie części: śledztwo oraz rozprawę sądową. Podczas śledztwa Phoenix może, dzięki swojej wnikliwości oraz zebranym dowodom otwierać psychiczne blokady swoich rozmówców i sprawiać, by opowiedzieli mu o faktach, które pierwotnie pragnęli zataić, dzięki czemu niejednokrotnie zmienimy punkt widzenia na całą sprawę.

Grę można obsługiwać za pomocą przycisków albo stylusa. Pragnący wczuć się w rolę słynnego adwokata mogą skorzystać z wbudowanego w konsolę mikrofonu, krzycząc do niego: „Objection!” oraz „Hold it!” w trakcie przepytywania świadków.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,1 / 10 na podstawie 48 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Phoenix Wright: Ace Attorney – Trials and Tribulations

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.