Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweNDS
Okładka Professor Layton and the Lost Future (NDS)

Professor Layton and the Lost Future NDS

Professor Layton and the Unwound Future

Trzecia część popularnej gry przygodowej, w której oprócz rozmów z bohaterami i typowych elementów przygodowych znajdziemy też dziesiątki łamigłówek, które trzeba rozwiązać by poznać dalszą część historii.

Przygodowe | elementy logiczne | XIX wiek | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Professor Layton and the Lost Future (NDS)

producent: Level 5

wydawca: Nintendo

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

27listopada2008

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Professor Layton and the Unwound Future to już trzecia część serii z dostojnym profesorem w roli głównej. Gra kontynuuje założenia poprzedniczek, będąc całkiem skomplikowaną przygodówką, gdzie pierwsze skrzypce odgrywa rozwiązywanie licznych łamigłówek, przy których trzeba się wykazać nie tylko logiką, ale także umiejętnością rozwiązywania zadań matematycznych. Wysoką jakość produkcji gwarantuje studio deweloperskie Level 5, które było odpowiedzialne również za poprzednie odsłony.

Laytonowi znowu towarzyszyć będzie jego podopieczny Luke, a historia rozpoczyna się intrygująco – oboje dostają list... od samego Luke’a z przyszłości. Sam fakt otrzymania takiej wiadomości jest dla naszego bohatera zaskakujący, w dodatku z jej treści wynika, że Londyn za dziesięć lat od aktualnych wydarzeń zostanie pogrążony w chaosie. Jedyną osobą, która może temu zapobiec jest oczywiście nasz mądry profesor.

Świat gry został opisany zbiorem statycznych obrazków. Po lokacjach nie poruszamy się zatem swobodnie, a wybieramy tylko miejsca w które mamy się udać. Stylusem zaznaczamy interesujące przedmioty lub osoby, z którymi chcemy rozmawiać, a pewne czynności aktywują łamigłówki, których pojawiło się tym razem około 165.

Poszczególne zagadki różnią się stopniem skomplikowania i poziomem trudności. Wielu z nich nie można rozwiązać bez odpowiedniego podejścia – często wymagana jest podstawowa wiedza w zakresie rachunków matematycznych. Kiedy mamy problem z rozwiązaniem jakiegoś problemu, możemy poprosić grę o udzielenie wskazówek, a każda kolejna zdradza coraz więcej i naprowadza na rozwiązanie. Oczywiście liczba możliwych podpowiedzi jest ograniczona i nie można z nich korzystać w nieskończoność.

Oprawa graficzna prezentuje się dość nietypowo, ale charakterystycznie dla tej serii i przypomina nieco styl francuskich komiksów. Ręcznie rysowane światy prezentują się ładnie i są miłe dla oka. W tle przygrywa nastrojowa muzyka, która dodatkowo buduje nastrój tajemnicy i nieco magicznego świata.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 39 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Professor Layton and the Lost Future

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Wieści ze świata (L.A. Noire, Portal 2, Crysis 2) 11/05/11

wiadomość11 maja 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o sprzedaży serii Professor Layton, nowych mapach do Crysis 2, opóźnieniu mrocznych przygód Luciusa, narzędziach edycyjnych do Portal 2, nowym filmie na bazie Tekkena, a także kolejnych produkcjach twórców F.E.A.R. i Just Cause. Zapraszamy do lektury.

Zapowiedziano szóstą część serii Professor Layton

wiadomość7 kwietnia 2011

Mamy dobre wieści dla fanów cyklu o przygodach Profesora Laytona. Japońskie studio Level-5 poinformowało bowiem, że trwają już prace nad szóstą odsłoną serii.

Wieści ze świata (Red Faction, Dawn of War II, Capcom) 6/04/11

wiadomość6 kwietnia 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o nowych grach Capcom, eksperymentalnych pomysłach PopCap Games, premierze Red Faction: Battlegrounds, terminie debiutu Section 8: Prejudice, a także nowej, rocznicowej odsłonie przygód Sonica. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Killzone 3, Bizarre Creations, The Darkness II) 18/02/11

wiadomość18 lutego 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o powrocie Mike’a Pattona w The Darkness II, becie i premierze MMO Forsaken World, nadciągających zmianach w trybie sieciowym Killzone 3, popularnośći Need for Speed World, a także pożegnaniu Bizarre Creations ze swymi fanami. Zapraszamy do lektury.

Znakomite wyniki sprzedaży serii Ace Attorney i Professor Layton. Crossover tylko dla Japonii
Znakomite wyniki sprzedaży serii Ace Attorney i Professor Layton. Crossover tylko dla Japonii

wiadomość21 października 2010

Z pewnością wielu z Was mocno zdziwiła wczorajsza zapowiedź crossovera przygód Phoenixa Wrighta i Professora Laytona – jednych z najbardziej charyzmatycznych bohaterów gier na DS-a. Gdy jednak europejscy fani obu serii zaczęli zacierać ręce w oczekiwaniu na premierę, okazało się że nowa produkcja od Capcom i Level 5 póki co jest zapowiedziana tylko na japoński rynek.