Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweNDS
Okładka Phoenix Wright: Ace Attorney – Trials and Tribulations (NDS)

Phoenix Wright: Ace Attorney – Trials and Tribulations NDS

Phoenix Wright: Ace Attorney – Trials and Tribulations to trzecia część sądowej przygodówki przeznaczonej na konsolę przenośną NDS.

Przygodowe | detektywistyczne | visual novel | prawnicze | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Phoenix Wright: Ace Attorney – Trials and Tribulations (NDS)

producent: Capcom

wydawca: Capcom

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

15września2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Phoenix Wright: Ace Attorney – Trials and Tribulations to trzecia część sądowej przygodówki przeznaczonej na konsolę przenośną NDS. Tytuł został opracowany i wydany przez firmę Capcom i jest anglojęzyczną wersją gry Gyakuten Saiban 3, która ukazała się pierwotnie w Japonii w 2004 roku na konsolę Game Boy Advance.

Warto zauważyć, że autorzy pierwotnie nie planowali stworzenia konwersji trzeciej odsłony serii, ani wydawania jej poza granicami Kraju Kwitnącej Wiśni, jednak dzięki namowom fanów Capcom zmienił decyzję. Dzięki temu gracze będą mogli zapoznać się nieco z przeszłością tego najpopularniejszego prawnika świata gier komputerowych.

Phoenix Wright: Ace Attorney – Trials and Tribulations pozwala nam zmierzyć się z pięcioma sprawami sądowymi. Jako młody adwokat, Phoenix Wright, musimy badać miejsca zbrodni, przesłuchiwać świadków, a także oddzielić prawdę od fikcji w ich zeznaniach. Konstrukcja fabuły sprawia, że przyjdzie nam nie tylko zapoznać się ze sprawami prowadzonymi przez Phoenixa, ale również cofnąć się w przeszłość do początków kariery jego mentorki, Mii Fay i kierując jej poczynaniami bronić pewnego oskarżonego o morderstwo studenta o nazwisku… Phoenix Wright.

Przebieg gry nie uległ zmianie w porównaniu z tym, do czego przyzwyczaiła nas poprzednia odsłona serii. Ponownie rozgrywka została podzielona na dwie części: śledztwo oraz rozprawę sądową. Podczas śledztwa Phoenix może, dzięki swojej wnikliwości oraz zebranym dowodom otwierać psychiczne blokady swoich rozmówców i sprawiać, by opowiedzieli mu o faktach, które pierwotnie pragnęli zataić, dzięki czemu niejednokrotnie zmienimy punkt widzenia na całą sprawę.

Grę można obsługiwać za pomocą przycisków albo stylusa. Pragnący wczuć się w rolę słynnego adwokata mogą skorzystać z wbudowanego w konsolę mikrofonu, krzycząc do niego: „Objection!” oraz „Hold it!” w trakcie przepytywania świadków.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 46 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Phoenix Wright: Ace Attorney – Trials and Tribulations

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
Phoenix Wright Ace Attorney Trilogy z datą premiery na PC i konsolach
Phoenix Wright Ace Attorney Trilogy z datą premiery na PC i konsolach

wiadomość28 lutego 2019

Firma Capcom ogłosiła zachodnią datę premiery Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy na platformach stacjonarnych. Odświeżona trylogia przygód sławnego prawnika ukaże się 9 kwietnia na PC oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Phoenix Wright Ace Attorney Trilogy zmierza na PC, PS4, XONE i Switcha
Phoenix Wright Ace Attorney Trilogy zmierza na PC, PS4, XONE i Switcha

wiadomość23 września 2018

Firma Capcom zapowiedziała Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy, czyli kolekcję zremasterowanych wersji trzech pierwszych odsłon cyklu prawniczych przygodówek, która zmierza na pecety oraz konsole Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch.

Phoenix Wright powróci w Ace Attorney 5
Phoenix Wright powróci w Ace Attorney 5

wiadomość5 września 2012

Mamy dobre wieści dla fanów Phoenixa Wrighta. Firma Capcom ogłosiła, że najpopularniejszy prawnik świata gier powróci w Ace Attorney 5. Projekt zmierza na konsolę Nintendo 3DS.

Capcom zapowiedział grę Ace Attorney 5. Trzy części serii trafią na iOS/Android
Capcom zapowiedział grę Ace Attorney 5. Trzy części serii trafią na iOS/Android

wiadomość30 stycznia 2012

Capcom potwierdził, że gra Ace Attorney 5 jest w produkcji. Firma nie ujawniła jednak żadnych szczegółów kolejnej odsłony serii sądowej, która zdobyła ogromną popularność na konsoli DS. Wiemy za to, że koncern planuje przenieść trzy pierwsze części marki na urządzenia przenośne iOS i Android.

Wieści ze świata (Wakfu, Just Cause 3, Blizzard) 28/10/11
Wieści ze świata (Wakfu, Just Cause 3, Blizzard) 28/10/11

wiadomość28 października 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o filmie Phoenix Wright, dacie premiery Wakfu, dementi w sprawie Just Cause 3 i jesiennej aktualizacji Xbox Live.